Connect with us

Aktualności

147ULTRA startuje w piątek

W piątek 17 czerwca po raz piąty wystartuje ultramaraton Szczecin-Kołobrzeg. Impreza tym razem będzie wyjątkowa, gdyż oprócz 88 biegaczy, na trasę wyruszy 94 rowerzystów.

Opublikowane

w dniu

W tym roku organizatorzy wydłużyli dystans do 100 mil. Start nastąpi z Wałów Chrobrego w Szczecine, a trasa podobnie jak pod inne lata wiedzie głównie lasami i polami naszego województwa i przebiega m.in. przez Maszewo i Nowogard. W gronie biegaczy w tym roku na liście startowej znalazł się Darek Gapiński z Klinisk, który po raz trzeci zmierzy się z tym dystansem (dotychczasowe próby pokonania tego morderczego dystansu zakończyły się fiaskiem). W grupie rowerzystów wystartuje z kolei dziewięciu reprezentantów powiatu goleniowskiego. W gronie tym znaleźli się dwaj komentatorzy działu sportowego Gazety Goleniowskiej tj. Paweł Gulbinowicz (reprezentujący klub Legiony Ulicy) oraz Piotr Kaczor (Ratusz Maszewo) a także kierownik działu sportowego Sylwester Wasiak (JF Duet Goleniów). Ponadto na trasę wyruszą: Tomasz Garbień, Adam Gulbinowicz, Tomasz Jeliński, Marek Końca, Piotr Strzeboński i Janusz Ineksiak. Start biegaczy do ultramaratonu ze Szczecina nastąpi w piątek o godzinie 18. Rowerzyści wyruszą na trasę o 21. Relacja na żywo z obozu „Gazety Goleniowskiej” dostępna będzie na twitterze pod adresem: https://twitter.com/SylwekWasiak.  

 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie