Connect with us

Aktualności

Gryf wiceliderem

W sobotnie popołudnie goleniowski Gryf podjął w ramach piątej kolejki III ligi drużynę Kotwicy Kołobrzeg. Mecz ten był jednocześnie drugim spotkaniem dla obu ekip rundy rewanżowej.

Opublikowane

w dniu

W pierwszej konfrontacji w Kołobrzegu lepsza okazała się Kotwica, która po dramatycznej końcówce pokonała Gryfa 65:63. Przed tym meczem w ligowej tabeli zarówno Gryf jak i Kotwica miały po sześć punktów. Zwycięstwo jednej z ekip umocniłoby ją na pozycji wicelidera tabeli. Gryf dodatkowo musiał odrobić dwupunktową stratę z Kołobrzegu by móc o tym myśleć. Historia spotkań obu klubów, może nie jest zbyt bogata, ale jednak obie ekipy miały okazję mierzyć się ze sobą już pięciokrotnie. Bilans tych konfrotnacji przed sobotnim meczem był korzystny dla gości, którzy wygrali 3 spotkania, zaś dwukrotnie triumfował Gryf. Pierwsza kwarta sobotniego meczu była wyrównana, a zawodnicy obu ekip niestety nie imponowali skutecznością. Kibiców zgromadzonych na trybunach hali w Goleniowie rozgrzał w drugiej połowie Wojciech Złoty, który popisał się dwukrotnie efektownymi slum dunkami. Mimo to na przerwę obie ekipy schodziły przy minimalnym prowadzeniu gości 28:26. Kluczowa dla wyniku końcowego spotkania okazała się trzecia kwarta, którą goleniowianie wygrali 15:7. Najwyższe prowadzenie Gryf osiągnął w piątej minucie czwartej kwarty, kiedy to objął  11 punktowe prowadzenie (50:39). Był to dobry okres gry gospodarzy, którzy popisywali się ładnymi akcjami dwupunktowymi, zaś goście próbowali odrabiać straty nieprzygotowanymi rzutami za 3 punkty, które nie dochodziły do celu. Mając zapas 10 oczek Gryf kontrolował w końcówce przebieg spotkania i nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa. Ostateczny triumf dziewięcioma punktami zagwarantował Gryfowi drugie miejsce w ligowej tabeli bez względu na wynik ostatniego spotkania z Bombardierem. MVP meczu został wybrany Wojciech Złoty, który w drugim z rzędu meczu zaliczył double-double (18 punktów i 12 zbiórek), również dobre spotkanie rozegrał Tomasz Góra zdobywca 11 oczek. Gospodarze przewyższali gości zwłaszcza w skuteczności rzutów za dwa punkty (Kotwica – 29% podczas gdy Gryf zagrał na poziomie 55%).  Przed obiema ekipami teraz ostatnia seria spotkań rundy zasadniczej. Gryf za tydzień w niedzielę rozegra mecz z liderem tabeli Bombardierem w Szczecinie, zaś Kotwica zmierzy się z Stargardzie ze Spójnią. Skrót wideo z meczu Gryf-Kotwica dostępny pod linkiem:  https://youtu.be/1rCzgCh-MZU   GRYF GOLENIÓW – KOTWICA KOŁOBRZEG 59:50 (11:12/15:16/15:7/18:15) GRYF: Złoty (18), Góra (11), Kazimierczak (7), Zarzeczny (6), Pawlak (5), Musialski (4), Żyłczyński (4), Niełacny (2), Boruk (2), Cwelich (0) KOTWICA: Dobrzański (16), Blaszkiewicz (13), Urban (6), Szewczyk (5), Małetko (3), Przężak (3), Wizert (2), Lasota (2), Świtaj (0), Goiński (0), Rduch (0)  

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

KONDOLENCJE

Opublikowane

w dniu

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Krysi Augustynowicz.
Rodzinie oraz Najbliższym składamy najszczersze wyrazy współczucia i słowa otuchy w trudnych chwilach.

Akcjonariusze, Zarząd oraz Pracownicy Asprod S.A.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Sztandar dla goleniowskiego ZK

Goleniów. Wczoraj uroczyście nadano i poświęcono sztandaru Zakładu Karnego w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje parafia pw. Św. Katarzyny, rozpoczęcie uroczystości nastąpiło o godzinie 13:00 Mszą Świętą, której przewodniczył ks. Adam Staszczak SChr – kapelan Zakładu Karnego w Goleniowie.

Po Mszy o godz. 13:45 nastąpił przemarsz zaproszonych gości na Planty, gdzie odbyła się uroczystość nadania sztandaru oraz ceremonia złożenia wieńców pod Pomnikiem Niepodległości na Placu Rotmistrza Witolda Pileckiego. W uroczystościach wzięła udział wiceminister sprawiedliwości Katarzyna Frydrych, wysoko postawieni przedstawiciele Służby Więziennej, a także innych służb mundurowych.

Była to – według dyrektora ZK Goleniów płk. Jarosława Korolczuka – jedna z najważniejszych chwil w historii goleniowskiej jednostki penitencjarnej: „Sztandar to symbol wartości, symbol zjednoczenia funkcjonariuszy we wspólnym dziele” – podsumował płk. Korolczuk.

red.

powiązane – „Sztandar dla ZK”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Czym jest recepta elektroniczna i co warto wiedzieć na jej temat?

Materiał partnera. W 2020 roku recepty elektroniczne zostały wprowadzone jako alternatywa dla tradycyjnych recept papierowych. Nie wszyscy pacjenci wiedzą o tym, że można otrzymać je zarówno podczas wizyty w stacjonarnym gabinecie lekarskim, jak i podczas teleporady. Na jakich zasadach funkcjonują recepty online?

Opublikowane

w dniu

Kto może zdecydować się na teleporadę?

Popularność telemedycyny zdecydowanie rozwinęła się w czasach pandemii. To właśnie wtedy telekonsultacje stały się najpowszechniejszą formą kontaktu pacjentów z lekarzami. Teleporada nie straciła na popularności pomimo poprawy sytuacji sanitarnej.

Często korzystają z niej osoby, które mieszkają w niewielkich miejscowościach, gdzie dostęp do lekarzy specjalistów jest bardzo ograniczony. Dzięki telemedycynie mogą oni nie tylko omówić z lekarzem swoje problemy, ale także otrzymać receptę elektroniczną oraz zalecenia lekarskie.

Trzeba pamiętać o tym, że lekarz, który udziela teleporady, nie zawsze wystawi e-receptę zgodnie z życzeniem pacjenta. Jeśli uzna, że ten potrzebuje dodatkowych badań bądź też żaden lek na receptę nie jest mu potrzebny, może odmówić wystawienia dokumentu.

Niektórzy pacjenci wciąż dość nieufnie podchodzą do usług medycznych świadczonych przez teleporady. Trzeba tymczasem wspomnieć, że praktycznie niczym nie różnią się one od tradycyjnych wizyt – z tym, że pacjent nie staje z lekarzem twarzą w twarz. Do postawienia trafnej diagnozy w zdecydowanej większości przypadków wystarczy zwykła rozmowa. Jeśli zaś specjalista uzna, że potrzebne będą dokładne oględziny, to zostaniemy o tym poinformowani.

Czym są recepty online?

Mimo tego że recepty online funkcjonują na polskim rynku już od ponad trzech lat, wciąż nie wszyscy pacjenci wiedzą, na czym dokładnie polega proces ich wystawiania i realizacji.

Pacjent, który odbył wizytę u lekarza bądź też teleporadę, po zakończeniu konsultacji otrzymuje na swój telefon czterocyfrowy kod – może także otrzymać kod QR na swój adres mailowy. W aptece wystarczy podać farmaceucie ów kod wraz ze swoim numerem pesel. Osoby, które posiadają na swoim telefonie zainstalowaną aplikację mobilną internetowego konta pacjenta, za jej pośrednictwem także mogą uzyskać dostęp do wystawionej recepty.

Pacjenci, którzy nie dysponują dostępem do internetu, a co za tym idzie, nie mają założonego profilu Internetowego Konta Pacjenta, e-receptę otrzymają od lekarza jako papierowy wydruk z kodem kreskowym. Wystarczy, że w celu realizacji leku przedstawią go w aptece.

Jak otrzymać receptę bez wychodzenia z domu?

Już od dawna stacjonarne wizyty w gabinecie lekarskim nie są jedyną dostępną formą kontaktu ze specjalistą. Pacjent, który posiada dostęp do internetu, konsultacje lekarską może odbyć za pośrednictwem wideokonsultacji, czatu lub rozmowy telefonicznej. W internecie funkcjonują także specjalne strony internetowe, na których pacjent w celu uzyskania recepty na interesujący go lek, musi wypełnić szczegółowy formularz, z którym następnie zapoznaje się lekarz.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie