Connect with us

Goleniów

150 tys. zł na 3 linie

Goleniów. Gmina otrzymała rządowe dofinansowanie na 3 lokalne połączenia autobusowe.

Opublikowane

w dniu

Na dofinansowanie zadań własnych organizatorów w zakresie przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej w 2021 r. w naszym województwie Wojewoda ma do dyspozycji 47,6 mln zł. O podziale dotacji decyduje nabór wniosków złożonych przez JST.

  • Na ten rok przeprowadziliśmy już dwa nabory – mówi wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki – W pierwszym naborze, zakończonym w listopadzie 2020 r., samorządy uzyskały 7 mln 984 tys. zł. W drugim naborze, styczniowym, samorządy złożyły wnioski na łączną kwotę o 2,3 mln zł – 10 wniosków o objęcie dopłatą. Środki z Funduszu Autobusowego w wysokości 2 302 293,72 zł zostaną przeznaczone na obsługę 25 linii komunikacyjnych o łącznej długości 1 050,55 km. Gmina Goleniów uzyskała dopłatę 152 985,00 zł na 3 linie o łącznej długości 108,5 km

Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych o charakterze użyteczności publicznej jest państwowym funduszem celowym. Pozwala na dofinansowanie przywrócenia lokalnych połączeń autobusowych lub utworzenie nowych. Dzięki temu mieszkańcy, przede wszystkim z mniejszych miejscowości, będą mogli dotrzeć środkami transportu publicznego do pracy, szkół, placówek zdrowia i instytucji kultury. Zwiększenie siatki połączeń autobusowych tworzy także możliwość znalezienia pracy w miejscowościach, do których dojazd był dotychczas utrudniony lub niemożliwy.

  • Warunki rządowego dofinansowania są bardzo korzystne – podkreśla wojewoda Zbigniew Bogucki – To 3 zł dopłaty do każdego wozokilometra publicznej linii autobusowej. Mamy do wykorzystania jeszcze sporą pulę środków, więc z pewnością będziemy ogłaszać kolejne nabory. Już teraz zachęcam samorządy do analizy siatki połączeń autobusowych na terenie swoich gmin i powiatów i składanie wniosków o dofinansowanie w kolejnych naborach.
    red.

powiązane – „Maszewo z dopłatą do autobusów”

Goleniów

Góra Tabor w Marszewie

Goleniów. Na jutro, czyli sobotę 15 czerwca zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież, Wasze rodziny, do MARSZEWA, na tegoroczną X GÓRĘ TABOR JUNIOR…

Opublikowane

w dniu

…czyli spotkanie o charakterze religijno – festynowym dla dzieci i młodzieży, pod hasłem „NIEBO CZEKA”.

👉 godz. 09:00 REJESTRACJA uczestników
👉 godz. 10:30 Msza Święta przy kościele w MARSZEWIE
👉 po Mszy RODZINNY FESTYN przy placu zabaw, z wieloma atrakcjami: zabawami, konkursami, gastronomią.

red.

powiązane – „Będzie rękaw na lotnisku”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Młodzi strażacy na stadionie

Goleniów. W sobotę, 15 czerwca br., na stadionie OSiR w Goleniowie odbędą się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze.

Opublikowane

w dniu

Pojawią się tam Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych (OSP) z terenu powiatu goleniowskiego.

red.

powiązane – „Będzie rękaw na lotnisku”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Otwarcie sezonu

Goleniów. W przyszłą sobotę goleniowski OSiR otwiera letni sezon plażowy w Lubczynie.

Opublikowane

w dniu

Szczegóły na plakatach obok.

red.

powiązane – „Będzie rękaw na lotnisku”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie