Connect with us

Aktualności

Pomóż studentom!

Grupa studentów, wśród których jest goleniowianka Laura Nowak, zbiera fundusze na wyjazd do USA, na światowe finały Odysei Umysłu, współzawodnictwa mającego wyłonić najbardziej kreatywne grupy młodych ludzi. Potrzeba ponad 77 tysiące złotych, by wyjazd doszedł do skutku. Studenci zbierają – jak należy – kreatywnie. Pisze o tym niżej sama Laura Nowak, z uprzejmą prośbą o wsparcie wyjazdu.

Opublikowane

w dniu

 Dzień dobry, nazywam się Laura Nowak. Jestem z Goleniowa, mieszkam we Wrocławiu i studiuję na Uniwersytecie Wrocławskim dwa kierunki – Projektowanie Komunikacji (Communication Design) oraz Psychologię. Communication Design to kierunek, który wymaga otwartego umysłu i projektowania kreatywnych rozwiązań. Więcej o kierunku:  http://pk.uni.wroc.pl/. Razem ze znajomymi, z którymi poznałam się i pracowałam nad projektami od pierwszego roku studiów (teraz IV) postanowiliśmy zrobić coś większego, coś co wykracza poza projekty okołouczelniane. Jedna z koleżanek ma uprawnienia do bycia trenerem drużyn startujących w Odysei Umysłu. Więcej o Odysei: http://odyseja.org/. Jako, że konkurs idealnie odpowiada profilowi naszych zainteresowań oraz treściom realizowanym w czasie studiów (przydała się znajomość teamworku, design thinking czy copywritingu) stworzyliśmy drużynę o nazwie „brudnopis” i wystartowaliśmy. Więcej o brudnopisie https://facebook.com/naczysto, http://pk.uni.wroc.pl/studenci/kola-naukowe/brudnopis/.  Dzięki solidnemu przygotowaniu i pracy zespołowej na każdym etapie konkursu zajmowaliśmy zawsze 1. miejsce w swojej kategorii. Tym samym będziemy kontynuować zmagania i walczyć o tytuł Mistrzów, w Finałach Światowych, które odbędą się w połowie maja na Michigan State University w East Lansing w Stanach Zjednoczonych.  Na taką wyprawę potrzebny jest spory budżet. Tak jak podczas przygotowywania się do konkursu tak i w finansowaniu wyprawy bardzo mocno wspiera nas Uniwersytet Wrocławski. Niestety Uniwersytet nie podlega pod Urząd Miejski, więc nie możemy nawet się starać o wsparcie z miejskiego budżetu (inna drużyna, z wrocławskiej podstawówki uzyskała całkowity, potrzebny budżet  właśnie z tego źródła). Wyszukanie sponsorów i nawiązanie współpracy to bardzo trudne zadanie do wykonania w tak krótkim czasie. Postanowiliśmy podejść do problemu z innej strony – założyliśmy projekt crowdfundingowy na stronie www.wspieram.to/brudnopis i tam szukamy wsparcia od równie kreatywnych i otwartych dusz (zwanych przez nas Fun Duszami). Można dokonywać symbolicznej wpłaty kilku złotych, a można wpłacić kilka tysięcy – żadna wpłata nie pozostaje bez echa. Oferujemy szeroki wachlarz  podziękowań zarówno dla indywidualnych wspierających jak i firm, łącznie z dzieleniem się tym, co umiemy najlepiej (pakiety Kreatywny Odyseusz, Kreatywny PubQuiz, Firma pełna Odyseuszy czy Kontent w pełni kreatywny). Zwracam się z prośbą o zainteresowanie lokalnej (i nie tylko) społeczności tematem – kto by nie chciał lecieć z Przyjaciółmi walczyć o tytuł najkreatywniejszych studentów świata? Nie każdy ma taką możliwość, ale każdy może dołożyć do tego swoją cegiełkę i zyskać dozgonną wdzięczność brudnopisu i o wiele więcej.      Pozdrawiam,   Laura Nowak    (Namiary na konto bankowe – na ilustracji)

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

KONDOLENCJE

Opublikowane

w dniu

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Krysi Augustynowicz.
Rodzinie oraz Najbliższym składamy najszczersze wyrazy współczucia i słowa otuchy w trudnych chwilach.

Akcjonariusze, Zarząd oraz Pracownicy Asprod S.A.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Sztandar dla goleniowskiego ZK

Goleniów. Wczoraj uroczyście nadano i poświęcono sztandaru Zakładu Karnego w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje parafia pw. Św. Katarzyny, rozpoczęcie uroczystości nastąpiło o godzinie 13:00 Mszą Świętą, której przewodniczył ks. Adam Staszczak SChr – kapelan Zakładu Karnego w Goleniowie.

Po Mszy o godz. 13:45 nastąpił przemarsz zaproszonych gości na Planty, gdzie odbyła się uroczystość nadania sztandaru oraz ceremonia złożenia wieńców pod Pomnikiem Niepodległości na Placu Rotmistrza Witolda Pileckiego. W uroczystościach wzięła udział wiceminister sprawiedliwości Katarzyna Frydrych, wysoko postawieni przedstawiciele Służby Więziennej, a także innych służb mundurowych.

Była to – według dyrektora ZK Goleniów płk. Jarosława Korolczuka – jedna z najważniejszych chwil w historii goleniowskiej jednostki penitencjarnej: „Sztandar to symbol wartości, symbol zjednoczenia funkcjonariuszy we wspólnym dziele” – podsumował płk. Korolczuk.

red.

powiązane – „Sztandar dla ZK”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Czym jest recepta elektroniczna i co warto wiedzieć na jej temat?

Materiał partnera. W 2020 roku recepty elektroniczne zostały wprowadzone jako alternatywa dla tradycyjnych recept papierowych. Nie wszyscy pacjenci wiedzą o tym, że można otrzymać je zarówno podczas wizyty w stacjonarnym gabinecie lekarskim, jak i podczas teleporady. Na jakich zasadach funkcjonują recepty online?

Opublikowane

w dniu

Kto może zdecydować się na teleporadę?

Popularność telemedycyny zdecydowanie rozwinęła się w czasach pandemii. To właśnie wtedy telekonsultacje stały się najpowszechniejszą formą kontaktu pacjentów z lekarzami. Teleporada nie straciła na popularności pomimo poprawy sytuacji sanitarnej.

Często korzystają z niej osoby, które mieszkają w niewielkich miejscowościach, gdzie dostęp do lekarzy specjalistów jest bardzo ograniczony. Dzięki telemedycynie mogą oni nie tylko omówić z lekarzem swoje problemy, ale także otrzymać receptę elektroniczną oraz zalecenia lekarskie.

Trzeba pamiętać o tym, że lekarz, który udziela teleporady, nie zawsze wystawi e-receptę zgodnie z życzeniem pacjenta. Jeśli uzna, że ten potrzebuje dodatkowych badań bądź też żaden lek na receptę nie jest mu potrzebny, może odmówić wystawienia dokumentu.

Niektórzy pacjenci wciąż dość nieufnie podchodzą do usług medycznych świadczonych przez teleporady. Trzeba tymczasem wspomnieć, że praktycznie niczym nie różnią się one od tradycyjnych wizyt – z tym, że pacjent nie staje z lekarzem twarzą w twarz. Do postawienia trafnej diagnozy w zdecydowanej większości przypadków wystarczy zwykła rozmowa. Jeśli zaś specjalista uzna, że potrzebne będą dokładne oględziny, to zostaniemy o tym poinformowani.

Czym są recepty online?

Mimo tego że recepty online funkcjonują na polskim rynku już od ponad trzech lat, wciąż nie wszyscy pacjenci wiedzą, na czym dokładnie polega proces ich wystawiania i realizacji.

Pacjent, który odbył wizytę u lekarza bądź też teleporadę, po zakończeniu konsultacji otrzymuje na swój telefon czterocyfrowy kod – może także otrzymać kod QR na swój adres mailowy. W aptece wystarczy podać farmaceucie ów kod wraz ze swoim numerem pesel. Osoby, które posiadają na swoim telefonie zainstalowaną aplikację mobilną internetowego konta pacjenta, za jej pośrednictwem także mogą uzyskać dostęp do wystawionej recepty.

Pacjenci, którzy nie dysponują dostępem do internetu, a co za tym idzie, nie mają założonego profilu Internetowego Konta Pacjenta, e-receptę otrzymają od lekarza jako papierowy wydruk z kodem kreskowym. Wystarczy, że w celu realizacji leku przedstawią go w aptece.

Jak otrzymać receptę bez wychodzenia z domu?

Już od dawna stacjonarne wizyty w gabinecie lekarskim nie są jedyną dostępną formą kontaktu ze specjalistą. Pacjent, który posiada dostęp do internetu, konsultacje lekarską może odbyć za pośrednictwem wideokonsultacji, czatu lub rozmowy telefonicznej. W internecie funkcjonują także specjalne strony internetowe, na których pacjent w celu uzyskania recepty na interesujący go lek, musi wypełnić szczegółowy formularz, z którym następnie zapoznaje się lekarz.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie