Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Kultura

Stacja Świadek – kontynuacja

Kultura. Kontynuacja przejmującego projektu „Stacja Świadek”– już w sobotę (6 listopada) o godz. 19.00 w Rampa Kultura i Twierdza Design.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, spektakl „Teatru Brama”, opowiada o migracji społeczności niemieckiej zamieszkującej przedwojenny Gollnow oraz o losach Polaków, przesiedlonych do Goleniowa z terenów wschodnich. Spektakl o ludziach, którzy stracili swój dom i muszą odnaleźć się w nowej, trudnej rzeczywistości.
Inspiracją do „Stacji Świadek” były wywiady z mieszkańcami Goleniowa, którzy jako pierwsi osiedlili się tu w 1945 r. oraz tymi, których stąd wygnano, ale pamięć o ich dawnej ojczyźnie, jak się okazało, jest wciąż żywa.
Istotnym elementem przedstawienia jest muzyka grana na żywo przez Kapelę Teatru Brama. Utwory wykorzystane w spektaklu, pochodzą ze zbioru nut, odnalezionych przez krewną Albina Mikody – członka Kapeli Bolechowskiej, która działała w gminie w latach 50-tych ubiegłego wieku.
ℹ WSTĘP WOLNY, wejściówki na wydarzenie dostępne w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej w Goleniowie .

red.

powiązane – „Krzyk” – kolejna nagroda”

Kultura

Od jutra 25. Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne „Nad Iną”

Kultura. 25. Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne „Nad Iną” odbędą się w dniach 22-28 czerwca 2022 r. w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

W ramach spotkania liczne występy artystyczne rodzimych i zagranicznych zespołów folklorystycznych, a także ciekawe atrakcje od juniora po seniora – więcej na plakatach obok.

red.

powiązane – „Pomorze Zachodnie – nowa aplikacja dla rowerzystów.”

Kontynuuj czytanie

Kultura

„Carmina” dofinansowana

Kultura. 75 500 zł. dofinansowania od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymał „Teatr Brama” w ramach programu #OFFPolska na zrealizowanie spektaklu „Carmina”.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, TB znalazł się wśród 24. (na 120 wnioskujących) docenionych przez jury teatrów z całej Polski. Jesienią tego roku odbędzie się premiera „Carminy”.
To już druga taka dotacja. Poprzednim wyróżnionym w programie OFF Polska spektaklem była zeszłoroczna premiera „Stacja Świadek”.

red.

powiązane – „Pielgrzymowali do Krępska”

Kontynuuj czytanie

Kultura

Msza o Pokój

Kultura. W Niedziele odbędzie się charytatywny koncert w kościele pw. Św. Katarzyny w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Szczegóły na plakacie obok.

red.

powiązane – „Adoracja i pielgrzymka”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie