Connect with us

Goleniów

Obwodnica Zachodnia Szczecina w Rządowym Programie Budowy Dróg Krajowych

Goleniów. Tak zapowiedział dzisiaj wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki na węźle drogowym Goleniów-Północ

Opublikowane

w dniu

O 20 miliardach na budowę dróg w regionie mówił wojewoda na specjalnej konferencji, która odbyła się na węźle Goleniów-Północ. Poinformował także, że ponad 50 kilometrów drogi ekspresowej jako obwodnicy zachodniej Szczecina kosztować będzie ponad 5 miliardów złotych. Obwodnica, będąca przedłużeniem S6, ma być gotowa do 2027 roku.
Wojewoda zaapelował również do lokalnych samorządowców, aby ci nie czekali na kolejne decyzje rządowe i rozpoczęli budowę dróg dojazdowych po planowanej obwodnicy.

  • W sytuacji, kiedy my dzisiaj chcemy tę obwodnicę budować, kiedy te plany są już tak daleko zaawansowane, to mam tylko jedną prośbę: drodzy panowie, weźcie się do roboty i zacznijcie budować te drogi, które zależą od was. Tam, gdzie mają budować drogi samorządy, gdzie ma budować samorząd województwa – mówił Zbigniew Bogucki.
  • Dla Pomorza Zachodniego to bardzo dobre informacje. Dzięki nowym środkom, w naszym województwie zrealizowane zostaną kolejne odcinki dróg. To m.in.: droga ekspresowa S3 na odc. Troszyn – Świnoujście, droga ekspresowa S11 na odc. Koszalin Zachód-Bobolice oraz Bobolice-Szczecinek, droga ekspresowa S10 na odc. Szczecin-Piła oraz Zachodnie drogowe obejście Szczecina – mówi wojewoda Zbigniew Bogucki.

Do końca 2023 r. powstaną:
·autostrada A6 rozbudowa węzła Kijewo
. droga ekspresowa S11 odc. Koszalin – Bobolice
· droga krajowa DK 13 obwodnica Przecławia i Warzymic I etap

Dzięki Rządowemu Programowi Budowy Dróg Krajowych 2030, w województwie zachodniopomorskim powstaną m.in.:
· Droga ekspresowa S3 na odc. Troszyn – Świnoujście
· Droga ekspresowa S3 na odc. obwodnica Koszalina i Sianowa do Słupska
· Droga ekspresowa S6 – Zachodnie drogowe obejście Szczecina
· Droga ekspresowa S10 na odc. Szczecin – Piła
· Droga ekspresowa S11 na odc. Bobolice-Szczecinek

red.

powiązane – „Konkurencyjne konferencje”

Goleniów

Węzeł do likwidacji

Goleniów. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Goleniowie systematycznie realizuje działania mające na celu poprawę czystości powietrza w mieście, m.in. poprzez modernizację infrastruktury ciepłowniczej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje spółka, jednym z tych działań jest likwidacja grupowego węzła cieplnego Grunwaldzka 5, dzięki której zmniejszy się produkcja energii o 691 GJ, a w konsekwencji zmniejszy się również emisja dwutlenku węgla (CO2) do atmosfery o 69Mg w ciągu roku.

Prezes zarządu Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie pani Emilia Niemyt oraz prezes zarządu PEC Goleniów pan Tomasz Majewski podpisali w siedzibie WFOŚiGW w Szczecinie umowę pożyczki na realizację zadania pod nazwą „Budowa nowego zawierającego węzły indywidualne systemu zasilania w ciepło zastępującego dotychczasowy system zasilany z węzła grupowego Grunwaldzka 5”.

Przedmiotem wniosku jest likwidacja węzła grupowego i budowa dziesięciu nowoczesnych indywidualnych węzłów cieplnych. Obejmie także wymianę zewnętrznej instalacji odbiorczej wykonanej w technologii tradycyjnej w kanałach żelbetowych na sieć wysokich parametrów wykonaną z rur preizolowanych. Długości sieci wyniesie 0,5 km, a wartość inwestycji 1.103.600,00 zł, z dofinansowaniem w kwocie 987,6 tys. zł. Zadanie jest już realizowane. Jego zakończenie zaplanowano na 15 września 2022 r.

red.

powiązane – „Cena ogrzewania”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Nocleg w szałasie

Goleniów. Nadleśnictwo Goleniów by sprostać wymaganiom, jak również móc zaoferować szerszą gamę możliwości korzystania z terenów leśnych przez turystów zamontowało w terenie szałas drewniany typu –shelter-.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje nadleśnictwo, widoczne na zdjęciu zadaszenie pozwoli schronić się turystom na czas nocowania w terenie leśnym w wyznaczonym do tego obszarze zgodnie z wdrożonym programem przez Nadleśnictwo pn: „Zanocuj w Lesie”.

Obecny na fotografii –shelter- umiejscowiony jest na terenie leśnictwa Widzieńsko na polanie za leśniczówką.

red.

powiązane – „Sokół na szkoleniu”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Zjazd dyrektorów

Goleniów. Ponad 40 dyrektorów zakładów aktywności zawodowej przyjechało do Goleniowa na ogólnopolski zjazd Związku Pracodawców ZAZ.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, Zakład Aktywności Zawodowej Goleniów gościł ich jako jeden z najmłodszych w Polsce, największych i wielowydziałowych, a zarazem najbardziej dynamiczny i nowoczesny. Obcenie w ZAZ-ie w Goleniowie pracuje już 130 niepełnosprawny.

red.

powiązane – „Unikalny system 40 robotów”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie