Connect with us

Goleniów

10 respiratorów dla Goleniowa

Goleniów. W listopadzie do zachodniopomorskich szpitali trafi dodatkowych 95 respiratorów.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Pierwsze 25 sztuk zostało rozdysponowanych już na początku miesiąca, kolejne 70 trafi do szpitali w najbliższych dniach. 10 z nich trafi do szpitala powiatowego w Goleniowie.

  • To bardzo istotne wzmocnienie dla szpitali, w których leczeni są pacjenci z koronawirusem – podkreśla wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc – Dzięki dodatkowemu sprzętowi z rezerw zapewnionych przez rząd, wzmocnimy opiekę nad najciężej chorymi pacjentami.

3 respiratory pozostaną na ten moment w rezerwie strategicznej wojewody zachodniopomorskiego – również zostanie rozdysponowany do szpitali, jeśli zajdzie taka konieczność. Sprzęt trafia do szpitali na zasadzie czasowego użyczenia i ma być wykorzystywany wyłącznie do leczenia pacjentów z COVID-19.

red.

powiązane – Szpital potrzebuje wolontariuszy”

Goleniów

W czwartek pogrzeb

Goleniów. Pogrzeb wiceburmistrza Henryka Zajko odbędzie się w czwartek 15 kwietnia.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, uroczystość pogrzebowa rozpocznie się żałobną Mszą Św. w kościele pw. Św. Jerzego o godzinie 13.00. Msza odbędzie się z zachowaniem obecnie obowiązujących rygorów, a więc liczba osób, które będą mogły wejść do środka będzie ograniczona.

O godz. 14.00 urna z prochami Henryka Zajko zostanie wystawiona w kaplicy cmentarnej, pogrzeb rozpocznie się około godz. 14.30.

W czwartek Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie będzie czynny do godziny 12.00, by umożliwić pracownikom udział w pożegnaniu wiceburmistrza Henryka Zajko.

red.

powiązane – „Henryk Zajko nie żyje”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Tylko Goleniów

Goleniów. Tylko jedna gmina w regionie nie przyjęła budżetu na ten rok – gmina Goleniów.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje PR Szczecin, teraz zrobi to Regionalna Izba Obrachunkowa w Szczecinie, która dla Goleniowa – zamiast budżetu – przyjmie „prowizorium”. Prezes Regionalnej Izby Obrachunkowej w Szczecinie, Bogusław Staszewski w związku z pandemią i pracą online gminy miały więcej czasu na to, aby przyjąć budżet.

  • Generalnie można powiedzieć, że nie było problemem przyjęcia tego budżetu. Był wystarczający czas. Termin przyjęcia budżetu został przedłużony do końca marca, kiedyś był do końca stycznia – podkreślił na antenie PR Szczecin.

red.

powiązane – „W oczekiwaniu na budżet z RIO”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Henryk Zajko nie żyje

Goleniów. Dzisiaj zmarł Henryk Zajko, wiceburmistrz gminy Goleniowe.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Zmarły był przez wiele lat wiceburmistrzem, przewodniczącym rady miejskiej i radnym w gminnym samorządzie. Od kilku tygodni chorował na koronawirusa.
Ostatnią zarejestrowana rozmowę ze Zmarłym przeprowadziliśmy w połowie grudnia 2020 r – patrz niżej w „powiązane”

red.

powiązane – „Gmina w stanie kryzysowym”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie