Connect with us

Goleniów

Rampa – kolejne opóźnienie

Goleniów. Nie 6 listopada, a na koniec tego miesiąca przesunięto otwarcie „Rampy Kultura” i „Twierdzy Design”.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak nas poinformował zastępca dyrektora Goleniowskiego Domu Kultury Maciej Ratajczyk, „w związku z dynamicznym rozwojem sytuacji przesyłam oficjalne pismo dot. „Rampy Kultura i Twierdzy Design. Szczegółowe informacje programowe „Rampy” pojawią się po ustaleniu oficjalnego terminu otwarcia”. W rzeczonym piśmie czytamy, że termin oddania do użytku tej inwestycji uległ zmianie z powodu pandemii oraz zmian w przepustowości wentylacji mechanicznej. Dzięki tym ostatnim do nowego obiektu będzie mogło wejść więcej osób wypełniając jednocześnie obostrzenia sanitarne. Jak podaje Ratajczyk, który jest jednocześnie odpowiedzialny w GDK za „Rampę Kultura” i „Twierdza Design”, ów termin oddania inwestycji do użytku to koniec listopada 2020 r.
To kolejne przesuniecie terminu otwarcia ?Rampy”. Wcześniej wiceburmistrz Banach zapowiadał je na koniec sierpnia, a poźniej początek listopada tego roku. Jeszcze w rozmowie dla naszego portalu zarejestrowanej w piątek 2 października, p.o. burmistrza Henryk Zajko mówił nam, że termin z początkiem listopada nie jest zagrożony – tymczasem pismo dyrektora Ratajczyka datowane jest na 28.09.2020 r.

red.

powiązane – „Nowa „Rampa” 6 listopada”

Goleniów

Więcej tlenu dla szpitala

Goleniów. Jutro radni powiatowi wprowadzą na sesji do budżetu powiatu dotację wojewody na inwestycje tlenową w szpitalu powiatowym.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak nam powiedziała prezes Szpitalnego Centrum Medycznego Katarzyna Kęcka, 500 tysięcy złotych od wojewody jest przeznaczone na rozbudowę i przebudowę instalacji tlenowej w szpitalu. Zostaną postawione i podłączone dwa nowe zbiorniki na tlen oraz wykonana do nich instalacja. Inwestycja ma być niedługo zrealizowana, co pozwoli na znacznie zwiększenie dostępności tlenu dla hospitalizowanych pacjentów.

red.

powiązane – „Nasze zasoby tlenowe się kończą”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Dziwne odśnieżanie

Goleniów. Nasz Czytelnik zwraca uwagę na na dziwną jego zdaniem, praktykę odśnieżania ulic w Goleniowie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Pisze do nas tak:

„Chcę przedstawić i zobrazować co najmniej dziwne odśnieżanie ulic w Goleniowie. Ulica za znakiem D4a czarna a ulice obok oblodzone, ośnieżone. Ulica za znakiem D4a 18.01.br posypana piaskiem a te obok dalej zaśnieżone, oblodzone, pozbawione zasad bezpiecznej jazdy samochodem i chodzenia po nich. 17.01. do godz. 12.00 białe, brak działań.

Załączniki zdjęcia obrazujące rzeczywistość.

Z poważaniem i wyrazami szacunku”

PS. Imię i nazwisko tylko do wiadomości redakcji.

red.

powiązane – „Bezdomni zimą”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Burmistrz przedłużył zwolnienie, a bojkot trwa dalej

Goleniów. Dzisiaj również nie odbyła się zdalna sesja rady miejskiej.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Po wczorajszym bojkocie obrad przez 11 radnych, dzisiaj również ta sama grupa się nie zalogowała, dlatego przewodnicząca rady Krystyna Jaworska następne obrady wyznaczyła na wtorek 19 stycznia. Jak nam powiedział wiceburmistrz Henryk Zajko, jego zdaniem działania tej jedenastki radych są skoordynowane, ale dotychczas do niego nie zgłosił się przedstawiciel reprezentujący tę grupy by podjąć rozmowy. Jak powiedział Zajko, on jest dom nich gotowy, jednak tymczasem we wtorek porządek obrad jaki zaproponował będzie ten sam.

Wedlu informacji wiceburmistrza Zajko, burmistrz Krupowicz przedłużył zwolnienie lekarskie do 3 lutego.

red.

powiązane – „Burmistrz wraca?”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie