Connect with us

Kultura

Harmonogram ewakuacji

Kultura. Władze gminy w porozumieniu z dyrektorem Goleniowskiego Domu Kultury Maciejem Ratajczykiem ustalili plan przenoszenia poszczególnych działów oraz pracowni artystycznych GDK w inne lokalizacje.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, 14 lutego została wyłączona z użytkowania część obiektu: hol, kuchnia, kawiarenka, pomieszczenia socjalne i sala 8 (lustrzana/taneczna).

Na początku kwietnia zostanie uruchomiona „Galeria Lotna” – w lokalnych kawiarniach, bibliotece, w Centrum Aktywności Lokalnej oraz w Bramie Wolińskiej organizowane będą wystawy, które wcześniej miały miejsce w holu GDK.

Goleniowski Dom Kultury zostanie rozmieszczony w następujących obiektach:

Żółty Domek (ul. Pocztowa) – administracja, dział programowy, organizacyjny oraz część pracowni plastycznych (o ile będzie to możliwe ze względów ppoż.); – od 1 marca 2023 r.

Twierdza Design (ul. Dworcowa) – pracownie wokalne oraz muzyczne, archiwum GDK oraz Teatru Brama – od 1 września 2022 r.

Rampa Kultura (ul. Dworcowa) – Zespół Pieśni i Tańca INA, Teatr Brama, Kultura Bardzo Osobista – Malutki świat, wydarzenia kulturalne i artystyczne, spotkania grup senioralnych – od 1 września 2022r.

28 grudnia 2022 r. całkowicie wyłączona z użytkowania zostanie sala koncertowa GDK.

Szkoła Podstawowa nr 1. (ul. Kilińskiego) – Orkiestra Wood and Brass Band (zajęcia indywidualne, magazyny, próby sekcyjne), zajęcia taneczne (wszystkie grupy), część prób do koncertów, pracownia Dance Color Studio – od 1 września 2022 r.

Centrum Aktywności Lokalnej (ul. Wojska Polskiego) – grupy senioralne (zajęcia taneczne, śpiew), zajęcia wokalne ZPiT INA;

Brama Wolińska – wolontariat, magazyny;

Park 750-lecia, planty, teren wokół Rampy Kultura oraz wokół GDK – plenerowe wydarzenia kulturalne w sezonie letnim;

Magazyny (ul. Słowackiego) – w miarę możliwości magazyny pozostaną przy ul. Słowackiego. Obecnie GDK prowadzi analizę majątku ruchomego, który powinien zostać zlikwidowany lub sprzedany.

Równolegle z powyższymi krokami zostaną podjęte działania pozwalające na stworzenie dokumentacji architektoniczno-budowlanej nowego obiektu Goleniowskiego Domu Kultury.

Ekspertyza budynku GDK, którą wykonał zewnętrzny rzeczoznawca wykazała, że grunt pod budynkiem jest słaby i niestabilny, a budynek traci stateczność. W trosce o bezpieczeństwo uczestników zajęć i pracowników, podjęta została decyzja o etapowym wyłączaniu poszczególnych pomieszczeń i przenoszeniu działalności GDK w inne miejsca.

red.

powiązane – „Walentynkowy dyżur?”

Kultura

Wieczór z klasyką

Kultura. Wieczór z Klasyką – koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu Saksofonowego.

Opublikowane

w dniu

Gmina Goleniów oraz Goleniowski Dom Kultury zapraszają na wyjątkowy koncert zespołu Impression Saxophone Ensemble, który specjalizuje się w wykonaniach muzyki klasycznej i współczesnej.

Niedziela, 18 maja 2025 r.
Godzina 17:00
Sala koncertowa GDK, ul. Słowackiego 1 (wejście od ul. Młynarskiej)
Wstęp bezpłatny

Pod batutą prof. Dariusza Samola zabrzmią utwory od baroku po współczesność – usłyszymy m.in. dzieła Haendla, Bacha, Vivaldiego, Haydna oraz kompozycje Takatsugu Muramatsu i Andre Jeana Dervaux.

Gościnnie wystąpią także młodzi, utalentowani muzycy z Saxademus Quartet – studenci Akademii Sztuki w Szczecinie, nagradzani na międzynarodowych konkursach.

red.

powiązane – „Krzyż na dwutysiąclecie Odkupienia”Krzyż na dwutysiąclecie Odkupienia

Kontynuuj czytanie

Kultura

Goleniowskie fotohistorie

Kultura. Dzisiaj otwarto wystawę „Goleniowskie Fotohistorie”.

Opublikowane

w dniu

Można ją ogladać do 23 listopada 2024 roku w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Goleniowie. Fotografie pochodzą ze szklanych negatywów odnalezionych na strychu domu Mariana Dałkiewicza, pierwszego powojennego fotografa Goleniowa.

red.

powiązane – „Mieszkaniec zasłużony”

Kontynuuj czytanie

Kultura

Krzyk w Kanadzie

Kultura. Teatr KRZYK z Maszewa reprezentuje Polskę na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym w Kanadzie 3-13 września.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje teatr, Krzyk do Kanady został zaproszony przez organizatorów jako jedyny reprezentant naszego kraju i pokaże (dwukrotnie) nagradzany już wielokrotnie w kraju i za granicą autorski minimalistyczny spektakl „Hej, Ty” w reżyserii Anny Giniewskiej i Marka Kościółka.

W przedstawieniu występują: studentka Akademii Sztuki w Szczecinie Aleksandra Czubińska oraz absolwentka tejże uczelni Nikola Palej.
Poza spektaklami Marek Kościółek i Nikola Palej przeprowadzą autorski warsztat teatralny z uczestnikami Festiwalu, będą rozmawiać o współpracy i prezentować na forum działania Zachodniopomorskiej OFFensywy Teatralnej w naszym województwie.

To pierwszy wyjazd za ocean maszewskiej grupy odkąd została założony w Maszewie w roku 2002 przez Marka Kościółka i Annę Giniewską (oboje na zdjęciu).

W Festiwalu w Montrealu i Mont-Laurier (prowincja Quebec) zagrają teatry z Kanady, Argentyny, Armenii, Senegalu, Rumunii, Słowacji, Niemiec, Francji, Iraku, Iranu, Włoch, Belgii, Dominikany, Kolumbii oraz Filipin.
Wyjazd Krzyku, to spore wyróżnienie, ale i wyzwanie logistyczne i finansowe dla teatru. Dlatego tym bardziej cenne jest wsparcie Polskiego Instytutu Adama Mickiewicza (Państwowa Instytucja Kultury).
Wsparcia teatrowi Krzyk przy wyjeździe do Kanady udzieliły również Zachodniopomorska OFFensywa Teatralna oraz Nadleśnictwo Nowogard.

red.

powiązane – „Renowacja elewacji”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie