Connect with us

Goleniów

Prawie pół miliona

Goleniów. W minionym 2023 roku z usług Portu Lotniczego Szczecin Goleniów skorzystało w sumie 477 494 pasażerów.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje spółka, to wynik lepszy o około 14% w porównaniu do całego poprzedniego 2022 roku, tym samym zbliżając się do wyników sprzed pandemii – w roku 2019 lotnisko odprawiło rekordową w swojej historii liczbę 590 tys pasażerów.

Miniony rok był szczególnie dobry dlas lotniska w segmencie wakacyjnego ruchu czarterowego. W okresie wakacyjnym z rejsów do Turcji i Bułgarii skorzystała rekordowa liczba prawie 40 tysięcy pasażerów – w tym roku sezon rejsowy rozpocznie sie już w kwietniu.
Dodatkowo w maju zagraniczny touroperator Eurotours ma w planach zainaugurowanie pierwszych w historii turystycznych, rozkładowych połączeń czarterowych do Polski. Z bezpośrednich lotów z Graz i Linz do Szczecina korzystać będą obywatele Austrii, którzy coraz częściej doceniają turystyczne walory Pomorza Zachodniego pragnąc wypocząć nad przepięknymi bałtyckimi plażami.

Jeszcze przed końcem sezonu zimowego linia lotnicza Ryanair przywróci dwa wyczekiwane połączenia. Od 1 marca do Krakowa, a od 20 marca do Dublina. Pojawi się również więcej lotów do Wielkiej Brytanii, gdzie od 18 marca liczba ta bezpośrednio do Londynu zwiększy się z 5 do 6 razy w tygodniu. Dodatkowo wraz z początkiem letniego rozkładu tj. od 31 marca Polskie Linie Lotnicze LOT zwiększą liczbę rejsów na trasie do Warszawy z 19 do 22 razy w tygodniu. Nowy rozkład pozwoli jeszcze lepiej wykorzystać możliwości przesiadkowe hubu w Warszawie finalnie podróżując do wielu miejsc w Europie, Ameryce czy Azji.

Aktualne połączenia z Goleniowa:

z PLL LOT do Warszawy Chopin;
z Ryanair do Liverpoolu, Londynu, Krakowa (od 1 marca), Dublina (od 20 marca);
z Norwegian do Oslo Gardermoen;
z WizzAir do Oslo Torp;
z biurami podróży Coral Travel, TUI, Rainbow, Itaka do Antalyi;
z biurami podróży TUI, Coral Travel do Burgas.

red.

powiązane – „Częściej na lotnisko”

Goleniów

Rozbudowa w Białuniu

Goleniów. Zespołu Szkół w Białuniu będzie nowoczesny i dostosowany do potrzeb uczniów – gmina ogłosiła przetarg na rozbudowę obiektu szkoły, a na oferty wykonawców czeka do 30 kwietnia 2024 r.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, inwestycja będzie polegała na dobudowaniu nowego skrzydła, przeznaczonego w całości na prowadzenie działalności przedszkolnej. Projekt zakłada budowę parterowego budynku przedszkola o powierzchni użytkowej ok. 438 m2, połączonego z istniejącym budynkiem szkoły za pomocą łącznika.

Nowe skrzydło pomieści 5 grup przedszkolnych. W obiekcie zaplanowano 5 sal dydaktycznych z dostępem do własnego zaplecza sanitarnego. Sale połączone będą ciągiem komunikacyjnym, który poprzez 2 szatnie będzie połączony z istniejącym budynkiem ZSP.

Obiekt będzie w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, bez barier architektonicznych, a całość zaprojektowana, jako budynek niskoenergetyczny.

Zaplanowana inwestycja realizowana będzie w formule „Zaprojektuj wybuduj”. Wykonawca będzie miał 460 dni od momentu podpisania umowy na zaprojektowanie, wybudowanie i oddanie do użytkowania nowego obiektu.

Gmina Goleniów uzyskała dofinansowanie z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski
Ład w kwocie 1.999.900 zł., co stanowi 85% dofinansowania.

red.

powiązane – „Po wyborach – analiza”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Natowscy żołnierze sadzili las

Goleniów. Wczoraj kwietnia żołnierze Dowództwa Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego NATO w Szczecinie postanowili posadzić las.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje nadleśnictwo, okazją było 25 rocznica powołania jednostki. Żołnierze z 18 państw wraz z pracownikami Nadleśnictwa Goleniów posadzili sadzonki buka obok miejsca, w którym ponad 150 lat temu, w roku 1871 posadowiono kamień ku pamięci pokoju frankfurckiego, kończącego wojnę prusko- francuską i posadzonego wtedy świerka, który jest dzisiaj najbardziej okazałym i chronionym, jako pomnik przyrody okazem na terenie nadleśnictwa.

fot. A. Nowak

red.

powiązane – „Piłowanie wałka”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Towarzystwo świętowało

Goleniów. Towarzystwo Walki z Kalectwem Koło terenowego Goleniów świętowało dzisiaj 20-lecie powstania.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, blisko 200 osób spotkało się dzisiaj ZAZ-ie, by z tej okazji świętować i okazać wsparcie dla działalności tego wspaniałego stowarzyszenia.

Gratulacje i słowa uznania padły od wielu osób, w tym od władz gminy oraz zaprzyjaźnionych stowarzyszeń. Przed zgromadzonymi wystąpili: Dariusz Olejnik, Łukasz Murach i „Niezapominajki”.

Odznaką Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego z rąk członkini Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego otrzymali: Krystyna Daszuta – prezes goleniowskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem, Jan Machowicz oraz Jan Kowalewski.
Towarzystwo Walki z Kalectwem od lat spełnia ważne cele w naszej gminie, pomagając osobom niepełnosprawnym oraz prowadząc działania edukacyjne i integracyjne. Dzięki ich zaangażowaniu i oddaniu, wiele osób mogło znaleźć wsparcie i pomoc w trudnych chwilach.

red.

powiązane – „II Tura – Banach-Sypień”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie