Connect with us

Stepnica

Przedszkole zamknięte

Stepnica. Do 8 listopada zamknięte będzie przedszkole w Stepnicy.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w związku ze stwierdzonymi przypadkami koronawirusa – po zasięgnięciu opinii Sanepidu oraz w porozumieniu z Burmistrzem Miasta i Gminy Stepnica – Przedszkole Samorządowe w Stepnicy do dnia 8 listopada 2020 roku, pozostaje zamknięte.

Dzieci przedszkolne powinny zostać objęte kwarantanną domową.

red.

powiązane – „Stepnica-Czarnocin po remoncie”

Stepnica

Wysypisko śmieci w lesie…

Stepnica. Pod Stepnicą, na terenie Nadleśnictwa Goleniów leśni „śmieciarze” znowu pozostawili po sobie ślad.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

  • Części z rozbiórki aut wyrzucono w terenie leśnym w okolicach miejscowości Stepnica. Takie postępowanie jest wysoce naganne, a sprawcy muszą liczyć się z wysokimi karami. W każdym przypadku leśne dzikie wysypiska są sprawdzane przez służby leśne, a odnalezione dowody dają wskazówkę do ujęcia sprawcy – mówi Łukasz Gurgul z Nadleśnictwa Goleniów.

Śmieci nie tylko szpecą krajobraz, zniechęcają również do spacerów po lesie. Są śmiertelnym zagrożeniem dla żyjących w nim zwierząt. Rozkładając się często uwalniają chemiczne substancje, które mogą skazić powietrze, glebę i wodę, w tym wodę pitną. Sprzyjają rozwojowi niebezpiecznych bakterii i grzybów. W przypadku pożaru lasu są paliwem, które podtrzymuje ogień i ułatwia jego rozprzestrzenianie się.

fot. Łukasz Gurgul (Nadleśnictwo Goleniów)

red.

powiązane – „Bielik uratowany”

Kontynuuj czytanie

Stepnica

Szczepienia – Stepnica

Stepnica. Rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat ruszyła 15 stycznia.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia.

28 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów w grupie 80 +.
Stopniowo szczepionka przeciw COVID-19 będzie udostępniana kolejnym grupom wiekowym i zawodowym.

Zgodnie z informacją przekazaną przez Ministerstwo Zdrowia, dostępne są trzy kanały, za pośrednictwem których można się? zarejestrować´ na konkretny termin szczepienia:

Internet - przez witrynę pacjent.gov.pl,
Przychodnia Balticmed w Stepnicy, nr tel. 91 577 41 38.
infolinia - numer 989.

Osoby posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę? z ww. schorzeniami oraz osoby, które będą? chciały zaszczepić´ się? przeciw COVID-19, ale maja? trudność´ z dotarciem do punktu szczepień´, będą? mogły skorzystać´ ze specjalnie zorganizowanego przez Urząd Miasta i Gminy w Stepnicy transportu.
Od 15 stycznia 2021 roku zarejestrowani na szczepienie mieszkańcy będą? mogli zgłaszać chęć skorzystania z dowozu, dzwoniąc do Urzędu Miasta i Gminy w Stepnicy w godzinach od 8:00 do 15:00 pod na numer tel. 507-056-998 obsługiwanego przez Pana Marcina Brzozowskiego insp. ds. zarządzania kryzysowego.

Punkt szczepień na terenie gminy Stepnica:

Balticmed Stepnica ul. Tęczowa 3, 72-112 Stepnica. tel. 91 577 41 38
e-mail: stepnica@balticmed.pl

Pełnomocnikiem burmistrza ds. szczepień na terenie gminy jest Ryszard Ławicki tel. 797 721 484 lub 91 418 85 21 wew. 14.

red.

powiązane – „Szczepienia – Goleniów”

Kontynuuj czytanie

Stepnica

Rozbudowa szkoły w Racimierzu

Stepnica. Zakończono rozbudowę SP w Racimierzu.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, inwestycja pod nazwą „Rozbudowa parterowej części budynku Szkoły Podstawowej w Racimierzu” rozpoczęła się w połowie lipca 2020 r. Firma budowlana WALBUD szybko i sprawnie prowadziła prace budowlane, dlatego już 15 grudnia 2020 r. odbył się ich odbiór. Teraz czekamy na oddanie obiektu do użytkowania. Z pewnością, już po feriach zimowych, uczniowie będą mogli korzystać z dobudówki, gdzie znajdują się pomieszczenia na trzy klasopracownie i bibliotekę.

red.

powiązane – „Najdrożej w powiecie”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie