Connect with us

Goleniów

Zaniedbania goleniowskiej prokuratury w telewizyjnym „Ekspresie Reporterów”.

Goleniów. W popularnym programie TVP1, okradziony Edward Szymański opowiadał wczoraj o skandalicznych zaniedbaniach goleniowskiej prokuratury w śledztwie dotyczącym włamania do jego domu.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Słyszymy m.in. jak prokurator skasował wielogodzinny zapis przesłuchania Szymańskiego w swoim komputerze nazywając to „omyłkowym zamknięciem pliku zawierającego treść protokołu” oraz stwierdzenie Szymańskiego – „po co takie działania prokuratury, która wykonała masę niepotrzebnych czynności, a efekty są zerowe, bo nie udało się jej przeprowadzić tych właściwych”.

Sprawę pokazywaliśmy i opisywaliśmy już w materiałach na naszym portalu(„Skandaliczne śledztwo”, „Skandaliczne śledztwo – padają nazwiska”, „Skandaliczne śledztwo – brak reakcji, ale na tym nie koniec sprawy”, „Skandaliczne śledztwo – jest reakcja ministerstwa”).

Teraz w kilkuminutowym reportażu telewizyjnym można było zobaczyć historie śledztwa, które Edward Szymański opisał wcześniej w materiałach wręczonych w styczniu i lutym br. radnym powiatowym i goleniowskim. Były tam informacje o aktualnym stanie sprawy, z których wynikało, że będzie ona w najbliższym czasie rozpatrywana przed Sądem Rejonowym w Goleniowie, a wątek ewentualnej odpowiedzialności goleniowskich prokuratorów został przekazany do Prokuratury Krajowej.
Przypomnijmy, że w tych materiałach przygotowanych i przekazanych radnym przez Szymańskiego są konkretne, imienne podejrzenia skierowane pod adresem goleniowskich prokuratorów i wicestarosty.

Cały materiał z wczorajszego wydania „Ekspresu Reporterów” (czas od 20.14 do 27.30 minuty) pod linkiem: vod.tvp.pl/video/magazyn-ekspresu-reporterow,26052020,48235301

red.
powiązane – „Skandaliczne śledztwo – padają nazwiska”

Goleniów

Rada w sprawie audytu

Goleniów. Rada nadzorcza PGK nie widzi potrzeby przeprowadzania dodatkowego audytu spółki.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

W tej sprawie wpłynęło jej stanowisko, które prezentujemy obok.

red.

powiązane – „Radni skontrolują PGK”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Radni nie zaakceptowali… mniejszej podwyżki

Goleniów. Przed chwilą radni odrzucili autopoprawkę wiceburmistrza Zajki o podwyżce ceny za śmieci tylko do 21 zł, a nie jak pierwotnie przewidywał projekt uchwały do 31 zł.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Propozycje zgłosił radny Wojciech Wojciech Łebiński uznając, że stawka 30 zł jest dla mieszkańców nie do przyjęcia. Do propozycji przychylił się p.o. burmistrza Henryk Zajko. Jednak radni w głosowaniu 11 głosami przeciw odrzucili tę propozycję – za było 9 radnych przy obecnych 20. Innego głosowania w tej sprawie raczej na tej sesji nie będzie. Oznacza to, że nadal obowiązuje stara stawka, czyli 12 zł od osoby miesięcznie.

red.

powiązane – „Burmistrz – 30 zł od osoby”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Sprawdzą deklaracje

Goleniów. Trwają kontrolne weryfikacje aktualnych deklaracji mieszkańców co do odstawianych odpadów komunalnych.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Dyrektor w UMiG Anna Gałaj podała, że spośród zameldowanych obecnie w gminie 34 130 mieszkańców (21 000 miasto i 13 130 pozostałe miejscowości), deklaracje złożyło już 33 380. Prawdopodobnie te liczby nie uwzględniają zamieszkujących w gminie obcokrajowców – a jest ich według różnych szacunków od 2 do 5 tysięcy. Dyrektor Gałaj poinformowała o kontrolach jakie przeprowadza Straż Miejska. Zakończyły się już kontrole podmiotów gospodarczych w gminie – jak podał prezes PGK Andrzej Cieśliński, spośród ok. 700 działających w gminie, jego firma obsługuje 450. Teraz urzędnicy będą weryfikować indywidualne deklaracje mieszkańców i porównywać je z danymi o zużyciu wody z GWiK – tak by stwierdzić, czy w danym gospodarstwie domowym nie mieszka większa liczba osób niż to wynika z deklaracji. Dyrektor Gałaj zapowiedziała, że w przypadku wątpliwości będą kontrolowane podejrzane gospodarstwa domowe.

red.

powiązane – „Burmistrz – 30 zł od osoby”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie