Connect with us

Kultura

Krzyk dofinansowany

Maszewo. Stowarzyszenie Teatr Krzyk otrzymało dofinansowanie z Fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego na działania warsztatowe dla mam nieaktywnych zawodowo z gminy Maszewo.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Wszystko odbędzie się już w sierpniu i we wrześniu.
Krzyk zaprasza do udziału w projekcie „Skrzydła dla Mamy” chętne mamy, podczas którego dojdzie do spotkań warsztatowych. W trakcie ich trwania kobiety będą miały szansę odkryć i rozwinąć swój potencjał zawodowy, osobisty, rodzicielski oraz artystyczny.
Warsztaty będą prowadzone przez troje doświadczonych trenerów:

  • Iwonę Miazgę: artystkę projektującą unikatową biżuterię i arteterapeutkę,
  • Maję Wencierską: doświadczoną psycholog, która udzieli Ci wsparcia w ważnych kwestiach dotyczących przede wszystkim relacji rodzic dziecko
  • oraz Marka Kościółka, założyciela Teatru Krzyk, pedagoga i edukatora.

Zapisy dla mam z gminy Maszewo i z okolic. Ilość miejsc w projekcie ze względu na obostrzenia jest ograniczona.
I spotkanie rozpocznie się po spektaklu (z zachowanymi obostrzeniami) dla dzieci w maszewskim Ośrodku Kultury i Sportu (który jest partnerem projektu razem z Maszewską Inicjatywą Gospodarczą) w dniu 27 lipca o godzinie 16.00.
Już teraz Stowarzyszenie Teatr Krzyk rozpoczyna zapisy, które należy kierować do do Mai Wencierskiej: maja.wencierska@gmail.com, tel: 609023186)

red.

powiązane – „Kościółek gra Kantora u Passiniego”

Kultura

Muszla jak nowa

Stepnica. Zakończono prace remontowe muszli koncertowej w parku w Czarnocinie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Sołectwo Czarnocin na ten cel uzyskało dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w ramach grantu sołeckiego w wys. 10 000 zł. Uporządkowano też teren parku.

red.

powiązane – „Stepnica – granty sołeckie”

Kontynuuj czytanie

Kultura

Inauguracja opóźniona

Nowogard. Zapowiadana na wczoraj inauguracja zajęć artystycznych w NDK została przeniesiona.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Zajęcia edukacji artystycznej w NDK rozpoczynają się 28.09.2020 r. i już trwają telefoniczne zapisy bezpośrednio u instruktorów – sekretariat nie prowadzi rekrutacji. Liczba miejsc ograniczona!
Jak podaje NDK – inauguracja roku kulturalno-oświatowego 2020/2021 zapowiedziana na 10.09.2020 r., z powodu obostrzeń spowodowanych epidemią Covid-19, nie odbędzie się.
W trosce bezpieczeństwo ustalono, że rozpoczęcie zajęć przesunięte zostaje na koniec września. Do tego czasu będzie można zapisać się telefonicznie do wybranej pracowni u instruktora. Niestety z powodu konieczności zachowania dystansu zajęcia grupowe będą się odbywały w mniejszych składach, stąd ograniczona liczba miejsc.
W sytuacji zmiany decyzji i wprowadzenia dodatkowych obostrzeń przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, termin rozpoczęcia może ulec zmianie.

red.

powiązane – „Inauguracja w NDK”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Z nut kapeli bolechowskiej

Goleniów. Na warsztatach w Strzelewie Kapela „Teatru Brama” inspirowała się kapelą bolechowską z lat 50.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Kapela Teatru Brama realizuje projekt pt. „ETNO Pomorze Zachodnie – W poszukiwaniu muzycznej tożsamości Regionu Zachodniopomorskiego”. Muzycy wrócili z kilkudniowych warsztatów muzycznych w Strzelewie, podczas których pracowali nad nowym repertuarem. Inspiracją do powstania nowych utworów stał się m.in. zbiór lokalnych nut kapeli bolechowskiej, która działała w Bolechowie od lat 50tych. Muzyków wspiera znany i lubiany Jacek Hałas. Na listopad kapela zapowiada premierowy koncert.

red.

powiązane – „Rampa Kultura” – są pieniądze na otwarcie”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie