Connect with us

Aktualności

16 nowych anten

Starostwo powiatowe prowadzi postępowanie w sprawie wydania pozwolenia na budowę anten sieci komórkowej Aero2. Spółka chce na terenie Goleniowa i gminy zbudować 16 anten nadawczo-odbiorczych.

Opublikowane

w dniu

 Właściciele posesji znajdujących się w obrębie oddziaływania anten otrzymali pisemne powiadomienie o toczącej się procedurze w sprawie wydania pozwoleń na budowę. Zrozumiałe, że sprawa wzbudziła pewne zainteresowanie. Temat nie jest nowy, ma prawie dwa lata. W Urzędzie Gminy i Miasta w Goleniowie do wiosny tego roku toczyło się postępowanie w sprawie wydania warunków zabudowy dla owych szesnastu anten. Decyzje wydano, kiedy inwestor dopełnił wszystkich formalności. Dla inwestycji, jako nawet potencjalnie nie wpływającej na otoczenie, nie był wymagany raport o ich oddziaływaniu na środowisko. Urząd GiM dopełnił obowiązków w zakresie informacji o toczącym się postępowaniu, ogłoszenia były publikowane w BIP urzędu oraz w formie obwieszczeń w miejscach zwyczajowo przyjętych. Starostwo z kolei jest zobowiązane poinformować zainteresowane osoby w formie listownej, stąd urzędowa korespondencja z mieszkańcami gminy. Jedna z anten ma się znaleźć na budynku kościoła św. Jerzego. Jak nam powiedział proboszcz parafii, ks. Wacław Nowak, organem kościelnym uprawnionym do wyrażenia zgody na instalację anteny na budynku kościoła uprawniona jest kuria biskupia. Wobec spełnienia przez inwestora wszystkich wymogów formalnych, taka zgoda została udzielona. „-Antena zostanie zamontowana na jednym z filarów z boku kościoła, oczywiście na zewnątrz budynku. Nie będzie się rzucała w oczy i nie powinna szpecić elewacji kościoła. Z dokumentacji wynika, że zawiśnie dość wysoko i nie będzie oddziaływać na ludzi przebywających wewnątrz budynku” – informuje proboszcz. Spółka Aero2 jest kapitałowo powiązana z właścicielem firmy Polkomtel, operatora sieci Plus. Aero2 zajmuje się dostarczaniem bezprzewodowego internetu szerokopasmowego i przystępuje do budowy na terenie gminy Goleniów własnej sieci nadawczo-odbiorczej. Kilkanaście anten na terenie gminy zapewni sygnału dobrej i wyrównanej jakości praktycznie w każdym miejscu, gdzie będzie zapotrzebowanie. Budowa wielu nadajników pozwoli też ograniczyć do minimum moc każdego z nich. Sumaryczna moc wszystkich nadajników będzie mniejsza, niż jednego nadajnika dużej mocy. Informacja o planach budowy nowych nadajników wywołała zaniepokojenie części mieszkańców gminy, obawiających się ich wpływu na zdrowie ludzi. Warto w tym miejscu zauważyć, że anten różnego rodzaju systematycznie przybywa i przeważnie nie zwracamy na to uwagi. Każdy nadajnik podlega kontroli co do wpływu na otoczenie, a wielkości promieniowania radiowego muszą się mieścić w ramach rygorystycznych norm. Te są w Polsce znacznie ostrzejsze, niż w krajach sąsiednich.  

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie