Connect with us

Nowogard

Stulatka z Brzozowa

Nowogard. 6 grudnia br. setne urodziny obchodziła mieszkanka Brzozowa.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, Regina Paradowska urodziła się 6 grudnia 1923 roku w miejscowości Kamionki. Z okazji jubileuszu życznia i list gratulacyjny od premiera przekazał jubilatce burmistrz gminy Nowogard.

red.

powiązane – „Usuną pomnik?”

Nowogard

Interna wznawia działalność

Nowogard. Po niespełna czterech miesiącach przerwy wznowi od 25.04.2024 działalność oddział wewnętrzny (interna) szpitala w Nowogardzie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje szpital, przyjmowani będą pacjenci, prowadzone będą procedury medyczne, Oddział Wewnętrzny w nowogardzkim szpitalu będzie mieć także nowego ordynatora.

Za niespełna 2 tygodnie oddział wewnętrzny nowogardzkiego szpitala ponownie zacznie działać i leczyć pacjentów. Interna w szpitalu w Nowogardzie funkcjonowała od czasu powstania tej lecznicy. Jednak od miesiąca lutego przestała z powodu braku wystarczającej ilości lekarzy. Niezbędne wymagania, aby oddział wewnętrzny pracował, to zatrudnienie minimum dwóch lekarzy.

Dyrektor szpitala w Nowogardzie Kazimierz Lembas twierdzi, że od 25.04.2024 oddział wewnętrzny szpitala ponownie będzie służył pacjentom i [porozumiał się już z nowym ordynatorem – jest nim Mariusz Stefański lekarz, specjalista chorób wewnętrznych i alergolog. Na oddziale będą pracowali oprócz ordynatora jeszcze dwaj inni specjaliści.

W tej chwili trwają ostanie prace remontowe i porządkowe przed uruchomieniem oddziału.

red.

powiązane – „Nowa Rada gminy Nowogard”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Ograniczenia na pl. Wolności

Nowogard. Od dzisiaj część Placu Wolności jest zamknięta.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w związku z kontynuacją prac budowlanych dotyczących realizacji zadania pn:” Rewitalizacja Miasta Nowogard – Zagospodarowanie Placu Wolności: kolejny etap”, z dniem 09.04.2024 nastąpi zamknięcie kolejnego obszaru Placu Wolności w Nowogardzie – zgodnie z załącznikiem graficznym. Nie będzie możliwości korzystania z miejsc parkingowych zlokalizowanych do tej pory w koło Placu Wolności. Wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Gmina prosi o o korzystanie z alternatywnych miejsc parkingowych zlokalizowanych w ciągu ulic: 5-go Marca, Kowalskiej, Czarnieckiego, Luboszan, Kościelnej, Warszawskiej ( łącznik pomiędzy ul. Kowalską a ul. Zamkową ).

red.

powiązane – „Wiatr przegnał Czaplę”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Nowa Rada gminy Nowogard

Nowogard. Najwięcej radnych wprowadził do rady miejskiej KWW NOWA.

Opublikowane

w dniu

Oto wyniki i nowi radni:

KWW NOWA – 42,86%

M. Wiatr, E. Wróbel, S. Szarek, K. Korycka, S. Biegańska, M. Olejnik, A. Kania, G. Garbaciak, T. Lubczyński

KKW Lewica – 28,57%

W. Włodarczyk, M. Zaremba, R. Czapla, M. Wolny, J. Jankowki, J. Kubicki

KKW Koalicja Obywatelska – 14,29%

A. Danilewski, K. Jaklińska-Czyżak, M. Bociarski

KWW Patriotyczny Nowogard – 9,52%

M. Berezowski, A. Żywica

KKW Trzecia Droga – 4,76%

I. Błażewicz

red.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie