Connect with us

Aktualności

Rajd Szczecin-Malmoe rozpoczęty

Dziś po godzinie 15 ostatni uczestnicy rajdu rowerowego Szczecin-Malmoe opuścili Goleniów w kierunku portu w Świnoujściu. W gronie tym znajduje się liczna grupa mieszkańców Goleniowa i Maszewa w tym dwaj felietoniści Gazety Goleniowskiej.
AKTUALIZACJA: NIEDZIELA GODZ.16.30

Opublikowane

w dniu

Piotr Kaczor i Paweł Gulbinowicz bo o nich mowa wraz z innymi mieszkańcami naszego powiatu oraz przedstawicielami Klubu Kolarskiego Gryfus ze Szczecina są już w drodze do Świnoujścia. Wyjazd, który jest organizowany w ramach Dni Skandynawski, cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Wszyscy którzy są już na trasie Szczecin-Świnoujście muszą dotrzeć do celu najpóźniej do godziny 21 na odprawę biletową. O godz. 23 prom wyjdzie w morze, a dopłynie do szwedzkiego Ystad o 6.30 rano. Stamtąd grupa kolarska uda się do Malmoe (ok. 80 km) gdzie m.in.w planie jest spotkanie z władzami miasta i jego zwiedzanie. Po około dwóch godzinach nastąpi powrót do Ystad. Na 22.30 planowane jest wypłynięcie promu Polonia do Polski na pokładzie z uczestnikami rajdu. Powrót w niedzielę w godzinach popołudniowych do Goleniowa. AKTUALIZACJA GODZ. 21.30 Ekipa goleniowsko-maszewska w składzie: Piotr Kaczor, Paweł Gulbinowicz, Łukasz Skarżyński, Tomasz Wółkiewicz, Paweł Jasiński, Wojciech Łebiński i Przemysław Jopek o godz. 19.40 dotarła bezpiecznie do rogatek Świnoujścia. Aktualnie cała ekipa Rajdu Szczecin-Malmoe jest już w terminalu i przechodzi odprawę promową. Jak tylko otrzymamy kolejne zdjęcia z wyprawy, umieścimy je w naszej galerii. AKTUALIZACJA GODZ. 23.30 Uczestnicy rajdu Szczecin-Malmoe są już na Bałtyku. Kilka minut po 23 prom Skania wyszedł w morze. Z relacji naszego redakcyjnego kolegi Piotra Kaczora wynika, że wszystko przebiega zgodnie z planem. Są już zakwaterowani w kabinach i rozpoczęli rejs, który będzie trwał około siedem i pół godziny. Przypłynięcie do Ystad przewidywane jest na godzinę 6.30. Zapraszamy do naszej galerii gdzie dołączyliśmy nowe zdjęcie z wyprawy – rowerzyści Rajdu Szczecin-Malmoe tuż przed odprawą w Świnoujściu. AKTUALIZACJA SOBOTA 15:30 – Wszystko przebiega sprawnie, rano dopłynęliśmy do Ystad, a następnie przejechaliśmy już całą grupą do Malmoe. O 15.15 wszystkim uczestnikom rajdu wręczone zostały pamiątkowe medale w jednym z parków. Miasto jest pełne ludzi, część spaceruje, inni przesiadują w kafejkach, taki styl spędzania wolnego sobotniego czasu. Niebawem wracamy do Ystad by wieczorem udać się promem w drogę powrotną. Wielkie brawa należą się Pawłowi Malinowskiemu z klubu kolarskiego Gryfus – organizatora wyjazdu – relacjonuje ze Szwecji Piotr Kaczor. AKTUALIZACJA NIEDZIELA 16:30 Dziś rano kwadrans po godzinie 7 rano prom Polonia dobił do nabrzeża w Świnoujściu,na pokładzie z uczestnikami rajdu Szczecin-Malmo. Wszyscy szczęśliwie dotarli już do domów i odpoczywają po tej wyprawie. Wkrótce uzupełnimy galerię zdjęciami, a w najbliższym piątkowym papierowym wydaniu Gazety Goleniowskiej obszerniejsza relacja z tej wyprawy, ciekawostki a także wrażenia naszych felietonistów, które będzie można przeczytać w rubryce OGIEŃ i WODA. Zapraszamy!

 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

KONDOLENCJE

Opublikowane

w dniu

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Krysi Augustynowicz.
Rodzinie oraz Najbliższym składamy najszczersze wyrazy współczucia i słowa otuchy w trudnych chwilach.

Akcjonariusze, Zarząd oraz Pracownicy Asprod S.A.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Sztandar dla goleniowskiego ZK

Goleniów. Wczoraj uroczyście nadano i poświęcono sztandaru Zakładu Karnego w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje parafia pw. Św. Katarzyny, rozpoczęcie uroczystości nastąpiło o godzinie 13:00 Mszą Świętą, której przewodniczył ks. Adam Staszczak SChr – kapelan Zakładu Karnego w Goleniowie.

Po Mszy o godz. 13:45 nastąpił przemarsz zaproszonych gości na Planty, gdzie odbyła się uroczystość nadania sztandaru oraz ceremonia złożenia wieńców pod Pomnikiem Niepodległości na Placu Rotmistrza Witolda Pileckiego. W uroczystościach wzięła udział wiceminister sprawiedliwości Katarzyna Frydrych, wysoko postawieni przedstawiciele Służby Więziennej, a także innych służb mundurowych.

Była to – według dyrektora ZK Goleniów płk. Jarosława Korolczuka – jedna z najważniejszych chwil w historii goleniowskiej jednostki penitencjarnej: „Sztandar to symbol wartości, symbol zjednoczenia funkcjonariuszy we wspólnym dziele” – podsumował płk. Korolczuk.

red.

powiązane – „Sztandar dla ZK”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Czym jest recepta elektroniczna i co warto wiedzieć na jej temat?

Materiał partnera. W 2020 roku recepty elektroniczne zostały wprowadzone jako alternatywa dla tradycyjnych recept papierowych. Nie wszyscy pacjenci wiedzą o tym, że można otrzymać je zarówno podczas wizyty w stacjonarnym gabinecie lekarskim, jak i podczas teleporady. Na jakich zasadach funkcjonują recepty online?

Opublikowane

w dniu

Kto może zdecydować się na teleporadę?

Popularność telemedycyny zdecydowanie rozwinęła się w czasach pandemii. To właśnie wtedy telekonsultacje stały się najpowszechniejszą formą kontaktu pacjentów z lekarzami. Teleporada nie straciła na popularności pomimo poprawy sytuacji sanitarnej.

Często korzystają z niej osoby, które mieszkają w niewielkich miejscowościach, gdzie dostęp do lekarzy specjalistów jest bardzo ograniczony. Dzięki telemedycynie mogą oni nie tylko omówić z lekarzem swoje problemy, ale także otrzymać receptę elektroniczną oraz zalecenia lekarskie.

Trzeba pamiętać o tym, że lekarz, który udziela teleporady, nie zawsze wystawi e-receptę zgodnie z życzeniem pacjenta. Jeśli uzna, że ten potrzebuje dodatkowych badań bądź też żaden lek na receptę nie jest mu potrzebny, może odmówić wystawienia dokumentu.

Niektórzy pacjenci wciąż dość nieufnie podchodzą do usług medycznych świadczonych przez teleporady. Trzeba tymczasem wspomnieć, że praktycznie niczym nie różnią się one od tradycyjnych wizyt – z tym, że pacjent nie staje z lekarzem twarzą w twarz. Do postawienia trafnej diagnozy w zdecydowanej większości przypadków wystarczy zwykła rozmowa. Jeśli zaś specjalista uzna, że potrzebne będą dokładne oględziny, to zostaniemy o tym poinformowani.

Czym są recepty online?

Mimo tego że recepty online funkcjonują na polskim rynku już od ponad trzech lat, wciąż nie wszyscy pacjenci wiedzą, na czym dokładnie polega proces ich wystawiania i realizacji.

Pacjent, który odbył wizytę u lekarza bądź też teleporadę, po zakończeniu konsultacji otrzymuje na swój telefon czterocyfrowy kod – może także otrzymać kod QR na swój adres mailowy. W aptece wystarczy podać farmaceucie ów kod wraz ze swoim numerem pesel. Osoby, które posiadają na swoim telefonie zainstalowaną aplikację mobilną internetowego konta pacjenta, za jej pośrednictwem także mogą uzyskać dostęp do wystawionej recepty.

Pacjenci, którzy nie dysponują dostępem do internetu, a co za tym idzie, nie mają założonego profilu Internetowego Konta Pacjenta, e-receptę otrzymają od lekarza jako papierowy wydruk z kodem kreskowym. Wystarczy, że w celu realizacji leku przedstawią go w aptece.

Jak otrzymać receptę bez wychodzenia z domu?

Już od dawna stacjonarne wizyty w gabinecie lekarskim nie są jedyną dostępną formą kontaktu ze specjalistą. Pacjent, który posiada dostęp do internetu, konsultacje lekarską może odbyć za pośrednictwem wideokonsultacji, czatu lub rozmowy telefonicznej. W internecie funkcjonują także specjalne strony internetowe, na których pacjent w celu uzyskania recepty na interesujący go lek, musi wypełnić szczegółowy formularz, z którym następnie zapoznaje się lekarz.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie