Connect with us

Goleniów

Krupowicz – głosuję na Trzaskowskiego

Goleniów. Brawo – zamiast pisać ogólnie o tym za kim/czym się opowiada, burmistrz Krupowicz nareszcie jasno określił się politycznie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Dotychczas kluczył, uciekał w mętne dywagacje tyleż antypisowskie, co proplatformerskie, udając bezpartyjnego, apolitycznego menadżera samorządowego, zniesmaczonego polskim partyjniactwem. Że to była bujda, każdy zorientowany wie, dlatego ta przedwyborcza deklaracja w końcu stawia sprawę jasno – Krupowicz jawnie poparł kandydata PO, tak jak jako burmistrz gminy Goleniów zawsze popierał PO. I bardzo dobrze, bo każdy z nas ma jakieś poglądy i kogoś popiera – teraz przynajmniej wiemy oficjalnie jak jest z Krupowiczem.

Jednak w tej sytuacji problemem jest to, że zrobił to tuż przed ciszą wyborcza na swoim profilu FB „Robert Krupowicz – Twój burmistrz Goleniowa”, który sam redaguje, ale za pieniądze wszystkich gminnych podatników, którzy opłacają sprzęt i urzędników podległych służbowo burmistrzowi. To dzisiaj jedna z najdroższych, ale i najsprawniejszych samorządowych ekip propagandowych w naszym województwie – stworzona w oparciu o dość niejasne umocowanie prawne i finansowe. Tyle, że nastawiona cynicznie na lans w postaci czystej, niezmieszanej, skierowany tylko do fanów Krupowicza i PO, a w tej konkretnej egzemplifikacji Trzaskowskiego. Krupowicz sprytnie pomieszał prywatne z publicznym, przyjmując klasyczne rozwiązanie prywatyzowania korzyści i upublicznia kosztów. W ten sposób hoduje sobie wierne grono bezkrytycznych wyznawców na najbliższą kampanię wyborczą, w międzyczasie wykorzystując swój profil na FB do doraźnych agitek antypisowskich i proplatformerskich. Tych wyznawców utrzymuje w błogim stanie niewiedzy o prawdziwych problemach gminy i o samym sobie jako burmistrzu od lat świadomie dzielącym gminną wspólnotę – na swoich fanów i resztę. Sam to nawet powyborczo przyznał na końcu informacji o wynikach wyborów, których wynik nie przypadł do gustu jemu i fanom – „…
ale przynajmniej próbowaliśmy!”. Ta liczba mnoga odnosi się przecież tylko do niego samego i owych fanów – którzy histerycznie próbowali robić wszystko by wesprzeć kandydata PO – a nie całej gminnej społeczności.

Ponieważ ci fani zamknięci w bańce informacyjnej profilu burmistrza na FB odezwę poparcia Trzaskowskiego znają, tu przytaczam agitkę burmistrza Krupowicza pozostałym pro memoria, ale też in extenso, zwracając szczególna uwagę na passus o pluralizmie w środkach masowego przekazu, indoktrynacji i propagandzie w mediach (pasuje jak ulał do profilu autora rzeczonej agitki na FB):

„Szanowni Państwo, idziemy w niedzielę do wyborów. Polska jest sumą naszych wyborów, więc dopóki władza nie fałszuje wyborów to przyszłość kraju i demokracji jest w naszych rękach. Te wybory jak żadne inne nie dają alibi, że czegoś się nie wiedziało, że ktoś coś ukrył czy nie dopowiedział. Każdy komu zależy na Polsce ma już zapewne wyrobiony pogląd jaką wizję polskiej przyszłości wybierze. W tej długiej i obfitującej miejscami w dramatyczne zwroty kampanii wyborczej powiedziano już niemal wszystko. Teraz kolej na nasz obywatelski obowiązek i przywilej. Osobiście nie mam problemu z dokonaniem wyboru. Głosuję za Polską zdecentralizowaną z silnym samorządem terytorialnym. Za niezależnymi od partii politycznych instytucjami, które stoją na straży demokracji, a nie działają w interesie partyjnym. Szczególnie dotyczy to sądownictwa konstytucyjnego, prokuratury, sądów powszechnych, Najwyższej Izby Kontroli, służb specjalnych. Za pluralizmem w środkach masowego przekazu. Za rzetelną informacją w mediach publicznych, a przeciw indoktrynacji i propagandzie mediów rządowych. Za nowoczesną edukacją powszechną. Za sprawnie działającym systemem opieki zdrowotnej. Za zieloną z odnawialnych źródeł energią i za Polską w Unii Europejskiej. Przeciwko monopolowi władzy jednej opcji politycznej co bardzo nieładnie pachnie autorytaryzmem. Głosuję więc na Trzaskowskiego czyli na Polskę wolną, obywatelską, tolerancyjną, samorządną i uśmiechniętą”

red.

powiązane – „Jak burmistrz zachęcał do wyborów”

Goleniów

Burmistrz przedłużył zwolnienie

Goleniów. Do 18 listopada obowiązuje kolejne zwolnienie lekarskie burmistrza Roberta Krupowicza.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Ostatnie skończyło się wczoraj. Nieobecność w pracy burmistrza to już kilka miesięcy – nie wiadomo jak długo jeszcze potrwa, tak jak nie wiadomo oficjalnie jaką chorobą jest spowodowana. Obowiązki burmistrza pełni jego I zastępca Henryk Zajko.

red.

powiązane – „Koniec zwolnienia”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Koniec zwolnienia

Goleniów. Dzisiaj skończyło się kolejne zwolnienie lekarskie burmistrza Roberta Krupowicza.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Mimo to nie wiadomo, czy jutro burmistrz stawi się do pracy, czy też przedstawi następne zwolnienie lekarskie. Od kilku miesięcy choruje i nie ma go w pracy. Jego obowiązki pełni I zastępca Henryk Zajko.

red.

powiązane – „Burmistrz choruje dalej”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

TTS kupił działkę – zwalniali, teraz rekrutują

Goleniów. Najbardziej znany w Polsce producent jachtów zakupił tereny w Goleniowskim Parku Przemysłowym i zamierza rozbudować swój zakład tworząc nowe miejsca pracy.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje portal gospodarkamorska.pl, działka w Goleniowskim Parku Przemysłowym, o powierzchni ponad 27 476 metrów kwadratowych, ma nowego właściciela. Jest nim producent jachtów, Technologie Tworzyw Sztucznych – rozpoczął proces inwestycyjny i chce w najbliższym czasie zwiększyć powierzchnię produkcyjną, by móc budować jeszcze więcej jednostek, niż dotychczas.

  • Nasza firma, będąca częścią grupy Hanse Yachts, planuje dalszy rozwój i nabyła działkę pod rozbudowę – mówi Maciej Twardowski, Dyrektor Zarządzający w TTS. – Jestem przekonany, że wykorzystamy tę inwestycję do stworzenia warunków dla budowy nowo projektowanych jachtów oraz utworzenia kolejnych miejsc pracy – dodaje.

TTS do tej pory w Goleniowskim Parku Przemysłowym miał do dyspozycji teren, na którym znajduje się 17 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni hal produkcyjnych. Rocznie produkuje ok. 600 luksusowych jachtów i łodzi motorowych. Do tej pory TTS zatrudniał blisko 600 osób, ale przed wakacjami w firmie doszło do redukcji zatrudnienia. Teraz firma wznowiła produkcję i zamierza rekrutuje pracowników.

  • Tak naprawdę to proces inwestycyjny rozpoczął się już przez epidemią, szukaliśmy terenów zarówno w Goleniowie, jak i poza nim, z myślą o rozbudowie i zwiększeniu naszego potencjału produkcyjnego – zdradza Maciej Twardowski. – Pomimo chwilowych zawirowań i na rynku pracy, i w branży jachtowej, poradziliśmy sobie i teraz wracamy do realizacji naszych planów – tłumaczy.
    Zarząd firmy nie informuje na razie, kiedy rozpocznie się ewentualna budowa kolejnych hal. Zapewnia natomiast, że rozwój jest dla TTS priorytetem.

red.

powiązane – „TTS reaktywuje szkutnictwo”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie