Connect with us

Aktualności

Goleniowskie święto biegania

Już jutro, 11 listopada odbędzie się po raz 26. Goleniowska Mila Niepodległości oraz Bieg Gaz-System S.A na dystansie 10 km.
(AKTUALIZACJA GODZ. 18.40)

Opublikowane

w dniu

Po weryfikacji elektronicznych zgłoszeń do biegu na dystansie Mili Open zgłosiło się 106 zawodników, a do biegu na 10km 933 chętnych.   AKTUALIZACJA (GODZ. 18.40) Jak informuje Ośrodek Sportu i Rekreacji – organizator Goleniowskiej Mili Niepodległości – formalności w zakresie rejestracji i wpłacenia wpisowego w mili open dopełniło 125 zawodników, natomiast w biegu na 10 kilometrów 960 zawodników. Wszyscy chętni, którzy chcieliby pobiec w biegach otwartych mają jeszcze możliwość zapisania się w dniu jutrzejszym tj. 11 listopada od godz. 8.00 do 13.00. W biegu Mila Open jest dostępnych jeszcze 50 pakietów, zaś w biegu na dystansie 10 km 100 pakietów startowych. Koszt wykupienia pakietu startowego w dniu imprezy wynosi 80 złotych. W biurze zawodów od godz. 8.00 będzie można również tak jak co roku nabywać bilety startowe do biegów dzieci i młodzieży w cenie 3 zł.   Poniżej przedstawiamy program minutowy imprezy: Godz. 10.30: Uroczyste otwarcie zawodów przez Burmistrza Gminy Goleniów Bieg przedszkolaków na dystansie 300 m Godz. 11.00 Dziewczęta (rocznik 2008 i młodsze) Godz. 11.15 Chłopcy (rocznik 2008 i młodsi) Bieg dzieci – około 600 m Godz. 11.45 Chłopcy rocznik 2006-2007 Godz. 12.00 Dziewczęta rocznik 2006- 2007 Godz. 12.15 Chłopcy rocznik 2004-2005 Godz. 12.30 Dziewczęta rocznik 2004-2005 Godz. 12.45 Chłopcy rocznik 2002-2003 Godz. 13.00 Dziewczęta rocznik 2002-2003 Mila młodzieży – 1609 m Godz. 13.15 Chłopcy rocznik 2000-2001 Godz. 13.25 Dziewczęta rocznik 2000-2001 Godz. 13.35 Chłopcy rocznik 1998-1999, 1996-1997 Godz. 13.45 Dziewczęta rocznik 1998-1999, 1996-1997 Mila OPEN Godz. 13.55 Prezentacja zawodników Godz. 14.00 Mila OPEN Bieg GAZ-SYSTEM S.A. na 10 km Godz. 14.30 Prezentacja zawodników Godz. 14.35 Bieg GAZ -SYSTEM S.A. na 10 km A już w najbliższym piątkowym wydaniu papierowym Gazety Goleniowskiej wyniki 26. Goleniowskiej Mili Niepodległości.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

KONDOLENCJE

Opublikowane

w dniu

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Krysi Augustynowicz.
Rodzinie oraz Najbliższym składamy najszczersze wyrazy współczucia i słowa otuchy w trudnych chwilach.

Akcjonariusze, Zarząd oraz Pracownicy Asprod S.A.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Sztandar dla goleniowskiego ZK

Goleniów. Wczoraj uroczyście nadano i poświęcono sztandaru Zakładu Karnego w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje parafia pw. Św. Katarzyny, rozpoczęcie uroczystości nastąpiło o godzinie 13:00 Mszą Świętą, której przewodniczył ks. Adam Staszczak SChr – kapelan Zakładu Karnego w Goleniowie.

Po Mszy o godz. 13:45 nastąpił przemarsz zaproszonych gości na Planty, gdzie odbyła się uroczystość nadania sztandaru oraz ceremonia złożenia wieńców pod Pomnikiem Niepodległości na Placu Rotmistrza Witolda Pileckiego. W uroczystościach wzięła udział wiceminister sprawiedliwości Katarzyna Frydrych, wysoko postawieni przedstawiciele Służby Więziennej, a także innych służb mundurowych.

Była to – według dyrektora ZK Goleniów płk. Jarosława Korolczuka – jedna z najważniejszych chwil w historii goleniowskiej jednostki penitencjarnej: „Sztandar to symbol wartości, symbol zjednoczenia funkcjonariuszy we wspólnym dziele” – podsumował płk. Korolczuk.

red.

powiązane – „Sztandar dla ZK”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Czym jest recepta elektroniczna i co warto wiedzieć na jej temat?

Materiał partnera. W 2020 roku recepty elektroniczne zostały wprowadzone jako alternatywa dla tradycyjnych recept papierowych. Nie wszyscy pacjenci wiedzą o tym, że można otrzymać je zarówno podczas wizyty w stacjonarnym gabinecie lekarskim, jak i podczas teleporady. Na jakich zasadach funkcjonują recepty online?

Opublikowane

w dniu

Kto może zdecydować się na teleporadę?

Popularność telemedycyny zdecydowanie rozwinęła się w czasach pandemii. To właśnie wtedy telekonsultacje stały się najpowszechniejszą formą kontaktu pacjentów z lekarzami. Teleporada nie straciła na popularności pomimo poprawy sytuacji sanitarnej.

Często korzystają z niej osoby, które mieszkają w niewielkich miejscowościach, gdzie dostęp do lekarzy specjalistów jest bardzo ograniczony. Dzięki telemedycynie mogą oni nie tylko omówić z lekarzem swoje problemy, ale także otrzymać receptę elektroniczną oraz zalecenia lekarskie.

Trzeba pamiętać o tym, że lekarz, który udziela teleporady, nie zawsze wystawi e-receptę zgodnie z życzeniem pacjenta. Jeśli uzna, że ten potrzebuje dodatkowych badań bądź też żaden lek na receptę nie jest mu potrzebny, może odmówić wystawienia dokumentu.

Niektórzy pacjenci wciąż dość nieufnie podchodzą do usług medycznych świadczonych przez teleporady. Trzeba tymczasem wspomnieć, że praktycznie niczym nie różnią się one od tradycyjnych wizyt – z tym, że pacjent nie staje z lekarzem twarzą w twarz. Do postawienia trafnej diagnozy w zdecydowanej większości przypadków wystarczy zwykła rozmowa. Jeśli zaś specjalista uzna, że potrzebne będą dokładne oględziny, to zostaniemy o tym poinformowani.

Czym są recepty online?

Mimo tego że recepty online funkcjonują na polskim rynku już od ponad trzech lat, wciąż nie wszyscy pacjenci wiedzą, na czym dokładnie polega proces ich wystawiania i realizacji.

Pacjent, który odbył wizytę u lekarza bądź też teleporadę, po zakończeniu konsultacji otrzymuje na swój telefon czterocyfrowy kod – może także otrzymać kod QR na swój adres mailowy. W aptece wystarczy podać farmaceucie ów kod wraz ze swoim numerem pesel. Osoby, które posiadają na swoim telefonie zainstalowaną aplikację mobilną internetowego konta pacjenta, za jej pośrednictwem także mogą uzyskać dostęp do wystawionej recepty.

Pacjenci, którzy nie dysponują dostępem do internetu, a co za tym idzie, nie mają założonego profilu Internetowego Konta Pacjenta, e-receptę otrzymają od lekarza jako papierowy wydruk z kodem kreskowym. Wystarczy, że w celu realizacji leku przedstawią go w aptece.

Jak otrzymać receptę bez wychodzenia z domu?

Już od dawna stacjonarne wizyty w gabinecie lekarskim nie są jedyną dostępną formą kontaktu ze specjalistą. Pacjent, który posiada dostęp do internetu, konsultacje lekarską może odbyć za pośrednictwem wideokonsultacji, czatu lub rozmowy telefonicznej. W internecie funkcjonują także specjalne strony internetowe, na których pacjent w celu uzyskania recepty na interesujący go lek, musi wypełnić szczegółowy formularz, z którym następnie zapoznaje się lekarz.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie