Connect with us

Sport

Medal z dedykacją

Sport. Młode zawodniczki Stowarzyszenia Goleniowskiej Siatkówki zdobyły medal w II Ogólnopolskich Mistrzostwach w Minisiatkówce Plażowej o Puchar Kinder Joy of Moving w Kołobrzegu (4-7 lipca).

Opublikowane

w dniu

Najmłodsza para Milena Janowicz i Zuzanna Bochonus w kategorii U-11 przebrnęły przez wszystkie rundy bez straty seta, po drodze wygrywając z aktualnymi Mistrzyniami Polski z hali Gas Gdynia. Dopiero w półfinale uległy późniejszym srebrnym medalistkom z Lesznowoli. W meczu o brąz pokazały klasę i w dwóch setach pokonały zespół z Kożuchowa i mogły cieszyć się ze zdobycia najniższego miejsca na podium.

Pozostałe pary dziewcząt w kategorii U-13 zajęły kolejno Tosia Milewska i Kinga Jakubowska zajęły 32 miejsce, a Maja Chorążewska i Nikola Ćwirko 33. Chłopcy w kategorii U-12 Adrian Kościółek i Miłosz Mikulski oraz U-13 Radek Garbień i Bartek Łukaszewski uplasowali się na tym samym 25 miejscu.
Trenerami zespołów byli Anna Gołębiowska i Radomir Marciniak oraz pozostali trenerzy SGS-u, którzy pomagali w przygotowaniach do sezonu na plaży Urszula Pomocka, Małgorzata Zajko, Marek Mierzwiński, Sebastian Zaremba.
Medal został zadedykowany zmarłemu niedawno panu Władysławowi Wasylince – człowiekowi legendzie, prekursorowi goleniowskiej siatkówki.

red.

powiązane – „Czwarta drużyna w Polsce”

Sport

Czwarta drużyna w Polsce

Sport. Stowarzyszenie Goleniowskiej Siatkówki czwartą drużyna w Polsce.

Opublikowane

w dniu

Goleniowskie mini siatkarki i mini siatkarze startowali w XXX Ogólnopolskich Mistrzostwach w Minisiatkówce o Puchar Kinder Joy of Moving, które odbywały się w dniach 28-30 czerwca w Katowicach. Jedna z największych imprez w Europie, w której prawo gry mają po trzy najlepsze zespoły z województw w czterech różnych kategoriach – Single, U-11, U-12, U-13.

Siatkarki Stowarzyszenia: Milena Janowicz, Zuzanna Bochonus, Amelia Polak, Lena Grzelczak wystartowały jako mistrz województwa U-11, natomiast chłopcy: Adrian Kościółek, Miłosz Mikulski, Nikodem Olkowski, Jan Karolus, Ksawey Maj, Maciej Boćko jako brązowi medaliści U-12. Chłopcy po ciężkich bojach zajmują ostatecznie 46. miejscu w Polsce.
Dziewczęta przeszły przez dwie pierwsze rundy bez większych przeszkód. Prawdziwa walka i emocje zaczęły się w trzeciej rundzie gdzie stawką był awans do najlepszej 8 turnieju. W meczu półfinałowym zabrakło już sił, koncentracji i determinacji. Goleniowianki ulegają w tie-breaku drużynie ze Zbąszynka i w meczu o brąz mierzą się z drużyną z Zawiercia. Nie udało się utrzymać świetnej passy do końca i ostatecznie SGS Goleniów kończy mistrzostwa na bardzo wysokim, fantastycznym 4 miejscu.

Trenerami zespołów byli Anna Gołębiowska i Radomir Marciniak, opiekę nad wszystkimi sprawowała Małgorzata Zajko a najbardziej kciuki trzymali rodzice, pozostali trenerzy Urszula Pomocka, Marek Mierzwiński, Sebastian Zaremba i prezes Mieczysław Pieprz z rodziną.

red.

powiązane – „Kluby z dotacjami”

Kontynuuj czytanie

Sport

Kluby z dotacjami

Sport. Przyznano klubom sportowych dotację celową na wsparcie rozwoju sportu w gminie Goleniów.

Opublikowane

w dniu

Otrzyały ją:

MKS „INA GOLENIÓW” – 25 000 zł,

KLUB SPORTOWY „HANZA” Goleniów – 24 000 zł,

UKS „LEŚNIK” Kliniska – 20 000 zł,

SSW „TAURUS” Goleniów – 15 000 zł,

STOWARZYSZENIE GOLENIOWSKIEJ SIATKÓWKI Goleniów – 15 000 zł,

UKS „OLIMPIJCZYK” Kliniska Wielkie – 12 000 zł,

LOK KSS „TARCZA” Goleniów – 11 000 zł,

MKS INO Białuń – 8 000 zł,

OKS „CENTER MD” Goleniów – 8 000 zł,

LUKS „PROMIEŃ” Mosty – 7 000 zł,

LUKS „KARATE” Goleniów – 5 000 zł.

red.

powiązane – „Basen napełniony – woda czysta”

Kontynuuj czytanie

Sport

Turniej oldbojów

Sport. W sobotę 22 czerwca na stadionie w Nowogardzie zagrają oldboje.

Opublikowane

w dniu

Szczegóły na plakacie obok.

red.

powiązane – „Będzie rękaw na lotnisku”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie