Connect with us

Aktualności

Święto policji

We wtorek, 5 lipca, w sali widowiskowej Goleniowskiego Domu Kultury odbyła się uroczysta gala z okazji obchodów Święta Policji. Na uroczystość przybył m.in. Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie podinsp. Jacek Cegieła.

Opublikowane

w dniu

W uroczystości wzięli udział policjanci, związkowcy, emeryci policyjni, pracownicy cywilni Policji, członkowie ich rodzin oraz przedstawiciele władz samorządowych, innych służb mundurowych, wymiaru sprawiedliwości oraz podmiotów wspierających działalność Policji.
Głównym punktem obchodów, było wręczenie aktów nominacji na wyższe stopnie policyjne oraz wręczenie odznaczeń. Postanowieniem Prezydenta RP, złoty medal za długoletnią służbę otrzymał podinsp. w stanie spoczynku Bogusław Borowski.
Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie podpisał 38 nominacji na wyższe stopnie policyjne funkcjonariuszom goleniowskiej jednostki.
Na stopień nadkomisarza awansowani zostali: Dariusz Kiedas, Marta Maciejuniec.
Na stopień aspiranta sztabowego:  Szymon Chmielniak, Grzegorz Cieślik, Dariusz Mazurowski, Radosław Podolak, Paweł Surma, Józef Szembel, Monika Wietrzykowska, Sebastian Źróbek.
Stopień starszego aspiranta otrzymali: Tomasz Domanowski, Julita Filipczuk, Marcin Jóźwik, Mariusz Karasiak, Andrzej Kułyniak, Krzysztof Limanowski, Błażej Olszewski, Zbigniew Roszyk, Ireneusz Smoliński, Kamil Stokłos, Agnieszka Szczyrba.
Aspirantem Policji zostali: Lilla Bawelska, Damian Denisiewicz.
Na młodszego aspiranta awansowali: Piotr Aulich, Łukasz Dawid, Paweł Grzelak, Małgorzata Kubacka, Marta Przybyłek Kowalczyk, Natalia Salasa.
Stopień sierżanta sztabowego otrzymali: Agnieszka Dobrowolska, Piotr Dygas, Anna Furmańczyk, Tomasz Michalski.
Na stopień starszego sierżanta mianowani zostali: Karol Kiziuk, Adam Zygmański.
Stopień sierżanta otrzymali: Natalia Brzezińska-Dolatowska, Mateusz Kotłowski, Grzegorz Wróblewski.
Za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie wyróżnił promesą nagrodową mł. asp. Jarosława Pastucha. Imiennymi ryngrafami, za sumienność, zaangażowanie i szczególny wkład pracy wyróżnione zostały przez Komendanta Wojewódzkiego również specjalistki ds. Nieletnich i Patologii goleniowskiej komendy – Magdalena Bieniek i Klaudia Gieryń.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

KONDOLENCJE

Opublikowane

w dniu

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Krysi Augustynowicz.
Rodzinie oraz Najbliższym składamy najszczersze wyrazy współczucia i słowa otuchy w trudnych chwilach.

Akcjonariusze, Zarząd oraz Pracownicy Asprod S.A.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Sztandar dla goleniowskiego ZK

Goleniów. Wczoraj uroczyście nadano i poświęcono sztandaru Zakładu Karnego w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje parafia pw. Św. Katarzyny, rozpoczęcie uroczystości nastąpiło o godzinie 13:00 Mszą Świętą, której przewodniczył ks. Adam Staszczak SChr – kapelan Zakładu Karnego w Goleniowie.

Po Mszy o godz. 13:45 nastąpił przemarsz zaproszonych gości na Planty, gdzie odbyła się uroczystość nadania sztandaru oraz ceremonia złożenia wieńców pod Pomnikiem Niepodległości na Placu Rotmistrza Witolda Pileckiego. W uroczystościach wzięła udział wiceminister sprawiedliwości Katarzyna Frydrych, wysoko postawieni przedstawiciele Służby Więziennej, a także innych służb mundurowych.

Była to – według dyrektora ZK Goleniów płk. Jarosława Korolczuka – jedna z najważniejszych chwil w historii goleniowskiej jednostki penitencjarnej: „Sztandar to symbol wartości, symbol zjednoczenia funkcjonariuszy we wspólnym dziele” – podsumował płk. Korolczuk.

red.

powiązane – „Sztandar dla ZK”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Czym jest recepta elektroniczna i co warto wiedzieć na jej temat?

Materiał partnera. W 2020 roku recepty elektroniczne zostały wprowadzone jako alternatywa dla tradycyjnych recept papierowych. Nie wszyscy pacjenci wiedzą o tym, że można otrzymać je zarówno podczas wizyty w stacjonarnym gabinecie lekarskim, jak i podczas teleporady. Na jakich zasadach funkcjonują recepty online?

Opublikowane

w dniu

Kto może zdecydować się na teleporadę?

Popularność telemedycyny zdecydowanie rozwinęła się w czasach pandemii. To właśnie wtedy telekonsultacje stały się najpowszechniejszą formą kontaktu pacjentów z lekarzami. Teleporada nie straciła na popularności pomimo poprawy sytuacji sanitarnej.

Często korzystają z niej osoby, które mieszkają w niewielkich miejscowościach, gdzie dostęp do lekarzy specjalistów jest bardzo ograniczony. Dzięki telemedycynie mogą oni nie tylko omówić z lekarzem swoje problemy, ale także otrzymać receptę elektroniczną oraz zalecenia lekarskie.

Trzeba pamiętać o tym, że lekarz, który udziela teleporady, nie zawsze wystawi e-receptę zgodnie z życzeniem pacjenta. Jeśli uzna, że ten potrzebuje dodatkowych badań bądź też żaden lek na receptę nie jest mu potrzebny, może odmówić wystawienia dokumentu.

Niektórzy pacjenci wciąż dość nieufnie podchodzą do usług medycznych świadczonych przez teleporady. Trzeba tymczasem wspomnieć, że praktycznie niczym nie różnią się one od tradycyjnych wizyt – z tym, że pacjent nie staje z lekarzem twarzą w twarz. Do postawienia trafnej diagnozy w zdecydowanej większości przypadków wystarczy zwykła rozmowa. Jeśli zaś specjalista uzna, że potrzebne będą dokładne oględziny, to zostaniemy o tym poinformowani.

Czym są recepty online?

Mimo tego że recepty online funkcjonują na polskim rynku już od ponad trzech lat, wciąż nie wszyscy pacjenci wiedzą, na czym dokładnie polega proces ich wystawiania i realizacji.

Pacjent, który odbył wizytę u lekarza bądź też teleporadę, po zakończeniu konsultacji otrzymuje na swój telefon czterocyfrowy kod – może także otrzymać kod QR na swój adres mailowy. W aptece wystarczy podać farmaceucie ów kod wraz ze swoim numerem pesel. Osoby, które posiadają na swoim telefonie zainstalowaną aplikację mobilną internetowego konta pacjenta, za jej pośrednictwem także mogą uzyskać dostęp do wystawionej recepty.

Pacjenci, którzy nie dysponują dostępem do internetu, a co za tym idzie, nie mają założonego profilu Internetowego Konta Pacjenta, e-receptę otrzymają od lekarza jako papierowy wydruk z kodem kreskowym. Wystarczy, że w celu realizacji leku przedstawią go w aptece.

Jak otrzymać receptę bez wychodzenia z domu?

Już od dawna stacjonarne wizyty w gabinecie lekarskim nie są jedyną dostępną formą kontaktu ze specjalistą. Pacjent, który posiada dostęp do internetu, konsultacje lekarską może odbyć za pośrednictwem wideokonsultacji, czatu lub rozmowy telefonicznej. W internecie funkcjonują także specjalne strony internetowe, na których pacjent w celu uzyskania recepty na interesujący go lek, musi wypełnić szczegółowy formularz, z którym następnie zapoznaje się lekarz.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie