Connect with us

Goleniów

110 tyś zł na wypoczynek

Goleniów. Podzielono środki na organizację letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży z Gminy Goleniów.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Goleniów. Podzielono środki na organizację letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży z Gminy Goleniów.

Jak podaje gmina, wpłynęło 5 ofert, na które podzielono łącznie 110 tysięcy zł. :

  • Stowarzyszenie „Grodnica” z Klinisk Wielkich otrzyma 67 tys. zł na organizację dwóch turnusów kolonijnych w Świnoujściu i Dźwirzynie, dla łącznie 80 dzieci.
  • Centrum Animacji Młodzieży z Goleniowa dostanie 9 tys. zł na organizację zajęć artystycznych, sportowych, różnorodnych warsztatów i spływów kajakowych.
  • Zachodniopomorska Chorągiew ZHP dostanie 17,5 tys. zł na organizację 3 tygodniowych turnusów obozowych w podnowogardzkim Płotkowie (ich uczestnicy będą wieść życie harcerzy, ucząc się budowy schronów w terenie, gotowania w warunkach polowych i sztuki przetrwania, oczywiście bez komputerów i internetu)
  • Stowarzyszenie „Helenów” 16,5 tyś zł na organizację zajęć na miejscu, w Helenowie (gry, zabawy, dyskoteki, zajęcia artystyczne i spływy kajakowe) oraz na przygotowanie sierpniowego, pięciodniowego obozu w Czarnocinie, gdzie również będą zajęcia sportowe, gry, wycieczki, rejs katamaranem po zalewie i wycieczki w okolicę. W obozie weźmie udział 20 dzieciaków.

red.

powiązane – „Obawiają się o szkołę.”

Goleniów

PUM zainteresowany szpitalem

Goleniów. Pomorski Uniwersytet Medyczny jest zainteresowany przejęciem szpitala w Goleniowie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podało PR Szczecin, Bogusław Machaliński, rektor Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie przyznał, że uczelnia jest zainteresowana przejęciem placówki w Goleniowie przez szpital kliniczny na Pomorzanach. Jednak jest za wcześnie, by mówić o konkretach.
Jeszcze w tym miesiącu planowane jest spotkanie radnych powiatowych z dyrektorem szpitala na Pomorzanach.

red.

powiązane – „Od 1 stycznia 2021 szpital w użyczenie?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Kontrole na ulicy i w sklepach

Goleniów. Wczoraj na terenie Goleniowa funkcjonariusze goleniowskiej komendy Policji, Straży Miejskiej i Państwowej Inspekcji Sanitarnej przeprowadzili wspólne kontrole.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Miały na celu sprawdzenie, czy mieszkańcy Goleniowa przestrzegają obowiązujących przepisów związanych z podróżowaniem środkami komunikacji zbiorowej. Sprawdzano jak mieszkańcy miasta przestrzegają obowiązujących nakazów zasłaniania ust i nosa na przystankach i środkach komunikacji zbiorowej. Podczas przedmiotowych działań służby przypominały o obowiązujących przepisach i konsekwencjach jakie grożą za ich nieprzestrzeganie. Jest to kontynuacja działań jakie wymienione służby prowadzą na terenie powiatu goleniowskiego od początku lipca.
W ubiegłym tygodniu podobne kontrole były przeprowadzane na terenie sklepów w Goleniowie i Maszewie.
Działania mają na celu profilaktykę i zapobieganie rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19. Przypominamy jednak, że w przypadku rażącego naruszania obowiązujących przepisów, można zostać ukaranym grzywną w wysokości do 500zł

red.

powiązane – „Gminny raport epidemiologiczny”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Odpady wielkogabarytowe raz na pół roku

Goleniów. Od 1 lipca 2020 roku PGK nie odbiera odpadów wielkogabarytowych spod nieruchomości wielorodzinnych w systemie objazdowym co 2 tygodnie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Teraz odbiór będzie odbywał się 1 raz na pół roku w wyznaczonych przez spółkę terminach. Jest cały czas możliwość bezpłatnego dostarczenia przez mieszkańców odpadów wielkogabarytowych na PSZOK w bazie PGK w Goleniowie – od poniedziałku do piątku w godzinach 15.00-19.00 oraz w soboty w godzinach 7.00 do 19.00.
Odbiór odpadów wielkogabarytowych z posesji prywatnych w gminie odbywa się według załączonego harmonogramu.

red.

powiązane – „PGK – od jutra nowa umowa z gminą”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie