Connect with us

Nowogard

“Silna biało – czerwona”

Nowogard. Mieszkańcy Nowogardu i okolic skorzystali 15 sierpnia z okazji, by z bliska obejrzeć uzbrojenie polskiej armii.

Opublikowane

w dniu

Pikniki pod hasłem “Silna biało – czerwona” odbyły sie we wszystkich województwach naszego kraju. W naszym regionie były takie cztery, a ostatni z nich odbył się w Święto Wojska Polskiego w Nowogardzie. Żołnierze zaprezentowali swoje pojazdy na placu Szarych Szeregów – można było zobaczyć między innymi, jak wygląda czołg Leopard, transporter opancerzony Rosomak czy zestaw rakietowy Poprad.

– Zainteresowanie naszymi piknikami jest bardzo duże. Ludzie chcą porozmawiać, poznać ścieżki kariery i możliwości, jakie oferuje wojsko. A oferuje naprawdę wiele, a my jesteśmy tutaj po to, żeby doradzić i podpowiedzieć. A takie pikniki odbywają się też po to, by pokazać Polakom, że wojsko zawsze jest blisko nich. Chcemy też im pokazać nasz sprzęt, bo wyposażenie Wojska Polskiego bardzo szybko się zmienia, a na pewno jest on najbardziej przyciągający i warty uwagi – powiedział gminnemu portalowi kapitan Bartłomiej Kulesza z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Szczecinie.
Wszyscy uczestnicy imprezy mogli skosztować wojskowej grochówki, na chętnych do wstąpienia do armii czekał też punkt rekrutacyjny.

red.

powiązane – „Nowa oczyszczalnia”

Nowogard

Rozświetlenie choinki

Nowogard. Jutro, 6 grudnia na Placu Wolności.

Opublikowane

w dniu

Szczegóły na plakacie obok.

red.

powiązane – „Zniknie NEONET?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Zniknie NEONET?

Goleniów, Nowogard. W piątek rano media obiegła informacja o możliwej upadłości sieci sklepów Neonet. Dwa z nich są w naszym powiecie.

Opublikowane

w dniu

Jak przekazał portal dlahandlu.pl, Neonet w ostatnich dniach listopada złożył wnioski o o upadłość i restrukturyzację.

Neonet w Polsce działa od 20 lat i ma około 300 sklepów – między innymi w Nowogardzie i Goleniowie.

red.

powiązane – „Od jutra Adwent”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Burmistrz szuka… Redaktora

Nowogard. Burmistrz gminy Nowogard ogłosił nabór na stanowisko… „Redaktor”

Opublikowane

w dniu

Jak czytamy w ogłoszniu, ów „Redaktor” ma posiadać „płynność w redagowaniu tekstów, pisaniu artykułów, przeprowadzaniu wywiadów”, a zatem „mile widziane jest doświadczenie nabyte w redakcji gazety, portalu internetowym, radiu lub telewizji.
„Redaktor” ma się zająć:

  • zbieraniem i opracowywanie informacji, notatek prasowych ze spotkań, narad, posiedzeń Rady Miejskiej, wydarzeń kulturalnych i innych odbywających się z udziałem pracowników Urzędu Miejskiego w Nowogardzie
  • przygotowywaniem serwisów informacyjnych zawierających dane dotyczące bieżącej pracy Urzędu i gminnych jednostek organizacyjnych oraz kalendarium istotnych wydarzeń lokalnych.
  • organizowaniem i obsługą spotkań burmistrza ze środkami masowego przekazu, mieszkańcami miasta i organizacjami społecznymi.
  • obsługiwaniem i udziałem w imprezach gminnych.
  • obsługą fotograficzna wydarzeń promocyjnych informacyjnych, kulturalnych, społecznych oraz sportowych realizowanych przez Urząd Miejski w Nowogardzie.
  • zamieszczaniem na stronie internetowej Urzędu materiałów informacyjnych.
  • redagowaniem „Wiadomości Samorządowych”

Na „Redaktora” czeka pełny etat. Oferty i wymagane dokumenty należy składać do dnia 12 grudnia 2023r.

red.

powiązane – „Usuną pomnik?”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie