Connect with us

Goleniów

Przed nami asfaltowanie

Goleniów. W związku z prowadzoną przez powiat goleniowski inwestycją pn. Przebudowa drogi powiatowej nr 4101Z na odcinku Pucice – Czarna Łąka I ETAP Wykonawca – firma BD Kasprzak – informuje o ustalonym harmonogramie prac.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje powiat, w dniach 18-21 października 2023 roku będą prowadzone prace bitumiczne, które zostaną wykonane w dwóch etapach.

Pierwszy etap prac, polegający na ułożeniu warstwy wyrównawczej zaplanowany został w dniach 18-19 października br., natomiast w drugi – polegający na ułożeniu warstwy wiążącej – przewidziany jest w dniach 20-21 października br. Po zakończeniu układania obu warstw bitumicznych wykonawca planuje od dnia 23.10.2023 r. wprowadzić ruch wahadłowy na remontowanym odcinku.

W miarę sprzyjających warunków atmosferycznych oraz zgodnie z terminem umownym i przyjętym harmonogramem prac ostateczny termin realizacji całości zadania jest przewidziany na 15 grudnia 2023 roku.

red.

powiązane – „Ponad 40 mln zł na inwestycje”

Goleniów

Modernizacja kanalizacji

Goleniów. Rozpoczęły się prace projektowe, które mają na celu rozwiązanie problemu wylewania się ścieków w okolicy ulicy Szczecińskiej podczas ulewnych deszczów.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, planowana jest budowa nowej tłoczni w okolicach mostu na ul. Szczecińskiej, która umożliwi przepompowywanie ścieków bezpośrednio do oczyszczalni. Dzięki temu przestaną być zalewane ulice: Szczecińska i Nadrzeczna.

red.

powiązane – 'Krzyż bez Chrystusa’

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Krzyż bez Chrystusa

Goleniów. Ktoś zniszczył figurę Chrystusa na krzyżu stojącym przy komendzie Straży Pożarnej.

Opublikowane

w dniu

Do profanacji doszło 16 kwietnia kwadrans przed godz. 23.00. Według nieoficjalnych informacji, kamera monitoringu zainstalowana przy skrzyżowaniu ulic Adersa i Konopnickiej nie zarejestrowała samego zdarzenia, ale uchwyciła mężczyznę oddalającego się w tym czasie z miejsca gdzie stoi krzyż.

red.

powiązane – „Po wyborach – analiza”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Pogodna przebudowana

Goleniów. Wczoraj odbył się odbiór techniczny ulicy Pogodnej w Kliniskach Wielkich po przebudowie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, zakres inwestycji obejmował wykonanie nawierzchni jezdni z kostki betonowej i kostki betonowej z rozszerzoną fugą wypełnioną kruszywem, wykonanie zjazdów i chodników z kostki betonowej oraz wykonanie kanału technologicznego. Roboty budowlane zrealizowała firma STERN Dawid Chudziak z Żółwiej Błoci. Całość inwestycji kosztowała 1 246 416,65 zł.
Na inwestycję Gmina Goleniów otrzymała dofinansowanie z PROW w wysokości 738 020,00 zł., co stanowi 63,63% środków kwalifikowanych.

red.

powiązane – „Po wyborach – analiza”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie