Connect with us

Goleniów

100 tys zł na maseczki i kombinezony

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Otrzymanie takiej pomocy zapowiedziała w rozmowie z nami prezes SCM Katarzyna Kęcka. Jak podaje gminny portal pieniądze te idą na sfinansowanie pomocy rzeczowej dla szpitala. Pierwsze tysiąc sztuk maseczek już jedzie do Szpitala w Goleniowie. Za te maseczki uszyte przez załogę Zakład Aktywności Zawodowej Goleniów zapłaci gmina. To początek pomocy dla szpitala w Goleniowie. Kwota 100 tys. złotych, którą gmina przeznaczyła na ten cel, pokryje koszt produkcji masek, a także zakup gogli ochronnych, kombinezonów, leków oraz innych środków zabezpieczających medyków. Maseczki z ZAZ spełniają normy szpitalne, są wykonane z włókniny medycznej, a przed dostarczeniem do odbiorcy podlegają ozonowaniu.

Red.

powiązane – „ZAZ maseczki dla szpitala”, „Dlaczego szpital apeluje o pomoc?

Goleniów

Bibliotek wypożycza

Goleniów. Od wczoraj biblioteka i jej filie wznowiły działalność.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Biblioteki spełniają warunki epidemiologiczne – prawo pozwala by biblioteki publiczne udostępniały swoje zbiory pod warunkiem zapewnienia, aby w pomieszczeniu dostępnym dla osób korzystających ze zbiorów biblioteki przebywało jednocześnie nie więcej niż 1 osoba na 15 m2 powierzchni takiego pomieszczenia, z wyłączeniem bibliotekarzy.

red.

powiązane – „Rampa Kultura” 17 grudnia”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Tytuł wręczony

Goleniów. Tytuł Zasłużonego Mieszkańca Gminy Goleniów otrzymała dzisiaj Jadwiga Krause.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Przyznany został na sesji Rady Miejskiej w dniu 28 października, ale dopiero dzisiaj oficjalne dokumenty zostały jej wręczone przez przewodnicząca rady miejskiej Krystynę Jaworską oraz Jadwigę Kubinowską-Lis – przewodnicząca kapituły rozpatrującej wnioski o przyznanie tytułu.

Jadwiga Krause mieszka w Goleniowie od 1946 roku, kiedy to wraz z rodziną wróciła z sześcioletniego pobytu na Syberii. Mieli szczęście, bo zesłanie przeżyła cała rodzina: dwójka rodzeństwa i mama pani Jadwigi. Zamieszkali w Goleniowie na ul. Lipowej.
Panią Jadwigę zna wielu goleniowian. Pracowała w Narodowym Banku Polskim, była też księgową w Pracowniczych Ogrodach Działkowych „Ina” w Goleniowie.

red.

powiązane – „Wszystkich łączył Święty Jerzy”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Nasze zasoby tlenowe się kończą

Goleniów. Zwiększone zapotrzebowanie powoduje, że brakuje tlenu na oddziale „cowidowym” w goleniowskim szpitalu.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

„Nasze zasobu tlenowe się kończą. Największym problemem poza brakiem personelu, są rezerwy tlenowe. Podstawowym elementem leczenia pacjentów z „covidem” jest ciągła tlenoterapia. Myślę, że nasz szpital nie odbiega pod tym względem od innych w Polsce. Posiadane przez nas instalacje tlenowe były przygotowywane pod inne potrzeby, gdy tlenu wymagało jednocześnie kilku pacjentów w całym szpitali, okresowo i incydentalnie. Teraz mamy dwudziestu paru pacjentów podłączonych pod tlen przez całą dobę, dlatego istnieje duże niebezpieczeństwo spadku ciśnienia tlenu. Z tego powodu możemy na oddziale „covidowym” mieć tylko teraz tylko 26 pacjentów. Ten problem zgłosiłam wojewodzie w władzom powiatu. Przygotowujemy dostawienie kolejnych dwóch zbiorników z tlenem, ale to potrwa parę tygodni – mówi prezes szpitalnej spółki Katarzyna Kęcka. Jak nam powiedział dyrektor szpitala miejskiego w Nowogardzie Kazimierz Lembas, w jego lecznicy problemu z tlenem nie ma.

W całej Polsce szpitale zwiększyły zapotrzebowanie na tlen. Jak twierdzą jego dostawcy, problemem nie jest brak tlenu, tylko brak odpowiednich instalacji lub zbiorników w szpitalach oraz brak pracowników pracujących przy dystrybucji tlenu.

red.

powiązane – „Szpital – relacja z linii frontu”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie