Connect with us

Stepnica

Koło Miłowianek

Stepnica. „Miłowianki” to grupa aktywnych kobiet z miejscowości Miłowo, która postanowiła sformalizować swoją działalność i założyła Koło Gospodyń Wiejskich w Miłowie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Inicjatorem była sołtys Mirosława Beczek. Obecnie do Koła należy 10 osób. Członkowie zapewniają jednak, że każdy może dołączyć i zaangażować się w jego działalność. Koło swoim terenem działania objęło także miejscowości ościenne: Zielonczyn, Żarnówko i Stepniczkę. „Miłowianki” chcą, aby koło działało na zasadzie łączenia społeczności i integrowania się poprzez wspólne inicjatywy i uczestniczyło w różnych wydarzeniach gminnych, a sformalizowanie grupy miało tylko pomóc w sięganiu po środki finansowe na ten cel. Jeszcze w tym miesiącu Miłowianki złożą wniosek do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o dotację, aby urzeczywistnić swoje plany.

red.

powiązane – „Muszla jak nowa”

Stepnica

Stepnica-Czarnocin po remoncie

Stepnica. Przebudowa drogi powiatowej na ternie gminy Stepnica zakończona.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Powiat Goleniowski zrealizował zadanie inwestycyjne pn.: „Rozbudowa drogi powiatowej nr 4128Z na odcinku Stepnica – Czarnocin polegająca na wymianie nawierzchni na wybranych odcinkach drogi”. Wymieniono nawierzchnię na 3 wybranych odcinkach drogi powiatowej nr 4128Z stanowiącej ciąg komunikacyjny łączący Stepnicę z Czarnocinem:

1) Etapy I – odcinek o długości 143 mb zlokalizowany jest w m. Gąsierzyno w ciągu drogi powiatowej nr 4128Z od km 3+357,00 do km 3+500,00,
2) Etap II – odcinek o długości 190 mb zlokalizowany jest w m. Gąsierzyno w ciągu drogi powiatowej nr 4128Z od km 2+786,89 do km 2+977,56,
3) Etap III – odcinek o długości 310,54 mb zlokalizowany jest w m. Gąsierzyno w ciągu drogi powiatowej nr 4128Z od km 2+150,65 do km 2+461,19.

Zakres obejmował usunięcie starych warstw bitumicznych i wykonanie w ich miejscu nowej nakładki w technologii warstwy wyrównawczej średniej grubości 6 cm, ułożeniu siatki szklano-węglowej zapobiegającej propagacji spękań odbitych oraz ułożeniu warstwy ścieralnej grubości 5 cm. Inwestycja obejmowała również ścięcie poboczy na szerokości 1,00 m od krawędzi jezdni wraz z uzupełnieniem, wyprofilowaniem spadku poprzecznego i zagęszczeniem gruntami naturalnymi rodzimymi.

Wykonawcą robót budowlanych była firma EMULEX Kalinowski Sp. z o.o. ze Stargardu. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 743.646,57 zł (środki z budżetu Powiatu Goleniowskiego oraz z budżetu Gminy Stepnica – w wysokości 50.000 zł).

red.

powiązane – „Stepnica liderem”

Kontynuuj czytanie

Stepnica

Pogłębiarka w basenie

Stepnica. Od początku października w Basenie Kolejowym w Stepnicy stacjonuje pogłębiarka Hegemann II.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podje gmina, Pogłębiarka prowadzi prace mające na celu zniwelowanie dna toru podejściowego do Stepnicy i zapewnienie mu na całej długości głębokości 4,5 m. Prace te były prowadzone wiosną na zlecenie Urzędu Morskiego w Szczecinie, jednak krótko po zakończeniu tych prac, statek płynący ze Szczecina do Świnoujścia zszedł na mieliznę i zasypał tor podejściowy do Stepnicy. Ponadto na Zalewie Szczecińskim budowane są dwie nowe wyspy. Wyspy Brysna i Śmięcka powstaną z urobku pochodzącego z pogłębiania toru między portami Szczecin i Świnoujście. Wyspa Śmięcka leży w granicach Gminy Stepnica. Firma Żegluga na Odrze, która swoją flotę zarejestrowała w porcie macierzystym Stepnica, bierze czynny udział w dostarczaniu sprzętu do budowy przedmiotowych wysp.

red.

powiązane – „Brysna i Śmięcka”

Kontynuuj czytanie

Stepnica

Cztery nominowane

Stepnica. To sołtyski z gminy Stepnica walczą o tytuł „Soltysa Roku”.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podje gmina, przedstawicielki gminy Stepnica zostały nominowane do tytułów Sołtys Roku w akcji Mistrzowie Agro – największym plebiscycie wiejskim i rolniczym w Polsce.

Nominacje do nagrody uzyskały: Barbara Kierzynkowska, sołtys Sołectwa Gąsierzyno, Joanna Marszałek, sołtys Sołectwa Racimierz, Mirosława Beczek, sołtys Sołectwa Miłowo, Wanda Bobrowska, sołtys Sołectwa Żarnowo.

Kandydatów do nagród nominowali partnerzy i patroni akcji – organizacje rolnicze i wiejskie, dziennikarze oraz mieszkańcy naszego regionu. Główne nagrody w plebiscycie zostaną wręczone podczas uroczystej gali w trakcie Centralnych Targów Rolniczych w Warszawie. Od 5 do 23 października trwa głosowanie.

red.

powiązane – „Kolejne koło gospodyń”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie