Connect with us

Stepnica

Stepnica – przetarg na odbiór śmieci

Stepnica. Przetarg na odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych do końca tego roku ogłosiła gmina Stepnica.

Opublikowane

w dniu

Teraz odpady komunalne z tej gminy odbiera goleniowskie PGK – tak jak z gmin Maszewo, Osina i Przybiernów. Wszystkie one należą do związku celowego gmin R-XXI, który eksploatuje regionalny zakład zagospodarowania odpadów w Słajsinie pod Nowogardem. Tam też odpady z tych gmin są odstawiane. W naszym powiecie tylko gmina Goleniów nie należy do R-XXI, a jest właścicielem PGK.

Także gminie Goleniów kończy się niedługo trzyletnia umowa z PGK na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych, dlatego trwają teraz przygotowania do ogłoszenia nowego przetargu na te usługi. Gmina Goleniów jako jedyna w powiecie nie ma dotychczas nowych stawek za odbiór gminnych śmieci i regulacji wymaganych nowelizacją ustawy „śmieciowej” z połowy ubiegłego roku.

l.o.

powiązane – „Śmieci – o złotówkę drożej
W Goleniowie i Nowogardzie najtaniej – na razie

Stepnica

Dni Stepnicy i regaty

Stepnica. Jutro rozpoczynają się Dni Stepnicy, a w sobotę XIII Regaty Stepnica.

Opublikowane

w dniu

Szczegóły na plakatach obok.

red.

powiązane – „Promocyjnie po Zalewie”

Kontynuuj czytanie

Stepnica

Promocyjnie po Zalewie

Stepnica. Dziś z okazji otwarcia swojego pierwszego sezonu 2024/2025 firma zaprosiła mieszkańców Stepnicy na darmowe rejsy po Zalewie Szczecińskim.

Opublikowane

w dniu

Dzisiaj w ramach promocji za darmo, a od jutra pewnie odpłatnie…

red.

powiązane – „Bezrobocie 4% – aktywizacja za miliony”

Kontynuuj czytanie

Stepnica

Stepnica – Kopice

Stepnica. Kolejna inwestycja na Szlaku Wokół Zalewu Szczecińskiego coraz bliżej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje urząd marszałkowski, ma powstać ponad 9km trasy rowerowej pomiędzy Stepnicą a Kopicami – tuż nad samą wodą na wałach przeciwpowodziowych. Dokumentacja już gotowa, teraz inwestor szuka wsparcia w #FunduszeUE z Interreg VI A. Wyniki konkursu w lipcu.

Szlak Wokół Zalewu Szczecińskiego jest sukcesywnie rozbudowywany. Najciekawsze dla rowerowych turystów są fragmenty tuż nad brzegiem, przygotowane właśnie na wałach przeciwpowodziowych. To odcinki Dąbie – Modrzewie, Czarnocin – Skoszewo oraz Bugewitz po niemieckiej stronie. Kolejnym może być odcinek Stepnica-Kopice.

red.

powiązane – „Po raz czternasty”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie