Connect with us

Goleniów

12 mln zł do 47 mln zł

Goleniów. Gmina uzyskała 80% dofinansowania na budowę komunalnego osiedla mieszkaniowego w Helenowie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, burmistrz podpisał już umowę o dofinansowanie przez Bank Gospodarstwa Krajowego budowy bloków mieszkalnych przy ul. Stargardzkiej i Wytwórczej w Goleniowie w kwocie ponad 47 mln zł. Kwota dotacji stanowi do 80 % kosztów inwestycji – resztę, czyli ok. 12 mln zł dołoży gmina.

W pierwszym etapie Goleniowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego wybuduje 60 lokali mieszkalnych, w drugim – kolejne 120 mieszkań. Powstanie 5 budynków pięciokondygnacyjnych z szerokimi wygodnymi klatkami schodowymi, składających się z 9 segmentów (klatek schodowych), w których będzie łącznie 180 mieszkań jednopokojowych, dwupokojowych i trzypokojowych.
Budynki będą wyposażone w windy. Przewidziano również mieszkania dla osób niepełnosprawnych. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji rozległe tereny zieleni z nasadzeniami, oświetleniem, alejkami i ławkami do wypoczynku a najmłodsi atrakcyjny, przestronny plac zabaw.

Osiedle zapewni 180 nowych lokali typu komunalnego, przewidzianych na wynajem, co oznacza, że będą na nie mogły liczyć te rodziny, których nie stać na zakup swojego mieszkania, ale są w stanie ponosić pełne koszty ich utrzymania (czynsz, media, itp.). Obecnie GTBS przygotowuje się do opracowania przetargu, w którym wyłoniony zostanie wykonawca. Zakończenie I etapu budowy planowane jest na I kwartał 2023 r.

red.

powiązane – „Panattoni – kolejna inwestycja”

Goleniów

Wadium przepadło

Goleniów. Firma PPRI MAZUR zrezygnowała z zakupu działki w GPP.

Opublikowane

w dniu

W związku z tym burmistrz w swoim zarządzeniu postanowił o odstąpieniu od zawarcia notarialnej umowy sprzedaży nieruchomości położonej w obrębie Łozienica na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego, w skład której wchodzi działka oznaczona numerem ewidencyjnym 55/8 o powierzchni 1,7775ha, z Firmą MAZUR SPECJALISTYCZNE PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT INŻYNIERYJNYCH z siedzibą w Łozienicy przy ulicy Prostej nr 26, która została ustalona nabywcą ww. nieruchomości w drodze przetargu publicznego nieograniczonego w dniu 12 sierpnia 2021r.

Wpłacone wadium w kwocie 130.680zł (słownie: sto trzydzieści tysięcy sześćset osiemdziesiąt złotych) nie podlega zwrotowi i przepada na rzecz gminy. Działka natomiast będzie ponownie wystawiona na sprzedaż.

red.

powiązane – „Kryzys potrwa – odpowiada burmistrz”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

PSZOK zamknięty

Goleniów. Punkt Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) zostaje dla mieszkańców gminy Goleniów od soboty 18 września zamknięty do odwołania.

Opublikowane

w dniu

Taką informację podało Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Goleniowie. Powodem jest wyczerpanie możliwości magazynowych w związku z większym niż zazwyczaj napływem odpadów, co z kolei jest związane z nieodbieraniem od kilku dni odpadów z terenu gminy przez PGK.

red.

powiązane – „Kryzys potrwa – odpowiada burmistrz”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Nowe oświetlenie

Goleniów. W kilkunastu miejscach gminy pojawi się niedługo oświetlenie ciągów komunikacyjnych.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, na liście pierwszego etapu inwestycji związanej z oświetlaniem ciągów komunikacyjnych w gminie Goleniów znalazło się 14 pozycji:

 • przystanki autobusowe w Imnie
 • Tarnowiec – droga od przystanku do zabudowań
 • wejście do szkoły w Mostach
 • osiedle Wrzosowe w Pucicach
 • ul. Rzemieślinicza w Pucicach
 • ul. Sielankowa w Białuniu
 • Zabród
 • plac zabaw na ul. Parkowej w Załomiu
 • plac zabaw i boisko w Komarowie
 • boisko sportowe w Marszewie
 • ul. Lipowa w Lubczynie
 • Goleniów – skrzyżowanie przy Jagiełły i Słowackiego
 • Goleniów – droga SP nr 1 przy ul. Kilińskiego
 • Goleniów – ścieżka rowerowa przy ul. Spacerowej

Prace budowlane wykona firma Elektroinstal – PHU Jan Bagiński z Goleniowa za 747 750 zł., w terminie do 6 stycznia 2022 r. Przewidziany jest kolejny etap oświetlania ulic.

red.

powiązane – „Kryzys potrwa – odpowiada burmistrz”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie