Connect with us

Aktualności

Jeszcze o festiwalu w GPP

Za organizatorami podajemy listę sponsorów Festiwalu Rock Hard Ride Free – Goleniów Rock City 2016, oraz wypowiedzi na temat imprezy publikowane w „Gazecie Goleniowskiej”: burmistrza Roberta Krupowicza (list do redakcji GG) i Pawła Bartoszewskiego

Opublikowane

w dniu

Jak podaje Stowarzyszenie Motocyklistów Goleniowskich festiwal został objęty patronatem honorowym Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Na festiwal zapraszają: BIC Electric, BTS, Drobimex, Faymonville, Fedeńczak, Fiege, Goleniowski Dom Kultury, Goleniowskie Wodociągi i Kanalizacja, HG Poland, HKL Dekoracja Okien, Idea HR, Klippan Safety, Lorenshill, Multi-Projekt, PEC w Goleniowie, Prime Cargo, Racto, Serwach, sia Abrasives, Villa Park i Pomorze Zachodnie.

Szanowny Panie Redaktorze!
Muszę kategorycznie zaprotestować przeciw tezie Pańskiego komentarza zamieszczonego na portalu Gazety Goleniowskiej, jakoby festiwal rockowy, który ma się odbyć pod koniec czerwca na terenie GPP, miał na celu promocję parku przemysłowego za gminne pieniądze. To nieprawda.
Dwudniowy festiwal rockowy jest inicjatywą prywatną. Ani Gmina Goleniów, ani podległe jej instytucje nie są partnerami tej imprezy. Ma się odbyć na prywatnym terenie należącym do jednej z firm działającej w parku przemysłowym.
 Faktem jest, że główny organizator festiwalu, Stowarzyszenie Motocyklistów Goleniów, otrzymało 40 tys. zł pożyczki z budżetu gminy, która zostanie w całości zwrócona jeszcze w tym roku. Zaznaczam wyraźnie, że pożyczka została udzielona Stowarzyszeniu na ogólnych zasadach, podobnie jak pożyczki dla innych organizacji pozarządowych działających w Gminie Goleniów. Pieniądze od gminy na pewno nie trafiły na konto zespołu, o którym wspomniał Pan w komentarzu.
Nie zamierzam zawczasu oceniać pomysłu organizacji festiwalu rockowego. Oczywiste, że nie każdy lubi tę muzykę, ale jest spora grupa ludzi, którzy jej słuchają. Jak Panu wiadomo, ja do tej grupy nie należę, osobiście wolę jazz czy muzykę klasyczną. Nie mam jednak zamiaru przeszkadzać innym w słuchaniu ciężkiego rocka. Nie zamierzam też zabraniać komukolwiek pracy przy organizacji tej imprezy.
Robert Krupowicz
Burmistrz Gminy Goleniów

Panowie ze Stowarzyszenia Motocyklistów Goleniowskich poprosili mnie o wytypowanie terenów w parku przemysłowym na potrzeby festiwalu rockowego, organizowanego w ramach prywatnej inicjatywy stowarzyszenia. Znaleźliśmy odpowiednie działki (wszystkie prywatne) pod biletowany festiwal, miasteczko motocyklowe, parking i camping. W ostatni weekend czerwca, przez dwa dni, na dwóch scenach, wystąpi około 30 zespołów z kraju i zagranicy. Przyjrzyjmy się trzem najważniejszym z nich od strony artystycznej, gdyż mówimy o wydarzeniu kulturalnym. Brytyjski Saxon, 40 lat na scenie, 22 albumy studyjne i ponad 15 mln sprzedanych płyt. Nie ma świecie fana hard rocka, który nie zna Saxon. Candlemass, siódmy najlepiej sprzedający się artysta szwedzki (do 2010 roku 15 mln sprzedanych płyt). Nie ma na świecie fana heavy metalu, który nie słyszał o tym zespole. I w końcu rodzimy Behemoth, którego ostatni album zadebiutował na 34. miejscu amerykańskiej listy Billboard 200. Jeden z trzech zespołów z Polski rozpoznawalnych i grających koncerty w większości krajów świata. Bezpośrednio po koncercie w Goleniowie muzycy Behemoth polecą do Norwegii, żeby zagrać na jednym festiwalu z Black Sabbath. A to podobno jeszcze nie wszystkie pierwszoligowe zespoły potwierdzone na Rock Hard Ride Free…
Paweł Bartoszewski – doradca burmistrza ds. GPP, szef Rady Nadzorczej PEC i członek Rady Nadzorczej GWiK

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

KONDOLENCJE

Opublikowane

w dniu

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Krysi Augustynowicz.
Rodzinie oraz Najbliższym składamy najszczersze wyrazy współczucia i słowa otuchy w trudnych chwilach.

Akcjonariusze, Zarząd oraz Pracownicy Asprod S.A.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Sztandar dla goleniowskiego ZK

Goleniów. Wczoraj uroczyście nadano i poświęcono sztandaru Zakładu Karnego w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje parafia pw. Św. Katarzyny, rozpoczęcie uroczystości nastąpiło o godzinie 13:00 Mszą Świętą, której przewodniczył ks. Adam Staszczak SChr – kapelan Zakładu Karnego w Goleniowie.

Po Mszy o godz. 13:45 nastąpił przemarsz zaproszonych gości na Planty, gdzie odbyła się uroczystość nadania sztandaru oraz ceremonia złożenia wieńców pod Pomnikiem Niepodległości na Placu Rotmistrza Witolda Pileckiego. W uroczystościach wzięła udział wiceminister sprawiedliwości Katarzyna Frydrych, wysoko postawieni przedstawiciele Służby Więziennej, a także innych służb mundurowych.

Była to – według dyrektora ZK Goleniów płk. Jarosława Korolczuka – jedna z najważniejszych chwil w historii goleniowskiej jednostki penitencjarnej: „Sztandar to symbol wartości, symbol zjednoczenia funkcjonariuszy we wspólnym dziele” – podsumował płk. Korolczuk.

red.

powiązane – „Sztandar dla ZK”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Czym jest recepta elektroniczna i co warto wiedzieć na jej temat?

Materiał partnera. W 2020 roku recepty elektroniczne zostały wprowadzone jako alternatywa dla tradycyjnych recept papierowych. Nie wszyscy pacjenci wiedzą o tym, że można otrzymać je zarówno podczas wizyty w stacjonarnym gabinecie lekarskim, jak i podczas teleporady. Na jakich zasadach funkcjonują recepty online?

Opublikowane

w dniu

Kto może zdecydować się na teleporadę?

Popularność telemedycyny zdecydowanie rozwinęła się w czasach pandemii. To właśnie wtedy telekonsultacje stały się najpowszechniejszą formą kontaktu pacjentów z lekarzami. Teleporada nie straciła na popularności pomimo poprawy sytuacji sanitarnej.

Często korzystają z niej osoby, które mieszkają w niewielkich miejscowościach, gdzie dostęp do lekarzy specjalistów jest bardzo ograniczony. Dzięki telemedycynie mogą oni nie tylko omówić z lekarzem swoje problemy, ale także otrzymać receptę elektroniczną oraz zalecenia lekarskie.

Trzeba pamiętać o tym, że lekarz, który udziela teleporady, nie zawsze wystawi e-receptę zgodnie z życzeniem pacjenta. Jeśli uzna, że ten potrzebuje dodatkowych badań bądź też żaden lek na receptę nie jest mu potrzebny, może odmówić wystawienia dokumentu.

Niektórzy pacjenci wciąż dość nieufnie podchodzą do usług medycznych świadczonych przez teleporady. Trzeba tymczasem wspomnieć, że praktycznie niczym nie różnią się one od tradycyjnych wizyt – z tym, że pacjent nie staje z lekarzem twarzą w twarz. Do postawienia trafnej diagnozy w zdecydowanej większości przypadków wystarczy zwykła rozmowa. Jeśli zaś specjalista uzna, że potrzebne będą dokładne oględziny, to zostaniemy o tym poinformowani.

Czym są recepty online?

Mimo tego że recepty online funkcjonują na polskim rynku już od ponad trzech lat, wciąż nie wszyscy pacjenci wiedzą, na czym dokładnie polega proces ich wystawiania i realizacji.

Pacjent, który odbył wizytę u lekarza bądź też teleporadę, po zakończeniu konsultacji otrzymuje na swój telefon czterocyfrowy kod – może także otrzymać kod QR na swój adres mailowy. W aptece wystarczy podać farmaceucie ów kod wraz ze swoim numerem pesel. Osoby, które posiadają na swoim telefonie zainstalowaną aplikację mobilną internetowego konta pacjenta, za jej pośrednictwem także mogą uzyskać dostęp do wystawionej recepty.

Pacjenci, którzy nie dysponują dostępem do internetu, a co za tym idzie, nie mają założonego profilu Internetowego Konta Pacjenta, e-receptę otrzymają od lekarza jako papierowy wydruk z kodem kreskowym. Wystarczy, że w celu realizacji leku przedstawią go w aptece.

Jak otrzymać receptę bez wychodzenia z domu?

Już od dawna stacjonarne wizyty w gabinecie lekarskim nie są jedyną dostępną formą kontaktu ze specjalistą. Pacjent, który posiada dostęp do internetu, konsultacje lekarską może odbyć za pośrednictwem wideokonsultacji, czatu lub rozmowy telefonicznej. W internecie funkcjonują także specjalne strony internetowe, na których pacjent w celu uzyskania recepty na interesujący go lek, musi wypełnić szczegółowy formularz, z którym następnie zapoznaje się lekarz.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie