Connect with us

Aktualności

Teatralne łaknienia

Rozpoczyna się dzisiaj siódma edycja Festiwalu Młodości Teatralnej Łaknienia. Jego organizatorem jest Stowarzyszenie Teatr Brama, przy wsparciu Goleniowskiego Domu Kultury, a udział w tym ważnym wydarzeniu zapowiedziało 12 grup teatralnych i 3 zespoły muzyczne.

Opublikowane

w dniu

Łaknienia – jak piszą organizatorzy – to festiwal kierowany do młodych. „Chcemy przede wszystkim spotkania z drugim człowiekiem, wymiany zdań i czerpania jak najwięcej nowego. Nasze hasła to: kreatywność, teatr i działanie. Po raz siódmy (i nie ostatni!) spotkamy się w Teatrze Brama, by wspólnie łaknąć sztuki i nią żyć. Oprócz spektakli odbędą się również dyskusje i koncerty”.

Młodych wykonawców oceniać będzie profesjonalne jury w składzie: Anna Sadowska – (aktorka, animatorka), Maria Borakovska (wykładowca Szkoły Teatralnej w Charkowie, aktorka), Marek Kościółek (aktor, reżyser, twórca Teatru Krzyk), Arti Grabowski (performer, wykładowca ASP w Krakowie) oraz Dariusz Skibiński (aktor, reżyser, twórca Teatru A3).

Program Festiwalu

Czwartek (14.04)
16:00 Otwarcie festiwalu
16:05 Teatr Brama “Hair” (TB) (poza konkursem, premiera EVS)
17:20 Teatr Uhuru “Ona” – Gryfino (GDK)
18:30 Teatr Okoliczności “Spotkanie” – Kraków (TB)
19:45 Teatr Uhuru “Na chwilę przed końcem” – Gryfino (GDK)
20:45 Plantacja Teatru Realistycznego “Córatorium” – Skierniewice (TB) (poza konkursem)

Piątek (15.04)
16:00 Teatr Ruchu i Maski Maszkaron “Orfeja” – Szczecin (GDK)
17:15 Grupa teatralna Kulmoszki “Przerwa” – Komarowo/Teatr Brama (TB) (spektakl poza konkursem)
18:10 Darłowski Teatr Komedia “Dziady emigracyjne”- na podstawie dramatu Adama Mickiewicza – Darłowo (GDK)
19:15 Dyskusja (GDK)
20:30 Koncert Teatru Brama (TB)
21:45 Koncert X7 (TB)

Sobota (16.04)
15:30 Grupa Teatralna Pomarańcze w Uchu na Skarpie bez Kartki “ Nie siedź na piłce bo się zrobi jajo” – Goleniów/Poznań (TB)
16:40 Grupa Zatrzymać Obrotówkę “Jutro” – Kraków (GDK)
17:30 Teatr im. Stefana Batorego “Manifest” – Chorzów (TB)
18:40 Teatr Próg Junior “Jak rozpętałem bigos” – Wadowice (GDK)
20:00 Dyskusja (GDK)
21:30 Koncert KARPET (TB)

Niedziela (17.04)
18:00 Teatr Brama & Teatr A3 “Ćwiczenia w rozpaczy” (Tr – Szczecin) (poza konkursem) (w ramach wydarzenia ZOT na Kontrapunkcie)
19:10 Ogłoszenie wyników (Tr)
20:00 Dom Tańca z Jackiem Hałasem (TK – Szczecin)

Miejsca wydarzeń:
TB – Teatr Brama Goleniów ul. Zielona Droga 9
GDK – Goleniowski Dom Kultury ul. Słowackiego 1
Tr – Trafostacja Sztuki w Szczecinie – ul. 4 Świętego Ducha St.
TK – Ośrodek Teatralny Kana, Szczecin Pl. św. św. Piotra i Pawła 4/5

Bilet na jedno wydarzenie: 10 zł, ulgowy: 5zł (uczniowie i studenci), karnet: 30 zł.
Festiwal jest finansowany przez Gminę Goleniów w ramach projektu „Trzy pokolenia teatru”.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

KONDOLENCJE

Opublikowane

w dniu

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Krysi Augustynowicz.
Rodzinie oraz Najbliższym składamy najszczersze wyrazy współczucia i słowa otuchy w trudnych chwilach.

Akcjonariusze, Zarząd oraz Pracownicy Asprod S.A.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Sztandar dla goleniowskiego ZK

Goleniów. Wczoraj uroczyście nadano i poświęcono sztandaru Zakładu Karnego w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje parafia pw. Św. Katarzyny, rozpoczęcie uroczystości nastąpiło o godzinie 13:00 Mszą Świętą, której przewodniczył ks. Adam Staszczak SChr – kapelan Zakładu Karnego w Goleniowie.

Po Mszy o godz. 13:45 nastąpił przemarsz zaproszonych gości na Planty, gdzie odbyła się uroczystość nadania sztandaru oraz ceremonia złożenia wieńców pod Pomnikiem Niepodległości na Placu Rotmistrza Witolda Pileckiego. W uroczystościach wzięła udział wiceminister sprawiedliwości Katarzyna Frydrych, wysoko postawieni przedstawiciele Służby Więziennej, a także innych służb mundurowych.

Była to – według dyrektora ZK Goleniów płk. Jarosława Korolczuka – jedna z najważniejszych chwil w historii goleniowskiej jednostki penitencjarnej: „Sztandar to symbol wartości, symbol zjednoczenia funkcjonariuszy we wspólnym dziele” – podsumował płk. Korolczuk.

red.

powiązane – „Sztandar dla ZK”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Czym jest recepta elektroniczna i co warto wiedzieć na jej temat?

Materiał partnera. W 2020 roku recepty elektroniczne zostały wprowadzone jako alternatywa dla tradycyjnych recept papierowych. Nie wszyscy pacjenci wiedzą o tym, że można otrzymać je zarówno podczas wizyty w stacjonarnym gabinecie lekarskim, jak i podczas teleporady. Na jakich zasadach funkcjonują recepty online?

Opublikowane

w dniu

Kto może zdecydować się na teleporadę?

Popularność telemedycyny zdecydowanie rozwinęła się w czasach pandemii. To właśnie wtedy telekonsultacje stały się najpowszechniejszą formą kontaktu pacjentów z lekarzami. Teleporada nie straciła na popularności pomimo poprawy sytuacji sanitarnej.

Często korzystają z niej osoby, które mieszkają w niewielkich miejscowościach, gdzie dostęp do lekarzy specjalistów jest bardzo ograniczony. Dzięki telemedycynie mogą oni nie tylko omówić z lekarzem swoje problemy, ale także otrzymać receptę elektroniczną oraz zalecenia lekarskie.

Trzeba pamiętać o tym, że lekarz, który udziela teleporady, nie zawsze wystawi e-receptę zgodnie z życzeniem pacjenta. Jeśli uzna, że ten potrzebuje dodatkowych badań bądź też żaden lek na receptę nie jest mu potrzebny, może odmówić wystawienia dokumentu.

Niektórzy pacjenci wciąż dość nieufnie podchodzą do usług medycznych świadczonych przez teleporady. Trzeba tymczasem wspomnieć, że praktycznie niczym nie różnią się one od tradycyjnych wizyt – z tym, że pacjent nie staje z lekarzem twarzą w twarz. Do postawienia trafnej diagnozy w zdecydowanej większości przypadków wystarczy zwykła rozmowa. Jeśli zaś specjalista uzna, że potrzebne będą dokładne oględziny, to zostaniemy o tym poinformowani.

Czym są recepty online?

Mimo tego że recepty online funkcjonują na polskim rynku już od ponad trzech lat, wciąż nie wszyscy pacjenci wiedzą, na czym dokładnie polega proces ich wystawiania i realizacji.

Pacjent, który odbył wizytę u lekarza bądź też teleporadę, po zakończeniu konsultacji otrzymuje na swój telefon czterocyfrowy kod – może także otrzymać kod QR na swój adres mailowy. W aptece wystarczy podać farmaceucie ów kod wraz ze swoim numerem pesel. Osoby, które posiadają na swoim telefonie zainstalowaną aplikację mobilną internetowego konta pacjenta, za jej pośrednictwem także mogą uzyskać dostęp do wystawionej recepty.

Pacjenci, którzy nie dysponują dostępem do internetu, a co za tym idzie, nie mają założonego profilu Internetowego Konta Pacjenta, e-receptę otrzymają od lekarza jako papierowy wydruk z kodem kreskowym. Wystarczy, że w celu realizacji leku przedstawią go w aptece.

Jak otrzymać receptę bez wychodzenia z domu?

Już od dawna stacjonarne wizyty w gabinecie lekarskim nie są jedyną dostępną formą kontaktu ze specjalistą. Pacjent, który posiada dostęp do internetu, konsultacje lekarską może odbyć za pośrednictwem wideokonsultacji, czatu lub rozmowy telefonicznej. W internecie funkcjonują także specjalne strony internetowe, na których pacjent w celu uzyskania recepty na interesujący go lek, musi wypełnić szczegółowy formularz, z którym następnie zapoznaje się lekarz.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie