Connect with us

Aktualności

2 promile u kierowcy autobusu

Zatrzymany w poniedziałek kierowca autobusu jadącego z Nowogardu do Szczecina był kompletnie pijany. Co więcej, napił się zapewne tuż przed wyruszeniem w trasę. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Opublikowane

w dniu

Kierowca miał od początku trudności z opanowaniem pojazdu, jechał "od bandy do bandy". Jeden z pasażerów, policjant niebędący na służbie, wyczuł od niego wyraźny zapach alkoholu i w Kościuszkach nakazał kierowcy zatrzymanie się. Uniemożliwił mu dalszą jazdę i próbę oddalenia się od pojazdu. Wezwany patrol policji przewiózł 55-letniego kierowcę na komendę w Goleniowie, gdzie został przebadany. Wynik – 2 promile z tendencją wzrostową, co świadczy, że pił stosunkowo niedawno. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu drogowym, prowadzenia autobusu po pijanemu oraz wypowiadania gróźb karalnych (policjantowi, który go zatrzymał groził, że go zabije). Za te czyny grozi mu do 8 lat więzienia.

Jak nas poinformowano w firmie przewozowej, kiedy o godz. 9 kierowca zgłosił się do pracy, był trzeźwy. W trasę wyjechał ok. godz. 10. Nie wiadomo, kiedy i w jakich okolicznościach się upił. Dotąd miał bardzo dobrą opinię i nie stwarzał najmniejszych problemów. Wiadomo, że od kilku miesięcy miał duże problemy osobiste.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie