Connect with us

Przybiernów

Podwyżka uchwalona, petycja zasadna

Przybiernów. Na dzisiejszej sesji rady gminy radni ustalili wyższy wymiar wynagrodzenia wójta.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Lilia Ławicka będzie teraz zarabiać brutto miesięcznie 9850 zł.

Radni uznali też za zasadną petycję mieszkańców Rokity z dnia 10 grudnia 2020 r., w sprawie budowy oświetlonego chodnika przy drodze powiatowej między miejscowością Rokita 2, a stacją PKP w Rokicie oraz między stacją PKP w Rokicie, a miejscowością Moracz. W uzasadnieniu uchwały w tej sprawie czytamy, że budowa
oświetlonego chodnika jest inwestycją istotną mającą ogromne znaczenie dla mieszkańców i całej społeczności Gminy Przybiernów.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami budowa chodnika przy drodze powiatowej jest zadaniem powiatu, natomiast budowa oświetlenia jest zadaniem gminy. Gmina samodzielnie nie może wybudować chodnika, jednak jest gotowa partycypować w kosztach jego realizacji. Inicjatywa wykonania chodnika musi wypłynąć od Starostwa Powiatowego w Goleniowie. Została przeanalizowana korespondencja między
Wójtem, a Starostą Goleniowskim oraz odpowiedzi Starosty Goleniowskiego na petycje
mieszkańców Rokity, w których Starosta Goleniowski
wskazuje, że w budżecie Powiatu na 2021
rok brak jest środków, które można by przeznaczyć na realizację zadania polegającego
na kompleksowej przebudowie drogi powiatowej 1039Z, a także realizację innych zadań o które
wnioskuje Wójt.

W dniu 1 lutego 2021 r. został złożony przez Gminę Przybiernów wniosek o uzyskanie środków z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 na realizację zadania pod nazwą: „Budowa oświetlenia ulicznego w Gminie Przybiernów”. Przedsięwzięcie to będzie polegało na budowie oświetlenia przy drodze powiatowej nr 1039Z między Rokitą, a stacją PKP oraz stacją PKP, a Moraczem. Wyniki naboru zostaną ogłoszone prawdopodobnie w II kwartale 2021 r.

W przypadku otrzymania dofinansowania Gmina Przybiernów przystąpi do realizacji zadania.
W roku 2021 zadania inwestycyjne realizowane są zgodnie z podjętą uchwała budżetową
i na chwilę obecną nie ma możliwości przeznaczenia dodatkowych środków na wykonanie
tej inwestycji.

red.

powiązane – „Wynagrodzenie wójta”

Przybiernów

Węzeł Babigoszcz

Przybiernów. Od kilku dni ruch na węźle Babigoszcz odbywa się już po nowej S3.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Na odcinku Miękowo-Przybiernów w obie strony można już jechać nowa trasą wszystkimi pasami. Jak podaje GDDKiA, jesteśmy coraz bliżej zakończenia S3 na odcinku Brzozowo-Miękowo. Przed nami kolejne zmiany organizacji ruchu na tej drodze, dlatego kierowcyjadący tam są proszeni o szczególną ostrożność.

red.

powiązane – „Piękna droga wspomagająca”

Kontynuuj czytanie

Przybiernów

Piękna droga wspomagająca

Goleniów. Droga wspomagająca przy S3 pomiędzy Miękowem, a Przybiernowem jest już gotowa.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

To bardzo luksusowa trasa jak na drogę wspomagającą, bo jeszcze niedawno była zatłoczonym odcinkiem S3 – szeroka, na większości długości z pasem awaryjnym po obu stronach i dobrą nawierzchnią. Przebiega równolegle do nowej trasy S3, od której oddziela ją pas zieleni i ogrodzenie przed zwierzętami. Tylko na docinkach przebiegających nad lub pod nowymi przejściami dla zwierząt ma nowy przebieg.

Jak sprawdziliśmy, droga jest praktycznie gotowa, choć obowiązuje tam odcinkowa tymczasowa organizacja ruchu – także przez nowe wiadukty nad S3. Jak nam powiedziano w GDDKiA, cała droga wspomagająca na tym odcinku będzie oficjalnie oddana wraz z oddaniem nowego odcinka S3. Jednak już można się nią wybrać na wycieczkę rowerem i zakończyć ją zakupieniem w np. „Gospodzie” pod Przybiernowem smacznego jedzenia na wynos lub spożyciem na zewnątrz – to jedyne miejsce z tradycyjnym, polskim, smacznym jedzeniem jakie pozostało i pozostanie teraz na odcinku Szczecin-Wolin po wschodniej stronie S3. Z tego co wiemy, nawet w czasie zarazy prosperuje i cieszy się dużym zainteresowaniem wiernych klientów kupujących tymczasem na wynos – w oczekiwaniu na pełne otwarcie po zniesieniu obostrzeń dla gastronomii.

red.

powiązane – „Nowa S3 na majówkę?”

Kontynuuj czytanie

Przybiernów

Odplątany daniel

Przybiernów. Kilka dni temu spacerowicz natrafił na byka daniela zaplątanego porożem w taśmy używane do zabezpieczania upraw rolnych.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje nadleśnictwo Rokita, zwierze wpadło do rowu z wodą i nie mogło się wydostać. Powiadomiono leśniczego, który wraz z pracownikami Zakładu Usług Leśnych przyjechał na miejsce. Daniel był bardzo osłabiony i wychłodzony. Ratunek nadszedł w ostatniej chwili. Oswobodzony dołączył do swojego stada.

foto – Krzysztof Klażyński

red.

powiązane – „Bielik uratowany”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie