Connect with us

Kultura

RUSZAMY Z KRZYKOWISKIEM

Kultura. ZESPOŁY, GRUPY, GREMIA ARTYSTYCZNE I TEATRALNE – RUSZAMY Z KRZYKOWISKIEMZGŁASZAJCIE SIĘ DO NAS PRZYJMIEMY KILKANAŚCIE GRUP
MASZEWO – 28-30 CZERWCA

Opublikowane

w dniu

Już teraz organizatorzy zapraszają pisząc:

” „Krzykowisko”, to ważna część obchodów XX lecia TEATRU KRZYK. Organizujemy ten Festiwal w szczególnym dla nas wszystkich czasie, dlatego m.in. powinien on posiadać twarz nadziei i wiary w świat porozumienia międzyludzkiego i międzykulturowego. Mamy nadzieję, że ten festiwal twórczości młodych ludzi, będzie po prostu energetycznym spotkaniem nas wszystkich tu i teraz bez oczekiwań i bez wydziwiania, bez zbędnych górnolotnych i wyświechtanych słów, że będzie wytchnieniem i naszym zatrzymaniem. Po prostu.
A czy będzie również manifestem i buntem? Czy opowie nam o poszukiwaniu prawd różnych, czy będzie stawiać ważne pytania? Czy będzie niezgodą na fałsz i hipokryzję Europy Zachodniej w obliczu zagrożeń? Jeśli tak się stanie, to dobrze, jeśli nie, to nie powinniśmy nad tym ubolewać. Nie mamy oczekiwań. Wierzymy jednak, że młodość, to napęd na przyszłość, dlatego potrzebujemy stwarzać jej przestrzeń, by się w nią wsłuchiwać, aby następnie wyciągać wnioski i analizować.
Jako zespół poszczególnych osób i indywidualności oraz odpowiedzialnych twórców i twórczyń mamy dość dobre rozeznanie, jak ważną rolę pełni kultura w naszych codziennych działaniach i jak wpływa na rozwój i świadomość jednostek. Wiemy to, bo od XX lat jesteśmy świadkami tej zmieniającej się na naszych oczach rzeczywistości, która wypełnia się przez drobne zdarzenia i skromne, małe spotkania ludzkie.
Wiemy również i to, że na takich Festiwalach, jak Krzykowisko, kształtują się charaktery młodzieży, wysuwają się na plan pierwszy liderki, liderzy, uwidaczniają świetne młode organizatorki i młodzi organizatorzy, nagle wybrzmiewają osobowości. A że pojawiają się przy tym i odrobina szaleństwa, spontaniczne zachowania, czy młodzieńcze fascynacje, to tylko dobrze, bo to oznacza, że taki Festiwal trwa i żyje swoim niewymuszonym rytmem. To DOKĄD/ZMIERZAMY?

Zapraszamy do Maszewa
W imieniu TEATRU KRZYK
Marek Kościółek, Anna Giniewska, Nikola Palej, Aleksandra Czubińska, Marcin Pławski, Dima Cherkasky i inni.
Autorem plakatu tegorocznego „Krzykowiska” jest Patryk Stolarz, twórca naszego loga.”

red.

powiązane – „Prezydent nagrodził Kościółka”

Kultura

Koncert

Kultura. W niedzielę Rampa Kultura zaprasza na koncert.

Opublikowane

w dniu

Szczegóły na plakacie obok.

red.

powiązane – „Hulajnogą na wybory”

Kontynuuj czytanie

Kultura

W sobotę GoFeR

Kultura. GoFeR – Goleniowski Festiwal Radości – Dzień Dziecka

Opublikowane

w dniu

1 czerwca 2024 r., godz. 14:00 – 19:00

Spotykamy się w parku!

GDK zaprasza dzieci wraz z rodzicami do spędzenia czasu na świeżym powietrzu – będzie czas na zabawę, artystyczne aktywności, pooglądanie występów i smakołyki!
W programie:

👉 na zielonej trawce (14:00 – 18:00)
🍀 strefa hula – hop z Kamil żongler 🍀 disc golf 🍀 warsztaty fotograficzne z Paweł Kula 🍀 gry dla dzieci i młodzieży z Klub Planszówek K6 🍀 warsztaty „zwierzęce maski” 🍀 Akademia Rękodzieła dla dzieci z p. Beatką Reginią z GDK 🍀 tworzenie kolaży ze starych fotografii z p. Anią Obszyńską (Pracownia Rozwoju przez Sztukę Korolove Dzieciaki Goleniowskie Fotohistorie ) 🍀 zabawy dla dzieci z MAYA – Animacje dla dzieci 🍀 gry podwórkowe „jak za dawnych lat” z Kompania Marzeń – Agencja Artystyczna 🍀 wystawa plenerowa 🍀
👉 na scenie (14:00 – 19:00)
🍀 Dance Colour Studio 🍀 Studio Wokalne GDK 🍀 Wood & Brass Band 🍀 Szkoła Muzyki Rozrywkowej „Bemol” 🍀 Szkoła Muzyczna I st. w Goleniowie 🍀 Chór „Jerzyki” 🍀 grupa taneczna ze Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Goleniowie 🍀 Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Goleniowskiej Ina 🍀 YAMAHA Szkoła Muzyczna Goleniów
🌿 ponadto:
🍀 strefa pysznego jedzonka
🍀 strefa relaksu
🍀 strefa lokalnych wystawców

red.

powiązane – „Festiwal w Mostach”

Kontynuuj czytanie

Kultura

„Noc Muzeów” dla dzieci

Kultura. Jutro, 18 maja „Noc Muzeów” dla dzieci w Ośrodku Dokumentacji Dziejów Ziemi Goleniowskiej.

Opublikowane

w dniu

„Żółty Domek” przygotował dla nich wiele atrakcji, które pozwolą im poznać historię naszego regionu w sposób ciekawy i przyjemny. To będzie niezapomniana
Z uwagi, ze liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy telefoniczne w terminie do 17 maja: 91 418 77 12

18 maja |sobota| w godz. 17.00-22.10, „Żółty Domek”

red.

powiązane – „Karty rozdane, czas na rozgrywkę”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie