Connect with us

Goleniów

Rampa – kolejne opóźnienie

Goleniów. Nie 6 listopada, a na koniec tego miesiąca przesunięto otwarcie „Rampy Kultura” i „Twierdzy Design”.

Opublikowane

w dniu

Jak nas poinformował zastępca dyrektora Goleniowskiego Domu Kultury Maciej Ratajczyk, „w związku z dynamicznym rozwojem sytuacji przesyłam oficjalne pismo dot. „Rampy Kultura i Twierdzy Design. Szczegółowe informacje programowe „Rampy” pojawią się po ustaleniu oficjalnego terminu otwarcia”. W rzeczonym piśmie czytamy, że termin oddania do użytku tej inwestycji uległ zmianie z powodu pandemii oraz zmian w przepustowości wentylacji mechanicznej. Dzięki tym ostatnim do nowego obiektu będzie mogło wejść więcej osób wypełniając jednocześnie obostrzenia sanitarne. Jak podaje Ratajczyk, który jest jednocześnie odpowiedzialny w GDK za „Rampę Kultura” i „Twierdza Design”, ów termin oddania inwestycji do użytku to koniec listopada 2020 r.
To kolejne przesuniecie terminu otwarcia ?Rampy”. Wcześniej wiceburmistrz Banach zapowiadał je na koniec sierpnia, a poźniej początek listopada tego roku. Jeszcze w rozmowie dla naszego portalu zarejestrowanej w piątek 2 października, p.o. burmistrza Henryk Zajko mówił nam, że termin z początkiem listopada nie jest zagrożony – tymczasem pismo dyrektora Ratajczyka datowane jest na 28.09.2020 r.

red.

powiązane – „Nowa „Rampa” 6 listopada”

Goleniów

Sesja w.. CAL

Goleniów. Nadzwyczajna sesja rady miejskiej nie odbędzie się w zwyczajowym miejscu.

Opublikowane

w dniu

8 grudnia br. o godz. 12.00 radni spotkaja się na nadzwyczajnej sesji rady miejskiej zwołanej na wniosek burmistrza. W programie sesji znalazł się jeden projekt uchwały, dotyczący powołania skarbnika gminy Goleniów.

Jak podaje gmina, w związku z brakiem możliwości odbycia posiedzenia nadzwyczajnej sesji w sali konferencyjnej UGiM, nastąpiła zmiana miejsca odbycia posiedzenia na Centrum Aktywności Lokalnej w Goleniowie, ul. Wojska Polskiego 28. W tym bowiem czasie w sali koferencyjnej urzędu odbędzie sie wcześniej zaplanowane spotkanie Celowego Związku Gmin R-XXI, którego, gmina Goleniów jest członkiem.

red.

powiązane – „Wraca Guzikiewicz”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Adoracja i „Męski Różaniec”

Goleniów. Jak co miesiąc, w nocy z piątku na sobotę będzie specjalna comiesięczna nocna adoracja Najświętszego Sakramentu dla każdego.

Opublikowane

w dniu

Dzsiaj, w Pierwszy Piątek miesiąca, w kościele pw. Św. Katarzyny w Goleniowie – początek adoracji po Mszy Św. o godz. 18.00.
A jutro, w Pierwszą Sobotę miesiąca rano po Mszy Św. o godz. 6.00 „Męski Różaniec” ulicami miasta.

W parafii pw. Św. Jerzego w Pierwszą Sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień.

red.

powiązane – „Tak. Pomagam”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Rozbiórka kładki

Goleniów. Wielokrotnie zapowiadana i przekładana rozbiórka nieczynnej od dawna kładki dla pieszych nad torami dojdzie w końcu do skutku.

Opublikowane

w dniu

Tak nas zapewnił wiceburmistrz Tomasz Banach. Według niego przekładanie tych robót wynikało z kłopotliwych uzgodnień wykonawcy z PKP Linie Kolejowe, które musiało je zsynchronizować z ruchem pociągów. I tak początek rozbiórki zaplanowano na 13 grudnia, a na 15 grudnia pojawienie się odpowiedniego dźwigu do przemieszczenia konstrukcji. Prace mają być przepreowadzane tylko w godzinach nocnych: 23.00-5.00.

Rozbiórka jest częścią budowy centrum przesiadkowego i dworca kolejowego w Goleniowie.

red.

powiązane – „Brak zgody”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie