Connect with us

Stepnica

150 tys zł na 288 chętnych

Stepnica. W dniu 27 maja 2020 r. Gmina Stepnica podpisała umowę z Fundacją Promocji Gmin Polskich i uzyskała prawie 150 tys zł dofinansowania na realizację projektu szkoleń.

Opublikowane

w dniu

Chodzi o „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”. Wartość projektu: 148 320,00 zł
Kwota dofinansowania: 148 320,00 zł. Jego celem głównym jest podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców gminy. W ramach konkursu grantowego Fundacja Promocji Gmin Polskich jako Operator przekazała środki na realizację szkoleń dla gminy Stepnica. Projekt zostanie realizowany w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Centrum Animacji Młodzieży w Goleniowie. W ramach projektu zostaną przeprowadzone 24 bezpłatne szkolenia z zakresu rozwoju kompetencji cyfrowych.

Osoby powyżej 25 roku życia będą mogły wziąć udział w 1 z 7 modułów szkoleniowych:

  1. „Rodzic w Internecie”,
  2. „Mój biznes w sieci”,

3.”Moje finanse i transakcje w sieci”,

  1. ”Działam w sieciach społecznościowych”,
  2. „Tworzę własną stronę internetową (blog)”
  3. „Rolnik w sieci”,
  4. „Kultura w sieci”.

Uczestnicy szkoleń nabędą umiejętności informacyjne, komunikacyjne, rozwiązywania problemów czy korzystania z usług publicznych. W ramach projektu przeszkolonych zostanie 288 osób.

BIURO PROJEKTU

Urząd Miasta i Gminy w Stepnicy, ul. T. Kościuszki 4,

tel. 91 418 85 21, fax. 91 418 85 80

strona internetowa: www.stepnica.pl

red.

powiązane – „Stepnica – 27 laptopów dla szkół”

Stepnica

Kościelna otwarta

Stepnica. Wczoraj otwarto ul. Kościelną w Żarnowie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w uroczystości udział wzięli mieszkańcy Żarnowa. Droga ta została wybudowana w ramach dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Koszt inwestycji wraz z nowym oświetleniem ulicznym wyniósł 504 915,00 zł, dofinansowanie 256 363,00 zł. Zakres projektu obejmował przebudowę nawierzchni drogi poprzez utwardzenie nawierzchnią z kostki betonowej i płyt ażurowych.Wzdłuż drogi posadowiono 7-metrowe słupy oświetleniowe z energooszczędnymi lampami LED.

red.

powiązane – „Po wyborach – analiza”

Kontynuuj czytanie

Stepnica

„Szuwarki” i „Leśne Babki”.

Stepnica. W niedzielne popołudnie w miejscowościach Budzień i Widzieńsko odbyły się spotkania założycielskie w sprawie Kół Gospodyń Wiejskich.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w Budzieniu punktualnie o godz 16.00 w wiacie na placu zabaw spotkało się 18 chętnych do założenia KGW, w tym kilku panów, bo przepisy stanowią iż członkami koła mogą być osoby dorosłe i nie ma tu mowy o dyskryminacji wobec płci. Podczas spotkania jednogłośnie postanowiono o założeniu koła i wyznaczono przedstawicielki Wioletę Lewandowską i Celinę Kobyłkę, które zajmą się dopełnieniem formalnej rejestracji. Na spotkaniu podjęto uchwałę nadającą kołu nazwę Koło Gospodyń Wiejskich w Budzieniu „Szuwarki”.

Dwie godziny później w świetlicy wiejskiej w Widzieńsku, odbyło się spotkanie założycielskie kolejnego koła. Tu zjawiło się 17 osób zaangażowanych, które podjęły się zadania utworzenia Koła Gospodyń Wiejskich w Widzieńsku „Leśne Babki”. Jeszcze w tym tygodniu młode przedstawicielki Widzieńska: Justyna Maćkiewicz i Paulina Solińska dokonają formalnie rejestracji koła w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich.

red.

powiązane – „Po wyborach – analiza”

Kontynuuj czytanie

Stepnica

Piłowanie wałka

Stepnica. Od niedawna w Widzieńsku działa Kancelarii Leśniczego dla 3 leśnictw: Widzieńsko, Krokorzyce i Wierzchosław.

Opublikowane

w dniu

To pierwsza tego typu inwestycja Nadleśnictwa Goleniów. Jednym z elementów uroczystości otwarcia było… piłowanie wałka brzozowego piłą ręczną typu „moja – twoja”, symbolizującego przecięcie wstęgi w warunkach leśnych. Piłę obsługiwali starosta z wójtem.

red.

powiązane – „Rada Wyganowskiego”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie