Connect with us

Stepnica

Innowacyjne worki do… podlewania

Stepnica. Gmina zakupiła 80 specjalnych worków do kropelkowego podlewania drzew.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Worki te są trwałym i łatwym w użyciu systemem powolnego podlewania zapewniającym głębokie nasycanie wody bezpośrednio w strefie systemu korzeniowego nowo posadzonego drzewa. Napełnienie worka 50 litrami wody zapewnia wilgotność systemu korzeniowego drzewa przez okres do 8 dni.

Zakupione worki zostały wykorzystane do zabezpieczenia przed suszą nowo posadzone przez gminę drzewa ozdobne gatunku klon flamingo, jarząb szwedzki i pospolity.

red.

powiązane – „Tlenowce w Słajsinie”

Stepnica

Rybak z legendą

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Na stronie internetowej www.stepnica.pl zamieszczona została legenda o „Rybaku Szczepanie”, który osadę Stepnica założył. Legendę spisał wieszcz Mirosław Wacewicz, a jej tekst został przetłumaczony na język angielski i język niemiecki.

red.

powiązane – „Rybak za 76 tys zł”

Kontynuuj czytanie

Stepnica

Komendant wizytował remizę

Stepnica. Wczoraj Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej Pan bryg. Jarosław Tomczyk złożył wizytę w remizie OSP Stepnica.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Spotykał się z burmistrzem i komendantem gminnym OSP Krzysztofem Wasilukiem. Poinformowano komendanta o stanie osobowym jednostek OSP Stepnica, Czarnocin i Żarnowo oraz o wyszkoleniu załóg i wyposażeniu w sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Omówiono również możliwości współdziałania jednostek Państwowej Straży Pożarnej z jednostkami ochotniczymi straży pożarnej, także w zakresie uzyskiwania dofinansowania zakupu sprzętu dla OSP, oraz przekazywania sprzętu z PSP dla OSP.

red.

powiązane – „OPS w nowej siedzibie”

Kontynuuj czytanie

Stepnica

OPS w nowej siedzibie

Stepnica. Gminny OPS zmienił dzisiaj adres.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Stepnicy od 4 listopada ma nową siedzibę. Teraz ośrodek przeniesiono do zakupionego przez Gminę od ENEA S.A. i wyremontowanego budynku. Wymieniono stolarkę, wewnętrzne tynki, posadzki, całą instalację elektryczną i wodno-kanalizacyjną, zamontowano nowy gazowy system ogrzewania. Budynek ma ok 100 m2 powierzchni użytkowej z której udało się wygospodarować 6 pomieszczeń biurowych oraz toaletę oczywiście przystosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych. Budynek jest posadowiony na działce o powierzchni 2715 m2 , na której znajdują się również bardzo potrzebne pomieszczenia magazynowo-gospodarcze. W przyszłości po uzyskaniu dotacji ze środków Unii Europejskiej wykonana zostanie termomodernizacja budynku.
W siedzibie ośrodka będą też funkcjonować: Zespół Interdyscyplinarny ds. Przemocy w Rodzinie i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Oficjalne otwarcie nowej siedziby  Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stepnicy ze względu na zagrożenie epidemiczne zaplanowano skromnie. W środę 4 listopada 2020 r. w obecności pracowników ośrodka, Skarbnik Gminy Beaty Rogalskiej, Burmistrz Andrzeja Wyganowski dokonał symbolicznego przekazania kluczy Dyrektorowi Ośrodka Jarosławowi Gruszczyńskiemu.
Koszt zakupu, remontu i wyposażenia budynku wyniósł 503 600,17 zł.

red.
powiązane – „OPS w posterunku”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie