Connect with us

Goleniów

Sensacyjny wyrok – nie było podstaw do uniewinnienia

Goleniów. Sąd Okręgowy w Szczecinie wydał dzisiaj wyrok w obszernie przez nas opisywanej sprawie włamania do domu w Rurzycy.

Opublikowane

w dniu

To była rozprawa odwoławcza, na skutek apelacji Edwarda Szymańskiego od wyroku Sądu Rejonowego w Goleniowie, który w lutym tego roku uniewinnił podejrzaną o włamanie do jego domu w Rurzycy kobietę.

Sąd Okręgowy w ustnym uzasadnieniu uznał, że nie ma podstaw do uniewinnienia oskarżonej i skierował sprawę do ponownego rozpoznania. Sąd przyjął też do akt sprawy obszerne „Doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez urzędników Wymiaru Sprawiedliwości dostarczone Sądowi Okręgowemu w Szczecinie na rozprawie apelacyjnej w dniu 7 września 2021 roku” autorstwa Edwarda Szymańskiego.

Dzisiejszy wyrok Sądu Okręgowego to niewątpliwy sukces Edwarda Szymańskiego, który od lat walczy z lokalnym wymiarem sprawiedliwości (prokuratura, policja)o rzetelne rozpoznanie sprawy włamania do jego domu. W tej sprawie obszerna dokumentację skierował do wszystkich radnych powiatowych oraz miejskich z Goleniowa. Zainteresował nią telewizje oraz posłów. Mimo umorzenia jej przez goleniowska prokuraturę, wniósł subsydiarny akt oskarżenia i to właśnie wyroku z tego oskarżenia dotyczyła apelacja.

red.

powiązane – „Policjant o oskarżonej – płakała bez łez”

Goleniów

Węzeł do likwidacji

Goleniów. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Goleniowie systematycznie realizuje działania mające na celu poprawę czystości powietrza w mieście, m.in. poprzez modernizację infrastruktury ciepłowniczej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje spółka, jednym z tych działań jest likwidacja grupowego węzła cieplnego Grunwaldzka 5, dzięki której zmniejszy się produkcja energii o 691 GJ, a w konsekwencji zmniejszy się również emisja dwutlenku węgla (CO2) do atmosfery o 69Mg w ciągu roku.

Prezes zarządu Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie pani Emilia Niemyt oraz prezes zarządu PEC Goleniów pan Tomasz Majewski podpisali w siedzibie WFOŚiGW w Szczecinie umowę pożyczki na realizację zadania pod nazwą „Budowa nowego zawierającego węzły indywidualne systemu zasilania w ciepło zastępującego dotychczasowy system zasilany z węzła grupowego Grunwaldzka 5”.

Przedmiotem wniosku jest likwidacja węzła grupowego i budowa dziesięciu nowoczesnych indywidualnych węzłów cieplnych. Obejmie także wymianę zewnętrznej instalacji odbiorczej wykonanej w technologii tradycyjnej w kanałach żelbetowych na sieć wysokich parametrów wykonaną z rur preizolowanych. Długości sieci wyniesie 0,5 km, a wartość inwestycji 1.103.600,00 zł, z dofinansowaniem w kwocie 987,6 tys. zł. Zadanie jest już realizowane. Jego zakończenie zaplanowano na 15 września 2022 r.

red.

powiązane – „Cena ogrzewania”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Nocleg w szałasie

Goleniów. Nadleśnictwo Goleniów by sprostać wymaganiom, jak również móc zaoferować szerszą gamę możliwości korzystania z terenów leśnych przez turystów zamontowało w terenie szałas drewniany typu –shelter-.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje nadleśnictwo, widoczne na zdjęciu zadaszenie pozwoli schronić się turystom na czas nocowania w terenie leśnym w wyznaczonym do tego obszarze zgodnie z wdrożonym programem przez Nadleśnictwo pn: „Zanocuj w Lesie”.

Obecny na fotografii –shelter- umiejscowiony jest na terenie leśnictwa Widzieńsko na polanie za leśniczówką.

red.

powiązane – „Sokół na szkoleniu”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Zjazd dyrektorów

Goleniów. Ponad 40 dyrektorów zakładów aktywności zawodowej przyjechało do Goleniowa na ogólnopolski zjazd Związku Pracodawców ZAZ.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, Zakład Aktywności Zawodowej Goleniów gościł ich jako jeden z najmłodszych w Polsce, największych i wielowydziałowych, a zarazem najbardziej dynamiczny i nowoczesny. Obcenie w ZAZ-ie w Goleniowie pracuje już 130 niepełnosprawny.

red.

powiązane – „Unikalny system 40 robotów”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie