Connect with us

Sport

Jeden z powiatu

Sport. 14 sportowców z 11 zachodniopomorskich klubów będzie reprezentowało nasz kraj w Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio – w tym jeden z naszego powiatu.

Opublikowane

w dniu

To lekkoatleta Michał Rozmys z Barnima Goleniów. Jak podaje PR Szczecin, w sumie do stolicy Japonii poleci ekipa 215 zawodników. W tej grupie znalazły się 103 kobiety i 112 mężczyzn. Najliczniej w Japonii reprezentowana będzie Ziemia Darłowska Darłowo, gdzie o medale w kolarstwie torowym walczyć będą Marlena Karwacka oraz siostry Daria i Wiktoria Pikulik. Dwóch biegaczy Patryka Dobka i Adama Nowickiego wysyła MKL Szczecin. W Tokio wystąpią także lekkoatleci Piotr Lisek z OSOT-u Szczecin, Michał Rozmys z Barnima Goleniów i Marcin Chabowski z Pomeranii Szczecinek, żeglarka Agnieszka Skrzypulec z Sejk Pogoni Szczecin, pływak MKP Szczecin Karol Ostrowski, pięściarka Róży Karlino Elżbieta Wójcik, jeździec Dako-Galant Skibno Paweł Spisak, dla którego będą to już piąte igrzyska w karierze oraz Natalia Partyka ze Startu Szczecin, która w tenisie stołowym zagra także w paraolimpijskich igrzyskach.

Wioślarz AZS-u Szczecin Łukasz Posyłajka jest zawodnikiem rezerwowym i wystąpi tylko w przypadku kontuzji lub choroby innego wioślarza z czwórki bez sternika.

Igrzyska olimpijskie w Tokio rozpoczną się 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia.

red.

powiązane – „Drugie 400 tys zł rozdzielone”

Sport

Goleniów CUP 2021

Sport. Uznane zespoły siatkarek będą w nadchodzący weekend rywalizowały w hali OSiR.

Opublikowane

w dniu

Początek turnieju w piątek o godz. 16.00 – szczegóły na plakacie obok.

red.

powiązane – „Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba”

Kontynuuj czytanie

Sport

Nocą w tenisa

Sport. XIII Nocny Turniej Tenisa Stołowego odbył się w hali widowiskowo-sportowej w nocy z piątku na sobotę.

Opublikowane

w dniu

To kolejny nocny maraton tenisowy o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica. Jak podaje gmina, w turnieju wzięło udział 61 zawodników (35 w kategorii OPEN i 26 w kategorii +45 lat). Turniej rozgrywano systemem grupowo-pucharowym. Po siedmiu godzinach rywalizacji na wysokim poziomie, ostatni pojedynek zakończył się w sobotę 7 sierpnia o godzinie… 4:20.

Wyniki:

Kat. OPEN:

  1. Kosiński Dawid – Griffin’s spin Szczecin
  2. Gaik Krystian – Top Spin Szczecin
  3. Mazuryk Paweł – Griffin’s spin Szczecin
  4. Olejnik Mikołaj – Visonexu LUKS Top Wierzbęcin
    Kat. +45:
  5. Sawoch Artur – STS Dębno
  6. Dzida Henryk – Team Tenis 2005 Białogard
  7. Kociuba Paweł – Trzynastka Szczecin
  8. Buczek Rafał – Top Spin Szczecin.

Najstarszym uczestnikiem turnieju była Grażyna Wolny z Rudy Śląskiej (rocznik 1951) a najwyżej sklasyfikowaną zawodniczką Kinga Łosińska z Top Spin Szczecin (5 miejsce). Najlepsi zawodnicy otrzymali piękne puchary i bony do sklepu z profesjonalnym sprzętem do tenisa. Organizatorem turnieju był Karol Kania.

red.

powiązane – „Nowe inwestycje w gminach powiatu goleniowskiego”

Kontynuuj czytanie

Sport

Rozmys kończy z rekordem

Sport. Sobotnim biegiem finałowym na 1500 m jedyny reprezentant naszego powiatu na olimpiadzie w Tokio zakończył swoje pierwsze igrzyska.

Opublikowane

w dniu

Michał Rozmys z UKS Barnim Goleniów, zajął 8. miejsce w finale ustanawiając świetny rekord życiowy – 3:32,67.

red.

powiązane – „Bez buta do finału”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie