Connect with us

Goleniów

Nie potrzebuję suflerów

Goleniów. Radny Krzysztof Zajko tłumaczy motywy swojego głosowania na ostatniej sesji, a Tomasz Banach opowiada o rozmowie z nim.

Opublikowane

w dniu

Ponieważ na ostatniej sesji głos Krzysztofa Zajko zdecydował o absolutorim dla burmistrza Krupowicza, chcieliśmy by opinia publiczna dowiedziała się z pierwszej ręki dlaczego radny głosował (patrz głosowania na załączonym filmie – https://www.youtube.com/watch?v=KMWjvxzdWPY) tak, a nie inaczej. Na prośbę radnego zadaliśmy mu pisemnie trzy pytania
, na które przesłał następujące odpowiedzi:

Dlaczego w głosowaniu nad votum zaufania Pan nie głosował?

  • Mówiłem o tym na sesji – ” jestem tak wychowany, że o nieobecnych mówię dobrze albo nie mówię wcale”. Uważam, że oceniając drugą osobę trzeba dać jej możliwość przedstawienia swoich argumentów. Z przyczyn niezależnych od stron ten warunek na sesji nie mógł być spełniony. Stąd też moja decyzja o nieoddaniu głosu.

Dlaczego głosował Pan za udzieleniem absolutorium burmistrzowi?

  • W mojej ocenie absolutorium to „skwitowanie” wykonania budżetu przede wszystkim na podstawie opinii RIO i oceny Komisji Rewizyjnej RM. Oczywiście zostaje jeszcze kwestia oceny sposobu realizacji, ale nie może ona przesłaniać faktu zrealizowania budżetu (choć nie był to budżet moich marzeń).

Czy burmistrz lub jego zastępcy albo inne osoby wywierali na Pana jakieś naciski w sprawie głosowania nad absolutorium?

  • Jestem już w takim wieku i z pewnym bagażem wiedzy oraz doświadczenia, że nie potrzebuję suflerów do podejmowania własnych decyzji.

Wiceburmistrz Tomasz Banach zapytany przez nas o to, czy namawiał Krzysztofa Zajko by zagłosował za absolutorium dla burmistrza odpowiedział: „Absolutnie nie było żadnego kupczenia. Przyznaję, że się spotkaliśmy i rozmawialiśmy. Była to bardzo długa i bardzo rozsądna rozmowa”. Na pytanie czy radny Zajko będzie tzw. „zaworem bezpieczeństwa” i w sytuacjach krytycznych skorzystacie z jego głosu wiceburmistrz odparł:„ Krzysztof jest tak niezależny, że nigdy bym go tak nie nazwał. Proszę mi wierzyć. On jest niezależny i przekonany do tego co robi. Zresztą wyraźnie było to widać w głosowaniach. Jeśli chodzi o absolutorim Krzysztof Zajko był przekonany, że 2019 rok należy skwitować pozytywnie. Natomiast jeśli chodzi o votum zaufania, to ma wiele zastrzeżeń do osoby burmistrza Krupowicza, z którym nie nadają na tych samych falach, i go nie poparł. I to jest uczciwe postawienie sprawy”.

red.

powiązane – „Dlaczego tak głosował?”

Goleniów

Sesja w.. CAL

Goleniów. Nadzwyczajna sesja rady miejskiej nie odbędzie się w zwyczajowym miejscu.

Opublikowane

w dniu

8 grudnia br. o godz. 12.00 radni spotkaja się na nadzwyczajnej sesji rady miejskiej zwołanej na wniosek burmistrza. W programie sesji znalazł się jeden projekt uchwały, dotyczący powołania skarbnika gminy Goleniów.

Jak podaje gmina, w związku z brakiem możliwości odbycia posiedzenia nadzwyczajnej sesji w sali konferencyjnej UGiM, nastąpiła zmiana miejsca odbycia posiedzenia na Centrum Aktywności Lokalnej w Goleniowie, ul. Wojska Polskiego 28. W tym bowiem czasie w sali koferencyjnej urzędu odbędzie sie wcześniej zaplanowane spotkanie Celowego Związku Gmin R-XXI, którego, gmina Goleniów jest członkiem.

red.

powiązane – „Wraca Guzikiewicz”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Adoracja i „Męski Różaniec”

Goleniów. Jak co miesiąc, w nocy z piątku na sobotę będzie specjalna comiesięczna nocna adoracja Najświętszego Sakramentu dla każdego.

Opublikowane

w dniu

Dzsiaj, w Pierwszy Piątek miesiąca, w kościele pw. Św. Katarzyny w Goleniowie – początek adoracji po Mszy Św. o godz. 18.00.
A jutro, w Pierwszą Sobotę miesiąca rano po Mszy Św. o godz. 6.00 „Męski Różaniec” ulicami miasta.

W parafii pw. Św. Jerzego w Pierwszą Sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień.

red.

powiązane – „Tak. Pomagam”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Rozbiórka kładki

Goleniów. Wielokrotnie zapowiadana i przekładana rozbiórka nieczynnej od dawna kładki dla pieszych nad torami dojdzie w końcu do skutku.

Opublikowane

w dniu

Tak nas zapewnił wiceburmistrz Tomasz Banach. Według niego przekładanie tych robót wynikało z kłopotliwych uzgodnień wykonawcy z PKP Linie Kolejowe, które musiało je zsynchronizować z ruchem pociągów. I tak początek rozbiórki zaplanowano na 13 grudnia, a na 15 grudnia pojawienie się odpowiedniego dźwigu do przemieszczenia konstrukcji. Prace mają być przepreowadzane tylko w godzinach nocnych: 23.00-5.00.

Rozbiórka jest częścią budowy centrum przesiadkowego i dworca kolejowego w Goleniowie.

red.

powiązane – „Brak zgody”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie