Connect with us

Goleniów

Wieżowiec na „koplu”?

Goleniów. Jeden z goleniowskich inwestorów chce wybudować w mieście 12-piętrowy budynek mieszkalny.

Opublikowane

w dniu

Taką informację podał podczas ostatniej sesji rady miejskiej wiceburmistrz Tomasz Banach podczas dyskusji nad projektem uchwały w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obejmującego tereny miasta Goleniowa wzdłuż nabrzeża rzeki Iny.
Najwyższy budynek mieszkalny w historii Goleniowa miałby powstać pomiędzy ulicami Sportową i Konopnickiej na dawnym tzw. „koplu”, pomiędzy już istniejącymi blokami mieszkalnymi. Ponieważ miejsca jest tam mało, budynek zaplanowano „po obrysie działki”.

Jak twierdził na sesji wiceburmistrz, dotychczas gmina odmawiała wydania warunków zabudowy na tę inwestycje opierając się na przygotowywanym od 12 lat planie zagospodarowania przestrzennego centrum miasta, którego uchwalenie ma uregulować m.in. kwestie dopuszczalnej wysokości budynków w centrum miasta. Jego zdaniem nieuchwalenie tego planu pozbawia gminę możliwości zablokowania tego typu inwestycji w centrum Goleniowa.

Po długiej, burzliwej dyskusji radni planu nie uchwalili.

red.

powiązane – „Меса украінською мовою – Msza Święta po ukraińsku”

Goleniów

Ferie 2026

Goleniów. Na plakatach są propozycje na rozpoczynające się niedługo ferie zimowe.

Opublikowane

w dniu

red.

powiązane – „Czas na emeryturę”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Rozbiórka na lotnisku

Goleniów. Rozpoczęła się rozbiórka terminala przylotowego na goleniowskim lotnisku.

Opublikowane

w dniu

Zdjęcia pokazują rozpoczęcie prac rozbiórkowych zadaszenia przed głównym budynkiem obecnego terminala przylotowego.

red.

powiązane – „Najpierw hala tymczasowa”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Częściej do Oslo

Goleniów. Od dziś, tj. od 12 stycznia, linia lotnicza Wizz Air zwiększa liczbę połączeń pomiędzy Portem Lotniczym Szczecin–Goleniów a głównym lotniskiem stolicy Norwegii – Oslo Gardermoen.

Opublikowane

w dniu

Dotychczasowa liczba rejsów zostaje zwiększona do trzech połączeń w tygodniu.

Z okazji zwiększenia częstotliwości lotów do Oslo w systemie rezerwacyjnym pojawiła się duża pula promocyjnych biletów w cenach rozpoczynających się już od 60 zł za lot w jedną stronę. Bilety dostępne są na stronie przewoźnika.

red.

powiązane – „Szczecin-Warszawa co 2 godziny”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie