Connect with us

Aktualności

147.ULTRAMARATON SZCZECIN-KOŁOBRZEG

No i wszystko się zaczęło. O godzinie 18 z Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie wyruszył 4. ultramaraton Szczecin-Kołobrzeg. 138 śmiałków wyruszyło na trasę o długości 147 kilometrów, którą muszą pokonać w ciągu 24 godzin. W gronie tym znalazło się trzech „naszych” przedstawicieli, a są to: Dariusz Gapiński i Mariusz Gess (Progdar Marathon Team Kliniska) oraz Tomasz Garbień (Goleniów). Zapraszamy do śledzenia z naszym portalem zmagań trzech śmiałków z tym morderczym dystansem.

Opublikowane

w dniu

 Godz. 18.00: 138 zawodników wyruszyło w trasę, która wiedzie przez m.in. Wielgowo, Sowno, Poczernin, by przekroczyć granicę powiatu goleniowskiego w miejscowości Dąbrowica w gminie Maszewo. Następnie wiedzie przez Darż, Maszewo, Redło, Nowogard i dalej w kierunku Kołobrzegu przez powiat gryficki. Pierwszy punkt kontrolno-wypoczynkowy zlokalizowany jest w Domu Kultury w Maszewie. Pierwsi zawodnicy powinni pojawić się w nim około godziny 22. Naszych przedstawicieli możemy się tam spodziewać około północy. 

Godz. 20.15: Pierwszy raport z trasy ultramaratonu przekazany nam przez naszego kolegę redakcyjnego Czarka Martyniuka, który towarzyszy na rowerze naszym ultramaratończykom. Z trójki zawodników z powiatu goleniowskiego pierwszy jest aktualnie Mariusz Gess, który minął Wielgowo i wbiega do lasu. Teraz najblizszy przystanek to Sowno. Narazie warunki biegowe na trasie bardzo dobre. 

Godz. 21.20: Punkt Sowno w tej chwili osiągnął Mariusz Gess. Póki co zdrowie dopisuje, wszystko wskazuje na to ze M. Gess osiągnie punkt kontrolny w Maszewie około godziny 23. Teraz czas na przebranie, rozmasowanie i dalszą podróż w kierunku już naszego powiatu i gminy Maszewo.

Godz.22.00: Pierwszy zawodnik wbiegł do Maszewa. 50km w 4godziny!!!!

Godz. 22.18: Sześć minut po liderzy biegnie drugi zawodnik, a e tej chwili trzeci wbiegł do Maszewa.M.Gess jest na obrzeżach gminy Maszewo.

Godz.22.30: jako piąty do Maszewa wbiegł przed chwilą Marinero" zwycięzca setnego maratonu Darka Gapińskiego 

Godz.23.00: na punkcie w Maszewie jest Aneta Gapiński, ktora czeka na męża

Godz.23.50 Mariusz Gess wbiegł do Maszewa. Narzeka na ból żołądka ale zamierza biec dalej. Wkrótce wideo z krótkiej rozmowy z Mariuszem.czekamy na Darka Gapińskiego i Tomka Garbień 

00.30: Mariusz Gess wciąż w Maszewie.Korzysta z gościnności maszewskich przyjaciół próbując pokonać problem z żołądkiem 

00:37:Do Maszewa wbiegł Tomek Garbień.Patrząc na stan fizyczny jest w formie  

00:03: Mariusz Gess kontynuuje walkę z morderczym dystansem. Wybiegł z Maszewa,  później po przerwie za nim ruszył Tomek Garbień. Wciąż w Maszewie nie zameldował się" Darek Gapiński.ma na to już tylko 50 min.  

 

01:02 to czas w którym w Maszewie pojawił się Darek Gapiński – brawo!!!

01.30: Przewodzący stawce Andrzej Dolewski z Grudziądza, który w Maszewie był o godzinie 22 (50km w 4 godziny) biegnie póki co na rekord trasy. W Nowogardzie na 73 km pojawił się o godzinie 23.59! Kolejni w czołówce w Nowogardzie to: Dawid Pigłowski (Włodawa) 00:17, Tomasz Łużyński (Police) – 00:32, Przemysław Bassa (Ruda Śląska) – 00:45 i Robert Derda – Marinero (Świnoujście) – 00:47

06:18: Wracamy po krótkim śnie (w przeciwieństwie do zawodników, którzy walczą z dystansem 147km. Drugi punkt kontrolno-wypoczynkowy (73km.Nowogard) nasi zawodnicy osiągnęli o godzinie: Mariusz Gess – 3:46. Tomasz Garbień – 5:05, Dariusz Gapiński – 5:23.  Ośmiu zawodników zrezygnowało na drugim punkcie tj. w Nowogardzie. Czołówka ultramaratonu (osiągnięty 95km, Płoty): 1 miejsce: Andrzej Dolewski (Grudziądz)- 2:18. 2 miejsce: Dawid Pigłowski (Kłodawa)- 2:29, 3 miejsce: Tomasz Łużyński (Police) – 2:49

08:55. Czterech zawodników dotarło już do mety: 1. Dawid Pigłowski  (Kłodawa) 13:48:43,  2. Andrzej  Dolewski (Grudziądz) 14:17:07,  3. Tomasz Łużyński (Police) 14:26:06, 4. Monika Biegasiewicz (Szczecin) 14:48:34

11.20: Dla Mariusza Gessa ultramaraton zakończył się w Nowogardzie. Niestety organizm nie wytrzymał trudów biegu. Już docierając do Maszewa goleniowianin miał problemy z żołądkiem i przeponą. Po dłuższym postoju ból ustąpił i Mariusz ruszył w dalszą drogę. W rejonie Redła czekał na niego Bartek Stojecki chcący mu pomóc na odcinku do Płot. Niestety po osiągnięciu punktu w Nowogardzie dopadł go ból obojczyka, który ostatecznie uniemożliwił dalszy start. Tak więc M. Gess zakończył ultramaraton na 73 kilometrze.

11.30: Do godziny 11.15 linię mety w Kołobrzegu przekroczyło już 18 ultramaratończyków. Na ten moment wiemy, że z dwóch pozostałych na trasie goleniowskich zawodników w Płotach na 74 kilometrze trasy zameldował się o godzinie 9.41 Dariusz Gapiński. Niestety póki co nie mamy informacji gdzie znajduje się Tomek Garbień.

16:38: Na mecie ultramaratonu w Kołobrzegu jest już 58 zawodników ze 138 , którzy łącznie wystartowali. Niestety w gronie tym nie ma Goleniowian. Potwierdzone mamy wycofanie się z biegu Mariusza Gessa w Nowogardzie. Niestety nie udało nam się póki co ustalić pozycji Darka Gapińskiego i Tomka Garbień. Ten pierwszy dotarł do Płot, ten drugi ostatni zgłoszony pobyt ma w Nowogardzie. O 18 zamknięta zostanie meta dla ultramaratończyków. Tak więc do tego czasu pozostało jeszcze tylko 75 minut. 

18.10: Dokładnie o 18.00 minęły regulaminowe 24 godziny na ukończenie ultramaratonu Szczecin-Kołobrzeg. Na linii mety w Kołobrzegu zameldowało się w tym czasie wg danych przekazanych przez organizatorów 73 zawodników ze 138, którzy wystartowali wczoraj w Szczecinie. Ostatni to reprezentant Niemiec Jan Bach, który przekroczył metę z czasem 23.57.52. Niestety nie pojawili się w tym czasie ani D. Gapiński ani T. Garbień. Z ustaleń pochodzących z nieoficjalnych źródeł, D. Gapiński około godziny 12 był w rejonie Wyszoboru i miał wówczas za sobą 107km. Meta w Kołobrzegu otwarta będzie do godziny 24.00 dla zawodników kończących bieg poza limitem czasowy.

FINAŁ ultramaratonu: Niestety żaden z naszych zawodników nie dotarł do mety w Kołobrzegu. Tomek Garbień wycofał się w Nowogardzie a Darek Gapiński okolicach Gryfic.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie