Connect with us

Galeria

Wiceprzewodniczący – fotoreporter

Powiat. Wiceprzewodniczący rady powiatu fotografował obrady ostatniej sesji dla komercyjnego portalu.

Opublikowane

w dniu

Paweł Gulbinowicz z PSL, zawstydzony pewnie oracją sąsiadującego z nim przy stole prezydialnym wiceprzewodniczącego Siwka z „Lewicy”, który chwalił się wolontariuszkami z Maszewa szyjącymi maseczki, sam chciał się też na coś przydać. Znudzony obradami porobił więc trochę zdjęć koleżankom i kolegom na sali swoim telefonem i… przesłał jednemu z komercyjnych portali do publikacji. Co na owym portalu skwitowano lakonicznym podpisem – „Zdjęcia dzięki uprzejmości radnego P. Gulbinowicza” (patrz print screen).

Red.

powiązane – „Maszewo i Goleniów – licytacja na maseczki”

Galeria

Spichlerz w postępowaniu spadkowym

Goleniów. Ważą się losy najbardziej znanego zabytku Goleniowa.

Opublikowane

w dniu

Od lat fotograficzną wizytówką miasta jest położxony w jego centrum nad Iną zabytkowy budynek. Niestety, to tylko atrakcja wizerunkowa, bo również od lat nic się w nim nie dzieje. Dzisaj służy za podręczny magazyn sąsiadującym z nim zakładom usługowym.

Na ostatniej sesji zwyczajnej, o jego losy dopytywała radna z PiS, pytając co w jego sprawie robi burmistrz. Okazuje się, że niewiele, bo i niewiele może – to własność prywata zmarłego niedanwo Tadeusza Szykucia. Teraz trwa postępowanie spadkowe. Jak się nieficjanlnie dowiedzieliśmy, zainteresowany odkupieniem spichlerza pod działaność gastronomiczno-hotelową jest miejscowy przedsiębiorca.

Kilka lat temu gmina podjęła próbę odkupienia spichlerza od ówczesnych właścicieli, oferując w barterze działkę przy ul. Słowiańskiej w Goleniowie (nieczynny węzeł PEC). Wieść niesie, że do transakcji nie doszło, bo w sprawę zaangażowały się służby, tropiąc w niej wygórowany zysk dla właścicieliw stosunku do niskiej ceny nabycia. To zaangażowanie podziałało odstraszjąco dla obu stron i sprawa upadła.

Obiekt w 1995 roku został sprzedany w skandalicznych okoliczniościach za śmieszną cenę lokalnym biznesmenom. Od tamtej pory nie jest jednak w żaden sposób wykorzystywany i popada w ruinę. W międzyczasie z kilku właścicieli jedynym stał się wspomniany Tadeusz Szykuć.

red.

powiązane – „Goleniów odzyska spichlerz?”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie