Connect with us
  • https://fabryka-energii.eu/instalacjefotowoltaiczne/

Goleniów

Przesłuchany syn oskarżonej i policjanci

Goleniów. Przed Sądem Rejonowym w Goleniowie odbyła się dzisiaj druga rozprawa w procesie o kradzież biżuterii i pieniędzy 5 lat temu z domu w Rurzycy.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Prowadziła ją sprawnie przez blisko 3 godziny sędzia Magdalena Żmijewska w obecności dziennikarzy – w tym z TVP. Na początku swoje zeznania z poprzedniej rozprawy kontynuował poszkodowany Edward Szymański. Kończąc upewnił się, czy w aktach sprawy są jego pisemne wnioski i zarzutu co do udziału w sprawie goleniowskiej policji i prokuratury. Sędzia potwierdziła fakt ich posiadania w aktach i że są sądowi znane.

Pierwszy był przesłuchiwany syn oskarżonej Barbary S., która sprzątała w domu poszkodowanego. Mimo pokrewieństwa dobrowolnie zgodził się zeznawać. W dniu kradzieży przywiózł matkę do domu w Rurzycy. Świadek był wyraźnie zdenerwowany, zasłaniał się brakiem pamięci, a część jego zeznań była sprzeczna z tym co zeznawał wcześniej. Na pytanie poszkodowanego Edwarda Szymańskiego, czy gotów jest poddać się dobrowolnie badaniu wariografem – świadek odpowiedział twierdząco. Po zakończonym przesłuchaniu, wychodząc zwrócił się łamiącym głosem, wyraźnie wzruszony w stronę poszkodowanego – „dajcie nam już spokój”

Przesłuchania dwojga policjantów wykonujących w dniu kradzieży czynności na miejscu zdarzenia nie wniosły do sprawy nic nowego – potwierdzili swoje wcześniejsze zeznania. Ponieważ pozostali świadkowie nie stawili się, sędzia chciała na zakończenie rozprawy odtworzyć nagrania z domowego monitoringu w domu poszkodowanego z dnia kradzieży. Jednak problemy techniczne to uniemożliwiły. Następna rozprawa wyznaczona została na 21 stycznia 2021 r.

Więcej o szczegółach sprawy czytaj poniżej – w „powiązane”

red.
powiązane – „Wynieśli dwa sejfy z pieniędzmi i biżuterią”

Goleniów

Nadal jest wola połączenia

Goleniów. Na dzisiejszej sesji rady powiatu starosta potwierdził wolę połączenia goleniowskiego szpitala ze szpitalem na Pomorzanach.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Odpowiedział w ten sposób na pytanie zadane przez radnego Guziaka. Według starosty obie strony są w stałym kontakcie, zainteresowane jak najszybszym połączeniem szpitali.
Według naszych informacji dyrektor Sygut ze  SPSK2 na Pomorzanach, widzi konieczność przeprowadzenia fuzji obu szpitali do końca czerwca tego roku.

red.

powiązane – „1 grudnia szpitale niepołączone”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Goleniowscy delegaci

Goleniów. Radni wybrali na wczorajszej sesji delegatów Gminy do zgromadzenia Celowego Związku Gmin R-XXI.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Zostali nimi: wiceburmistrz Henryk Zajko (zaproponowany przez burmistrza) i radny Marcin Gręblicki (zgłoszony przez radną Muszyńską). Ich działalność w R-XXI jest społeczna, bez diet i innych wynagrodzeń.

red.

powiązane – „R-XXI – zmiana układu sił”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Kochan – PO jest potrzebna obywatelom

Goleniów. „Nie ma powodów do wewnętrznych zmian w Platformie Obywatelskiej, mamy program i go zrealizujemy, o ile dotrwamy do roku 2023” – mówiła w „Rozmowach pod Krawatem” w PR Szczecin senator PO Magdalena Kochan z Goleniowa.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje rozgłośnia, zdaniem senator ustalenia prokuratury w sprawie Tomasza Grodzkiego to „pogłoski i paskudne pomówienia”. Magdalena Kochan apelowała, żeby o opozycję się nie martwić, a skupić się na „problemach rządzących”. Pytana o słabnące sondaże PO, która zaczyna przegrywać z Polską 2050 Hołowni, senator Kochan odpowiadała, że PO jest centrową partią „potrzebną obywatelom”.

  • Nie sytuacja na opozycji winna nam zajmować nasze głowy i myśli, a bardziej zajmowałabym się tymi, którzy mają potężne kłopoty, a rządzą (…). Program Platformy Obywatelskiej z 2011 roku na zasadzie „kopiuj-wklej” w swój program włożył rząd Zjednoczonej Prawicy. Te programy będą oczywiście wdrażane w życie i mam wielką nadzieję, wygramy wybory, jeśli do 2023 roku dotrwamy – powiedziała Kochan.

Pytana o dane, według których z PO odeszła połowa członków, senator Kochan po raz kolejny podkreślała, że nie należy się martwić o opozycję i skupić na poczynaniach rządzących.

red.

powiązane – „Moje oczy chcą go zobaczyć”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie