Connect with us

Goleniów

Niebezpieczne dziki do odstrzału

Goleniów. W okolicach Klinisk Wielkich konieczne będzie odstrzelenie 20 dzików. Ale problem jest większy.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w okolicach miejscowości Kliniska Wielkie konieczne będzie odstrzelenie 20 dzików. Decyzja ta została podjęta ponieważ zwierzęta zagrażają bezpieczeństwu mieszkańców, podchodząc coraz bliżej do domów i przyzwyczaiły się do obecności ludzi.

Jednak jak piszą mieszkańcy okolicy:”… na 20 sztuk to burmistrz dostał decyzję ponad 2 lata temu. Teraz ich mamy 2 na nawet 3 razy więcej ! I to nie tylko w Kliniskach, to samo jest w z Pucicach, Czarnej Łące, Załomiu i Rurzycy…”

Aby uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości, gmina apeluje o przestrzeganie kilku prostych zasad:

❌ Nigdy nie karmcie dzików – to prowadzi do ich przyzwyczajenia do obecności ludzi i zachęca do zbliżania się do naszych domów.
❌ Dbajcie o porządek wokół swoich posesji, usuwajcie resztki jedzenia i nie zostawiajcie otwartych pojemników na śmieci. Dzik się będzie do takiej sytuacji przyzwyczajał i uczył swoje potomstwo.
❌ Regularnie likwidujcie zachwaszczenia i zakrzaczenia, usuwajcie opadłe owoce z przydomowych sadów, gdyż stanowią one przysmak dzików
❌ Należy zadbać o umocnienie ogrodzeń.
❌ Przebywając z psem w miejscach gdzie może dojść do spotkania z dzikiem należy bezwzględnie trzymać swoje zwierzę na smyczy.
❌ Jeśli zauważycie dzika w okolicy swojego domu, nie podchodźcie do niego i nie próbujcie go przepędzić. Zadzwońcie po Straż Miejską.

Przestrzeganie tych zasad może zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości i uniknąć konieczności zabijania dzików.

red.

powiązane – „Dziki w prezencie?”

Goleniów

Krzyż bez Chrystusa

Goleniów. Ktoś zniszczył figurę Chrystusa na krzyżu stojącym przy komendzie Straży Pożarnej.

Opublikowane

w dniu

Do profanacji doszło 16 kwietnia kwadrans przed godz. 23.00. Według nieoficjalnych informacji, kamera monitoringu zainstalowana przy skrzyżowaniu ulic Adersa i Konopnickiej nie zarejestrowała samego zdarzenia, ale uchwyciła mężczyznę oddalającego się w tym czasie z miejsca gdzie stoi krzyż.

red.

powiązane – „Po wyborach – analiza”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Pogodna przebudowana

Goleniów. Wczoraj odbył się odbiór techniczny ulicy Pogodnej w Kliniskach Wielkich po przebudowie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, zakres inwestycji obejmował wykonanie nawierzchni jezdni z kostki betonowej i kostki betonowej z rozszerzoną fugą wypełnioną kruszywem, wykonanie zjazdów i chodników z kostki betonowej oraz wykonanie kanału technologicznego. Roboty budowlane zrealizowała firma STERN Dawid Chudziak z Żółwiej Błoci. Całość inwestycji kosztowała 1 246 416,65 zł.
Na inwestycję Gmina Goleniów otrzymała dofinansowanie z PROW w wysokości 738 020,00 zł., co stanowi 63,63% środków kwalifikowanych.

red.

powiązane – „Po wyborach – analiza”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Lasy zagrożone

Goleniów. Nadleśnictwo Kliniska informuje, ze pojawiło się zagrożenie dla trwałości fragmentu lasów podlegających jego administracji.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje nadleśnictwo, nadmierny rozwój liczebności gąsienic barczatki sosnówki zagraża borom sosnowym na terenie leśnictw Pucko i Strumiany. Prowadzone prace prognostyczne i obserwacje potwierdziły rozwijanie się tzw. „gradacji” tego owada. Liczby gąsienic zagrażające życiu drzew zostały przekroczone. Dlatego została podjęta decyzja o zastosowaniu środka biologicznego w celu ograniczenia liczebności gąsienic barczatki sosnówki. Mapka pola zabiegowego – obok.

Środek FORAY 76B jest bezpieczny dla innych organizmów i nie stanowi zagrożenia dla owadów zapylających. Przewidywany termin wykonywania zabiegów agrolotniczych – od 22 kwietnia 2024 r. do 20 maja 2024r. Warunkiem wykonywania lotów samolotu DROMADER będą: odpowiednia temperatura powietrza oraz siła wiatru. Przeloty samolotu będą się odbywały w godzinach porannych oraz przed wieczorem. Ze względu na brak okresu karencji wstęp na tereny opryskiwane będzie możliwy po wyschnięciu podanego preparatu na igłach i liściach.

red.

powiązane – „Po wyborach – analiza”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie