Connect with us

Nowogard

Nowy kierownik ARiMR

NOWOGARD. Marcin Nieradka, nowogardzki radny miejski Prawa i Sprawiedliwości, powołany został na stanowisko kierownika Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w powiecie goleniowskim.

Opublikowane

w dniu

Z nieznanych bliżej powodów zastąpił on na tym stanowisku Rafała Gietkę, innego działacza PiS.

– Chcę zagwarantować rolnikom naszego powiatu, że dołożę wszelkich starań, aby Agencja była miejscem dla nich jak najbardziej przyjaznym. Przez lata byłem dziennikarzem, a później radnym, rzecznikiem i pracownikiem administracji – na wszystkich etapach w życiu byłem wśród ludzi i zawsze starałem wykazywać się zrozumieniem i empatią – komentuje nowy kierownik biura ARiMR w Nowogardzie na Facebooku.

M. Nieradka stanowisko oficjalnie objął 24 lipca.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Nowogard

Prawie 3,5 mln drożej

Nowogard. Wykonawca wycofał się z przetargu na przebudowę Placu Wolności w Nowogardzie. Nowy chce znacznie więcej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, inwestycja pn. „Rewitalizacja Miasta Nowogard – Zagospodarowanie Placu Wolności” dostała dofinansowaniz z programu „Polski Ład” kwotę ponad 4.263 mln zł, jednak w wyniku przetargu, który miał miejsce w grudniu 2023, najniższa kwota zaproponowana przez ewentualnego wykonawcę wynosiła 4.900 mln zł. Na ostatniej sesji zabezpieczona została brakująca kwota blisko 700 tys. zł.

Jednak wykonawca wycofał się z oferty argumentując, że źle wyliczył koszty. W takiej sytuacji przetarg został unieważniony i rozpisano kolejny. Zgłosił się tylko jeden oferent, który zaproponował kwotę 8.400 mln zł.

W związku z tym, burmistrz złożył wniosek o zwołanie w najbliższym czasie sesji Rady Miejskiej, by rada uchwaliła przyznanie dodatkowych środków na tę inwwestycję – potrzeba zabezpieczyć brakującą kwotę blisko 4 mln zł, aby oczekiwaną przez mieszkańców Nowogardu inwestycję zrealizować. Burmistrz twierdzi, że pieniądze w budżecie są i żadna zaplanowana inwestycja w budżecie na rok 2024 nie jest zagrożona. Burmistrz proponuje radnym, aby przesunąć wolne środki z rezerw na ten cel, czyli takie, które nie są zaangażowane. Jeżeli radni nie zgodzą się na to, to gmina będzie musiała zwrócić pozyskana kwotę i remont Placu Wolności przesunie się w czasie na kolejne lata.

red.

powiązane – Remont za 5 mln zł

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Jeden budynek – wiele organizacji

Nowogard. Budynek przy ul. 3 Maja 40 będzie siedzibą organizacji pozarządowych.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, ma być przebudowany i zmodernizowany budynku przy ul. 3 Maja 40, stając się w niedalekiej przyszłości centrum aktywności dla miejscowych organizacji pozarządowych oraz seniorów.

Będą tam miały swoje siedziby między innymi takie organizacje jak Uniwersytet Trzeciego Wieku, Honorowi Dawcy Krwi, Stowarzyszenie Diabetyków, Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów itp. oraz Związek Nauczycielstwa Polskiego który obecnie się tam znajduje.

W Nowogardzie działa ponad pięćdziesiąt organizacji pozarządowych, które są porozrzucane po całym mieście, a potrzeba jest taka, żeby mogły współpracować w jednym miejscu, mieć w nim swoje biura, siedziby, ale także salę do organizowania większych wydarzeń, jak konferencje, przedstawienia czy szkolenia.

red.

powiązane – „Biogazownia – drugie podejście”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Więcej dla pracowników szkół

Nowogard. Burmistrz oficjalnie zapowiedział, że od 1 lutego br. podwyżki otrzymają pracownicy szkół, dla których organem prowadzącym jest gmina Nowogard.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, ustalenia takie zapadły podczas spotkania z dyrektorami placówek, a wynika z nich, że nie będące nauczycielami osoby, zatrudnione w oświacie (personel administracyjny, sprzątaczki, konserwatorzy etc.) otrzymają obowiązującą od 1 lutego podwyżkę w wysokości 600 zł w przeliczeniu na jeden pełny etat. Ponadto przegłosowano, że wskaźnik dodatku motywacyjnego dla nauczycieli zwiększony zostanie do 10%. W tym przypadku potrzebna będzie jeszcze uchwała rady miejskiej.
Gmina Nowogard jest organem prowadzącym dla trzech przedszkoli, dziesięciu szkół podstawowych i Liceum Ogólnokształcącego nr 2.

red.

powiązane – „Koniec karnawału – zaczyna się Wielki Post”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie