Connect with us

Aktualności

Nikt nie zgłaszał problemu

Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie, asp. Julita Filipczuk, odpowiedziała na pytanie dotyczące naszej niedawnej publikacji.

Opublikowane

w dniu

Sprawę, zgłoszoną przez jednego z mieszkańców osiedla Helenów, opisywaliśmy TUTAJ .

Poniżej komentarz J. Filipczuk:

"Dyżurny goleniowskiej policji w dniu 29.03.2015r. przyjął zgłoszenie od mieszkańca ul. Jodłowej o przekraczaniu dozwolonej prędkości na ulicach osiedla przez poruszające się pojazdy, a tym samym stwarzania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Rozmowa ta została przez nas odsłuchana i jak wynikało z jej treści, opisana przez mężczyznę sytuacja powtarza się i stanowi problem dla mieszkańców osiedla.

W związku z powyższym, dyżurny wskazał zgłaszającemu kierunek działania zmierzający do próby rozwiązania problemu. Zasugerował, aby mężczyzna napisał stosowne pismo, by można było zająć się opisywanym problemem w szerszym zakresie, a nie tylko poprzez jednorazową interwencję. Nadmieniam, że nr tel alarmowego 997 służy do zgłaszania sytuacji alarmowych, w których wymagana jest natychmiastowa reakcja funkcjonariuszy. W tej sytuacji należałoby zwrócić się do dzielnicowego, który zajmuje się problemami mieszkańców konkretnego rejonu, do czego nie odnoszą się kompetencje dysponenta numeru 997.
O tym, że zależy nam na bezpieczeństwie mieszkańców Osiedla Helenów świadczyć może  stała współpraca goleniowskich funkcjonariuszy z Radą Osiedla i wspólnie podejmowane inicjatywy m.in. dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym na ul. Stargardzkiej. Jednak jak dotąd, żaden z mieszkańców osiedla ani przedstawicieli rady, nie zgłaszał problemu występującego na ul. Jodłowej, abyśmy mogli w szerszym zakresie zająć się opisywaną sprawą.

Z uwagi na ograniczoną ilość sił i środków nie jesteśmy w stanie wystawić na osiedlu stałego posterunku, co nie zmienia faktu, że policyjne patrole kierowane są do służby również na Osiedle Helenów. Na prośbę Rady Osiedla zwiększyliśmy częstotliwość patrolowania oraz kontrole prędkości w tym rejonie.

Przypominam, że w myśl obowiązujących przepisów, strefa zamieszkania nie oznacza tylko ograniczenia prędkości do 20 km/h oraz tego, że pieszy może korzystać z całej szerokości drogi i ma pierwszeństwo przed pojazdami. W strefach zamieszkania obowiązują również specjalne przepisy dot. parkowania pojazdów. Pozostawienie pojazdu na postoju jest możliwe tylko w wyznaczonych do tego miejscach. Ten temat także będzie podjęty w rozmowach z mieszkańcami ul. Jodłowej".

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

KONDOLENCJE

Opublikowane

w dniu

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Krysi Augustynowicz.
Rodzinie oraz Najbliższym składamy najszczersze wyrazy współczucia i słowa otuchy w trudnych chwilach.

Akcjonariusze, Zarząd oraz Pracownicy Asprod S.A.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Sztandar dla goleniowskiego ZK

Goleniów. Wczoraj uroczyście nadano i poświęcono sztandaru Zakładu Karnego w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje parafia pw. Św. Katarzyny, rozpoczęcie uroczystości nastąpiło o godzinie 13:00 Mszą Świętą, której przewodniczył ks. Adam Staszczak SChr – kapelan Zakładu Karnego w Goleniowie.

Po Mszy o godz. 13:45 nastąpił przemarsz zaproszonych gości na Planty, gdzie odbyła się uroczystość nadania sztandaru oraz ceremonia złożenia wieńców pod Pomnikiem Niepodległości na Placu Rotmistrza Witolda Pileckiego. W uroczystościach wzięła udział wiceminister sprawiedliwości Katarzyna Frydrych, wysoko postawieni przedstawiciele Służby Więziennej, a także innych służb mundurowych.

Była to – według dyrektora ZK Goleniów płk. Jarosława Korolczuka – jedna z najważniejszych chwil w historii goleniowskiej jednostki penitencjarnej: „Sztandar to symbol wartości, symbol zjednoczenia funkcjonariuszy we wspólnym dziele” – podsumował płk. Korolczuk.

red.

powiązane – „Sztandar dla ZK”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Czym jest recepta elektroniczna i co warto wiedzieć na jej temat?

Materiał partnera. W 2020 roku recepty elektroniczne zostały wprowadzone jako alternatywa dla tradycyjnych recept papierowych. Nie wszyscy pacjenci wiedzą o tym, że można otrzymać je zarówno podczas wizyty w stacjonarnym gabinecie lekarskim, jak i podczas teleporady. Na jakich zasadach funkcjonują recepty online?

Opublikowane

w dniu

Kto może zdecydować się na teleporadę?

Popularność telemedycyny zdecydowanie rozwinęła się w czasach pandemii. To właśnie wtedy telekonsultacje stały się najpowszechniejszą formą kontaktu pacjentów z lekarzami. Teleporada nie straciła na popularności pomimo poprawy sytuacji sanitarnej.

Często korzystają z niej osoby, które mieszkają w niewielkich miejscowościach, gdzie dostęp do lekarzy specjalistów jest bardzo ograniczony. Dzięki telemedycynie mogą oni nie tylko omówić z lekarzem swoje problemy, ale także otrzymać receptę elektroniczną oraz zalecenia lekarskie.

Trzeba pamiętać o tym, że lekarz, który udziela teleporady, nie zawsze wystawi e-receptę zgodnie z życzeniem pacjenta. Jeśli uzna, że ten potrzebuje dodatkowych badań bądź też żaden lek na receptę nie jest mu potrzebny, może odmówić wystawienia dokumentu.

Niektórzy pacjenci wciąż dość nieufnie podchodzą do usług medycznych świadczonych przez teleporady. Trzeba tymczasem wspomnieć, że praktycznie niczym nie różnią się one od tradycyjnych wizyt – z tym, że pacjent nie staje z lekarzem twarzą w twarz. Do postawienia trafnej diagnozy w zdecydowanej większości przypadków wystarczy zwykła rozmowa. Jeśli zaś specjalista uzna, że potrzebne będą dokładne oględziny, to zostaniemy o tym poinformowani.

Czym są recepty online?

Mimo tego że recepty online funkcjonują na polskim rynku już od ponad trzech lat, wciąż nie wszyscy pacjenci wiedzą, na czym dokładnie polega proces ich wystawiania i realizacji.

Pacjent, który odbył wizytę u lekarza bądź też teleporadę, po zakończeniu konsultacji otrzymuje na swój telefon czterocyfrowy kod – może także otrzymać kod QR na swój adres mailowy. W aptece wystarczy podać farmaceucie ów kod wraz ze swoim numerem pesel. Osoby, które posiadają na swoim telefonie zainstalowaną aplikację mobilną internetowego konta pacjenta, za jej pośrednictwem także mogą uzyskać dostęp do wystawionej recepty.

Pacjenci, którzy nie dysponują dostępem do internetu, a co za tym idzie, nie mają założonego profilu Internetowego Konta Pacjenta, e-receptę otrzymają od lekarza jako papierowy wydruk z kodem kreskowym. Wystarczy, że w celu realizacji leku przedstawią go w aptece.

Jak otrzymać receptę bez wychodzenia z domu?

Już od dawna stacjonarne wizyty w gabinecie lekarskim nie są jedyną dostępną formą kontaktu ze specjalistą. Pacjent, który posiada dostęp do internetu, konsultacje lekarską może odbyć za pośrednictwem wideokonsultacji, czatu lub rozmowy telefonicznej. W internecie funkcjonują także specjalne strony internetowe, na których pacjent w celu uzyskania recepty na interesujący go lek, musi wypełnić szczegółowy formularz, z którym następnie zapoznaje się lekarz.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie