Connect with us

Aktualności

Szlachetna paczka

Postanowiłam w tym roku włączyć się w akcję Szlachetna Paczka i zorganizować dla jednej z potrzebujących rodzin paczkę świąteczną. Mam nadzieję, że moi znajomi i rodzina nie zawiodą i pomogą mi zebrać wszystkie rzeczy, o które prosi rodzina – pisze w mailu jedna z naszych czytelniczek, Joanna Węgorska.

Opublikowane

w dniu

Rodzina nie prosi o wiele – potrzebują przede wszystkim żywności, środków czystości oraz pościeli. Proszą także o upominki dla dzieci, gdyż chcieliby, aby miały prawdziwe święta.
Nasza Wybrana Rodzina to: Pani Ewa (26 l.) wraz z konkubentem Andrzejem (38 l.) wychowują dwójkę dzieci Kasię (7 l.) oraz Piotrusia (4,5 l.).
Rodzina nie ma stałego lokum – obecnie mieszka w wynajmowanym od znajomego mieszkaniu, które dzieli z innymi współlokatorami. Pomimo otrzymywanych zasiłków oraz dochodów Pana Andrzeja rodzinie trudno jest wiązać koniec z końcem, głownie z uwagi na wysokie koszty mieszkania (1000zł/m-c) oraz koszty codziennej egzystencji – powoduje to, iż średni miesięczny dochód w przeliczeniu na jednego członka rodziny jest niski i wynosi około 205zł.
Co powinno być w PACZCE?
Rodzina podczas spotkania z wolontariuszem wymieniła rzeczy, których potrzebuje – zostały one zapisane na liście potrzeb rodziny. Wskazała też rzeczy, na których najbardziej im zależy. Nie musimy się zatem domyślać i uszczęśliwiać kogoś na siłę według naszych pomysłów. Mamy szansę dać komuś na święta to, za czym tęsknił i na brak czego cierpiał. Pamiętajmy, że zniszczone ubrania, zniszczone meble i inne produkty dane tylko z tego powodu, że nam już się nie przydadzą, nie są tym, co dowartościowuje obdarowanego. Proszę więc aby przygotowana odzież, obuwie, pościel itp. były w dobrym stanie i odświeżone.
Włóżmy do PACZKI:
– produkty z listy potrzeb,
– zadbajmy o to, by wszyscy członkowie Rodziny mogli się ucieszyć z chociaż z jednej małej rzeczy,
– zadbajmy o to, żeby członkowie Rodziny wiedzieli, że ktoś sie o nich zatroszczył.

Potrzeby Naszej Rodziny
Żywność trwała:
Podstawowe produkty żywnościowe: Herbata, Kakao, Ryż, Kasza, Makaron, Cukier, Olej, Dżem, Słodycze, Kisiele, budynie, Płatki śniadaniowe, Koncentrat pomidorowy, Konserwy mięsne, Konserwy rybne, Warzywa w puszkach
Środki czystości:
Potrzebne środki czystości: Proszek do prania, Płyny czyszczące, Płyn do mycia naczyń, Szampon, Pasta do zębów, Szczoteczka do zębów, Mydło/żel myjący
Odzież i obuwie:
Odzież
1. kurtka zimowa dla Kasi 110cm   
2. kurtka zimowa dla Piotrka 90cm       
3. bluzki, spodnie dla Kasi 110cm       
4. bluzki, spodnie dla Piotrka 90cm   
5. rajstopki    110cm       
6. rajstopki    90cm       
7. kurtka zimowa, rozmiar L ale muszę się dowiedzieć czy męska czy damska       

Obuwie
1. tenisówki Kasia, rozm. 30   
2. kozaki Piotrek, rozm. 26   
3. kozaki Kasia, rozm. 30   
4. tenisówki Piotrek, rozm.26   
5. kozaki, rozm. 40   
6. adidasy, rozm. 39
   
Pomoce szkolne:
Zeszyty, Bloki, Farbki, Cyrkiel, Plastelina, Papier kolorowy, Nożyczki, Klej, Piórnik, Plecak, Przybory do pisania
Wyposażenie mieszkania:
Kołdra, pościel, koc, poduszka, ręczniki
Szczególne upominki:
dla Kasi- lalka, miś ,książki a największe marzenie rower. Piotruś- króliczek maskotka, samochód, Spiderman.

Lista nie jest więc długa a wszystkie rzeczy są ogólnie dostępne. Mam nadzieję, że nie będzie problemu z zebraniem wszystkich artykułów, o które prosi Rodzina. Jedynie z tym rowerkiem dla Kasi może być problem  Ale on wcale nie musi być nowy!! Wystarczy wyczyścić i przygotować jakiś używany, który zalega gdzieś Wam w piwnicy. Sprawdźcie proszę u znajomych, rodziny a może uda nam się spełnić marzenie Kasi.

Bardzo proszę o deklaracje, które artykuły możecie podarować. Może być osobiście, telefonicznie czy mejlowo. Możecie na przykład w kilka osób złożyć się na kołdrę czy ciepły koc i dokupić dzieciom artykuły szkolne czy konserwę. Możliwości jest wiele!! Zapytajcie znajomych, rodziny czy nie chcą się przyłączyć!!

Nie zapomnimy o potrzebujących w całej tej konsumpcyjnej gorączce przedświątecznej!!!
Liczę na Was!!
Asia
Tel. 513 098 260
azja50@wp.pl
Więcej o akcji: www.szlachetnapaczka.pl

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

KONDOLENCJE

Opublikowane

w dniu

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Krysi Augustynowicz.
Rodzinie oraz Najbliższym składamy najszczersze wyrazy współczucia i słowa otuchy w trudnych chwilach.

Akcjonariusze, Zarząd oraz Pracownicy Asprod S.A.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Sztandar dla goleniowskiego ZK

Goleniów. Wczoraj uroczyście nadano i poświęcono sztandaru Zakładu Karnego w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje parafia pw. Św. Katarzyny, rozpoczęcie uroczystości nastąpiło o godzinie 13:00 Mszą Świętą, której przewodniczył ks. Adam Staszczak SChr – kapelan Zakładu Karnego w Goleniowie.

Po Mszy o godz. 13:45 nastąpił przemarsz zaproszonych gości na Planty, gdzie odbyła się uroczystość nadania sztandaru oraz ceremonia złożenia wieńców pod Pomnikiem Niepodległości na Placu Rotmistrza Witolda Pileckiego. W uroczystościach wzięła udział wiceminister sprawiedliwości Katarzyna Frydrych, wysoko postawieni przedstawiciele Służby Więziennej, a także innych służb mundurowych.

Była to – według dyrektora ZK Goleniów płk. Jarosława Korolczuka – jedna z najważniejszych chwil w historii goleniowskiej jednostki penitencjarnej: „Sztandar to symbol wartości, symbol zjednoczenia funkcjonariuszy we wspólnym dziele” – podsumował płk. Korolczuk.

red.

powiązane – „Sztandar dla ZK”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Czym jest recepta elektroniczna i co warto wiedzieć na jej temat?

Materiał partnera. W 2020 roku recepty elektroniczne zostały wprowadzone jako alternatywa dla tradycyjnych recept papierowych. Nie wszyscy pacjenci wiedzą o tym, że można otrzymać je zarówno podczas wizyty w stacjonarnym gabinecie lekarskim, jak i podczas teleporady. Na jakich zasadach funkcjonują recepty online?

Opublikowane

w dniu

Kto może zdecydować się na teleporadę?

Popularność telemedycyny zdecydowanie rozwinęła się w czasach pandemii. To właśnie wtedy telekonsultacje stały się najpowszechniejszą formą kontaktu pacjentów z lekarzami. Teleporada nie straciła na popularności pomimo poprawy sytuacji sanitarnej.

Często korzystają z niej osoby, które mieszkają w niewielkich miejscowościach, gdzie dostęp do lekarzy specjalistów jest bardzo ograniczony. Dzięki telemedycynie mogą oni nie tylko omówić z lekarzem swoje problemy, ale także otrzymać receptę elektroniczną oraz zalecenia lekarskie.

Trzeba pamiętać o tym, że lekarz, który udziela teleporady, nie zawsze wystawi e-receptę zgodnie z życzeniem pacjenta. Jeśli uzna, że ten potrzebuje dodatkowych badań bądź też żaden lek na receptę nie jest mu potrzebny, może odmówić wystawienia dokumentu.

Niektórzy pacjenci wciąż dość nieufnie podchodzą do usług medycznych świadczonych przez teleporady. Trzeba tymczasem wspomnieć, że praktycznie niczym nie różnią się one od tradycyjnych wizyt – z tym, że pacjent nie staje z lekarzem twarzą w twarz. Do postawienia trafnej diagnozy w zdecydowanej większości przypadków wystarczy zwykła rozmowa. Jeśli zaś specjalista uzna, że potrzebne będą dokładne oględziny, to zostaniemy o tym poinformowani.

Czym są recepty online?

Mimo tego że recepty online funkcjonują na polskim rynku już od ponad trzech lat, wciąż nie wszyscy pacjenci wiedzą, na czym dokładnie polega proces ich wystawiania i realizacji.

Pacjent, który odbył wizytę u lekarza bądź też teleporadę, po zakończeniu konsultacji otrzymuje na swój telefon czterocyfrowy kod – może także otrzymać kod QR na swój adres mailowy. W aptece wystarczy podać farmaceucie ów kod wraz ze swoim numerem pesel. Osoby, które posiadają na swoim telefonie zainstalowaną aplikację mobilną internetowego konta pacjenta, za jej pośrednictwem także mogą uzyskać dostęp do wystawionej recepty.

Pacjenci, którzy nie dysponują dostępem do internetu, a co za tym idzie, nie mają założonego profilu Internetowego Konta Pacjenta, e-receptę otrzymają od lekarza jako papierowy wydruk z kodem kreskowym. Wystarczy, że w celu realizacji leku przedstawią go w aptece.

Jak otrzymać receptę bez wychodzenia z domu?

Już od dawna stacjonarne wizyty w gabinecie lekarskim nie są jedyną dostępną formą kontaktu ze specjalistą. Pacjent, który posiada dostęp do internetu, konsultacje lekarską może odbyć za pośrednictwem wideokonsultacji, czatu lub rozmowy telefonicznej. W internecie funkcjonują także specjalne strony internetowe, na których pacjent w celu uzyskania recepty na interesujący go lek, musi wypełnić szczegółowy formularz, z którym następnie zapoznaje się lekarz.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie