Connect with us

Goleniów

„Open Mind” dla „Prime Construction”

Goleniów. Wykonawca budowy nowego dworca w Goleniowie zatrudnia firmę PR żony burmistrza.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Z firmy „Open Mind” Moniki Krupowicz otrzymaliśmy dzisiaj maila o następującej treści:

„Wyburzono zabudowę starego goleniowskiego dworca kolejowo-autobusowego, na miejscu którego powstanie nowoczesny węzeł przesiadkowy na miarę XXI
wieku. Obiekt będzie gotowy jesienią 2021 roku.
To jedna z największych w historii Goleniowa inwestycji, której koszt
wyniesie ok. 24,5 mln zł. Jej generalnym wykonawcą jest firma Prime
Construction.
Szczegółowe informacje w załączonym komunikacie.
Poniżej link do filmu z wyburzania starego dworca:
https://www.youtube.com/watch?v=bDJhlyC6Lq0&feature=emb_title
Fot. Tomasz Chaciński
Wizualizacje: Prime Construction

Pozdrawiam,

Justyna Siwińska Open Mind
ul. Koński Kierat 17/1 70-563 Szczecin
tel. 508 557 838”

W załączniku były zdjęcia Tomasza Chacińskiego i tegoż autora filmik z wyburzania dworca. Podpisana pod mailem Justyna Siwińska powiedziała nam w rozmowie telefonicznej, że „Open Mind” prowadzi obsługę piarowską wielu firm, w tym „Prime Construction”.

Jakiś czas potem do autora tego materiału zadzwoniła Monika Krupowicz wyjaśniając, że „Open Mind” współpracuje na zlecenia z „Prime Construction” od 2013 roku – tak jak z wieloma firmami działającymi na terenie gminy Goleniów. Natomiast zdjęcia zostały zakupione przez „Open Mind” od firmy Tomasza Chacińskiego, a filmik jego autorstwa został udostępniony przez gminę Goleniów wszystkim zainteresowanym bezpłatnie.

Mimo wyjaśnień obu pań z „Open Mind”, narzuca się pytanie, czy takie związki biznesowe żony burmistrza i jej firmy z wykonawcą przebudowy dworca, której zleceniodawcą w wyniku przetargu jest gmina Goleniów reprezentowana przez burmistrza Roberta Krupowicza, to nie jest oczywisty konflikt interesów? Tym bardziej, że autor zdjęć i filmiku Tomasz Chaciński pracuje także na zlecenie gminy Goleniów i na jej sprzęcie, a przesłany nam przez „Open Mind” jego filmik, został wczoraj zawieszony na stronie gminy Goleniów oraz prywatnej, ale finansowanej przez gminnych podatników i tworzonej przy udziale gminnych urzędników stronie na FB „Robert Krupowicz – Twój burmistrz Goleniowa”.

red.

powiązane – „Wyburzanie zakończone”

Goleniów

Rada w sprawie audytu

Goleniów. Rada nadzorcza PGK nie widzi potrzeby przeprowadzania dodatkowego audytu spółki.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

W tej sprawie wpłynęło jej stanowisko, które prezentujemy obok.

red.

powiązane – „Radni skontrolują PGK”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Radni nie zaakceptowali… mniejszej podwyżki

Goleniów. Przed chwilą radni odrzucili autopoprawkę wiceburmistrza Zajki o podwyżce ceny za śmieci tylko do 21 zł, a nie jak pierwotnie przewidywał projekt uchwały do 31 zł.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Propozycje zgłosił radny Wojciech Wojciech Łebiński uznając, że stawka 30 zł jest dla mieszkańców nie do przyjęcia. Do propozycji przychylił się p.o. burmistrza Henryk Zajko. Jednak radni w głosowaniu 11 głosami przeciw odrzucili tę propozycję – za było 9 radnych przy obecnych 20. Innego głosowania w tej sprawie raczej na tej sesji nie będzie. Oznacza to, że nadal obowiązuje stara stawka, czyli 12 zł od osoby miesięcznie.

red.

powiązane – „Burmistrz – 30 zł od osoby”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Sprawdzą deklaracje

Goleniów. Trwają kontrolne weryfikacje aktualnych deklaracji mieszkańców co do odstawianych odpadów komunalnych.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Dyrektor w UMiG Anna Gałaj podała, że spośród zameldowanych obecnie w gminie 34 130 mieszkańców (21 000 miasto i 13 130 pozostałe miejscowości), deklaracje złożyło już 33 380. Prawdopodobnie te liczby nie uwzględniają zamieszkujących w gminie obcokrajowców – a jest ich według różnych szacunków od 2 do 5 tysięcy. Dyrektor Gałaj poinformowała o kontrolach jakie przeprowadza Straż Miejska. Zakończyły się już kontrole podmiotów gospodarczych w gminie – jak podał prezes PGK Andrzej Cieśliński, spośród ok. 700 działających w gminie, jego firma obsługuje 450. Teraz urzędnicy będą weryfikować indywidualne deklaracje mieszkańców i porównywać je z danymi o zużyciu wody z GWiK – tak by stwierdzić, czy w danym gospodarstwie domowym nie mieszka większa liczba osób niż to wynika z deklaracji. Dyrektor Gałaj zapowiedziała, że w przypadku wątpliwości będą kontrolowane podejrzane gospodarstwa domowe.

red.

powiązane – „Burmistrz – 30 zł od osoby”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie