Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Maszewo

W Maszewie o inwestycjach strategicznych

Maszewo. Wczoraj, na zaproszenie Pana Michała Jacha posła na Sejm RP, w Urzędzie Miejskim w Maszewie spotkali się samorządowcy z terenu Powiatu Goleniowskiego.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w węższym gronie rozmawiali o rządowym programie – Funduszu Inwestycji Strategicznych. Program omówiła i odpowiadała na pytania uczestników Anna Pawlak Regionalny Dyrektor ds. Inwestycyjnych Banku Gospodarstwa Krajowego.

W spotkaniu wzięli udział: starosta oraz burmistrzowie i wójtowe z Nowogardu, Maszewa, Stepnicy, Przybiernowa i Osiny.

red.

powiązane – „Inwestycje strategiczne za 50 mln zł”

Maszewo

Plac sportowo-rekreacyjny

Maszewo. 25 maja br. burmistrz podpisał umowę na „Budowę placu sportowo-rekreacyjnego w Maszewie”.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, umowa została zawarta z firmą PT s.c. M. Ignaciuk i T. Dąbrowski z Gdyni, wyłonioną w drodze przetargu nieograniczonego. Całkowity koszt zadania to kwota 201 351,00 złotych, z czego 113 632,00 złotych to wartość dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Inwestycja potrwa do końca sierpnia 2022 r.

W ramach zadania powstanie:

  • mini skatepark wykonany na planie prostokąta, na nawierzchni z kostki bezfazowej, który składać się będzie z następujących elementów: funbox, ławka skate, quarter pipe;
  • plac zabaw, w skład którego wejdzie zestaw zabawowy składający się z podwójnej huśtawki i huśtawki bocianie gniazdo oraz zestaw zabawowy składający się z pojedynczego ślizgu, drabinki, elementów do wspinaczki, podestów i paneludydaktycznego, bujaka – kogucik.

Dodatkowo na placu zostanie nasadzona zieleń i zostaną zamontowane ławki, kosz na śmieci i 2 tablice z regulaminem.

red.

powiązane – „Problem z Nowogardem”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

„Hej Ty” ponownie nagradzane

Maszewo. Tym razem spektakl maszewskiego Tetaru „Krzyk”w reżyserii Anny Giniewskiej i Marka Kościółka wygrał Ogólnopolski Festiwal Małych Form Teatralnych „Effka” w Piasecznie zdobywając tam I nagrodę.

Opublikowane

w dniu

Spektakl „HEJ TY” zdobył również wyróżnienie na Ogólnopolskim Festiwalu „Afera” w Krasnem. To kolejne nagrody i tym samym potwierdzone uznanie w kraju dla tego spektaklu.

Teatr KRZYK planuje ostatnią trasę tego przedstawienia w ramach swojego XX-lecia.

red.

powiązane – „XX-lecia nie będzie”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Sołtys Roku

Maszewo. Beata Retmańczyk sołtys sołectwa Zagórce została wyróżniona w konkursie marszałka województwa zachodniopomorskiego „Sołtys Roku”.

Opublikowane

w dniu

Konkursu promował najbardziej aktywnych sołtysów w województwie zachodniopomorskim, którzy pracują na rzecz społeczności lokalnej. 14 maja podczas Pierwszego Festiwalu Tradycji Pomorza Zachodniego w Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach odbyła się Gala Sołtysa, na której sołtys Beata Retmańczyk otrzymała nagrodę finansową w wysokości 500,00 zł.

red.

powiązane – „Tabliczki z nazwami”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie