Connect with us

Maszewo

Ławicka i Piesio do prokuratury?

Maszewo. Przybiernów. Sieć Obywatelska Watchdog Polska chce zawiadomić prokuraturę w sprawie wszystkich samorządów, które przekazały spisy wyborców.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Wśród nich są gminy Maszewo i Przybiernów, w których burmistrz Paweł Piesio i wójt Lilia Ławicka spisy Poczcie Polskiej przekazali. Przyczyną zawiadomień jest to, że „w momencie, gdy Poczta Polska wysyłała żądania przekazania rejestrów, nie miała do tego podstawy prawnej”.

red.

powiązane – „Wojewoda pisze do zbuntowanych burmistrzów”

Maszewo

Od 1 września o 3 zł drożej

Maszewo. Wczoraj rada miejska uchwaliła nową stawkę za odbiór śmieci w gminie odrzucając projekt burmistrza.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Burmistrz Pawła Piesio zaproponowano nowa stawkę w wysokości 22 zł od mieszkańca za śmieci posegregowane i karną za brak obowiązkowej segregacji w wysokości 44 zł. Za kompostowanie bioodpadów przewidywano zniżkę 2 złote miesięcznie od stawki podstawowej. Jak nam powiedział burmistrz proponowana stawka bilansowałaby przewidywane koszty gminnej gospodarki odpadami – to 1,8 mln zł w roku 2020.
Opozycja w radzie projekt burmistrza odrzuciła, zgłaszając projekt własnej uchwały tej sprawie – stawkę podstawową na poziomie 19 zł oraz tzw. stawkę karną w wysokości 38 zł i utrzymanie 2 zł zniżki za kompostowanie odpadów. I ten właśnie projekt został przyjęty przy 9 głosach za, 3 przeciw i 3 wstrzymujących.
Tak więc aktualna stawka za odbiór śmieci segregowanych – 16 złotych od osoby – zostanie od 1 września podniesiona do 19 zł.

red.

powiązane – „Zaskakujący ruch burmistrza”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Place na Dzień Dziecka

Maszewo. Przed Dniem Dziecka udało się wykonać całkowicie nowy plac zabaw w Maciejewie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Powstał on obok świetlicy wiejskiej. Dodatkowo doposażono plac zabaw w Maszewie w rejonie ul. Wojska Polskiego – 1 Maja, gdzie dużą atrakcją dla dzieci jest zjeżdżalnia linowa. Doposażono również plac zabaw w Tarnowie, na którym dostawiono dwa bujaki i huśtawkę oraz w Przemoczu, gdzie zakupiono karuzelę (na zdjęciu). Gmina na ten cel przeznaczyła kwotę około 39 tys. złotych. Realizatorem projektu była firma AVIS Ekologiczne Place Zabaw z Lubina. W najbliższym czasie planowany jest zakup kolejnych urządzeń w celu dalszego doposażania placów zabaw na terenie gminy Maszewo.

red.

powiązane – „Zaskakujący ruch burmistrza”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Tylko dwoje

Maszewo. Na terenie gminy wczoraj dwoje dzieci zgłosiło się do SP w Maszewie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Od 25 maja br. oddziały 1-3 w Szkołach Podstawowych mają możliwość wznowienia zajęć opiekuńczo – wychowawczych. Na terenie Gminy Maszewo, w odpowiedzi na deklarowaną przez rodziców potrzebę zapewnienia opieki przez szkołę, wznowiła funkcjonowanie Szkoła Podstawowa w Maszewie. 25 mają zapewniono opiekę dwójce dzieci. Wszystkie szkoły z terenu gminy przygotowały również harmonogramy konsultacji dla uczniów klas ósmych, które rozpoczną się w bieżącym tygodniu. W celu zapewnienia bezpieczeństwa uczniom i nauczycielom wszystkie placówki funkcjonują zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej.

red.

powiązane – „Zaskakujący ruch burmistrza”

Kontynuuj czytanie
Reklama

Na czasie