Connect with us

Goleniów

11 listopada bez uroczystości

Goleniów. W Goleniowie nie odbędą się żadne oficjalne uroczystości związane z 11 listopada.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, nie odbędzie się przemarsz przez miasto, nie będzie też uroczystego składania kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości. Wiceburmistrzowie Gminy Goleniów złożą kwiaty pod pomnikiem, ale bez żadnej uroczystej oprawy.

Goleniowską tradycją jest też Msza św. za Ojczyznę. Decyzja o jej odprawieniu należy do proboszcza parafii św. Jerzego, ale nawet jeśli Msza się odbędzie, nie będą w niej uczestniczyć poczty sztandarowe ani asysta wojskowej kompanii honorowej.

Jedynym tradycyjnym niepodległościowym akcentem będzie Goleniowska Mila Niepodległości, która zostanie przeprowadzona, o ile rząd nie wprowadzi kolejnych ograniczeń związanych z epidemią COVID-19. Planowane jest przeprowadzenie wyłącznie biegów dorosłych, bez udziału publiczności.

red.

powiązane – „Mila zgodnie z planem”

Goleniów

750 tys sadzonek

Goleniów. W Nadleśnictwie Goleniów rozpoczęło się wyorywanie sadzonek wyhodowanych szkółce leśnej nadleśnictwa.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje nadleśnictwo, w tym roku wiosną zamierza posadzić w lasach nadleśnictwa drzewka na powierzchni ponad 100 hektarów – ogółem ok. 750 tys. sztuk sadzonek.

Najwięcej sosny zwyczajnej – 351 tys. sztuk, dębu szypułkowego – 146 tys. szt. oraz buka zwyczajnego – 115 tys. szt.

Sadzonki zostaną przekazane również do innych nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie , tj.: Klinisk, Międzyzdrojów, Gryfic, Choszczna, Bierzwnika i Myśliborza.

red.

powiązane – „Spontaniczne przekazanie”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Sami zrezygnowali

Goleniów. Rezygnację z pełnienia swojej funkcji złożył sołtys sołectwa Kliniska Wielkie oraz oraz członkowie Rady Sołeckiej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w związku z powyższym, burmistrz odwołuje zebranie wiejskie sołectwa Kliniska Wielkie zwołane na dzień 27 marca 2023 r. na godz. 17.00, na którym miało odbyć się głosowanie w sprawie odwołania sołtysa oraz Rady Sołeckiej Klinisk Wielkich.

red.

powiązane – „Odwołają sołtysa?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Nocą z Krzyżem do Maszewa

Goleniów. Będzie kolejna Nocna Droga Krzyżowa po starym nasypie kolejowym z Goleniowa do Maszewa.

Opublikowane

w dniu

Początek w najbliższy piątek 24 marca o godzinie 21.00. Wymarsz spod kościoła świętego Jerzego. Cała droga ma około 20 km. I odbywa się w ciszy.
Powrót z Maszewa do Goleniowa we własnym zakresie.

red.

powiązane – „ODNAJDUJEMY RODZINY OFIAR I ZWRACAMY IM TE RZECZY…”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie