Pamiątkowe plakiety, już po raz 24., trafiły do rąk laureatów w siedzibie Teatru Brama. Wręczył je oczywiście wydawca i redaktor naczelny „Gazety Goleniowskiej” Leszek Ozimek. Pełne charakterystyki osób wyróżnionych przedstawiamy poniżej.
Dodatkowo, po raz ósmy, redakcja „Gazety Goleniowskiej” i portalu www.gazetagoleniowska.com za wydarzenie roku uznała zorganizowane na początku maja w Goleniowie Archidiecezjalne Dni Młodych.
Weronika Miadiełko – trzykrotna wicemistrzyni świata w karate
Od lat sukcesywnie buduje swoją pozycję na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej w widowiskowej dyscyplinie sportu, jaką jest karate. Zaczynała swoją przygodę od goleniowskiego klubu, jednak bardzo szybko za sprawą rodziców, którzy mocno włączyli się w rozwijanie tej pasji przez swoje dzieci (również z sukcesami startuje w zawodach młodszy brat Radek), przeniosła się do Szczecina, gdzie nastąpiła eksplozja talentu tej młodej zawodniczki pod okiem uznanego mistrza Pawła Bombolewskiego. Dojazdy na treningi potrafi pogodzić z nauką, a uczęszcza do II klasy liceum w Goleniowie. W mijającym roku Weronika tradycyjnie już notowała sukcesy tak na krajowym podwórku, jak i w turniejach w Europie, m.in. zdobywając medale w prestiżowym turnieju Malta Open, na który zjeżdżają najlepsi karatecy z Europy. Największy sukces przyszedł jednak w grudniu. Weronika Miadiełko wystartowała w barwach reprezentacji Polski we włoskiej miejscowości Montecatini w Mistrzostwach Świata United World Karate. Goleniowianka wywalczyła tam trzy srebrne medale, stając się tym samym trzykrotną wicemistrzynią świata w odmianie: kumite team shobu, kumite team rotation i kata team all styles. Jakby tego było mało, na tej samej imprezie wywalczyła jeszcze brązowy krążek w konkurencji kumite shobu ippon. To największy sukces w dotychczasowej karierze Weroniki i doskonały prognostyk na olimpijski medal. Dyscyplina ta bowiem znajdzie się w kalendarzu Igrzysk Olimpijskich w Japonii w 2020 roku!
Izabela Stanuch – nauczycielka Zespołu Szkół Specjalnych
Pani Iza od wielu lat pracuje z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie, najpierw w Środowiskowym Domu Samopomocy, a od 2004 r w Zespole Szkół Specjalnych. Pod kierunkiem pani Izabeli niepełnosprawne intelektualnie dzieci i młodzież, dosłownie rozkwitają, czują się ważne i spełnione, spełniają swoje marzenia i doświadczają smaku sukcesu. Pani Iza prowadzi teatr „Jestem inny niż mnie znacie”. Każdy spektakl wyreżyserowany przez nią i według jej oryginalnego scenariusza, zachwyca widzów i niesie ze sobą głębokie przesłanie, przede wszystkim uczy, że inny nie znaczy gorszy. Wie to każdy, kto przedstawienia teatru pani Izy widział. W 2017 r . przygotowała ze swoimi uczniami dwa spektakle. Pierwszy – „Prowadź nas” (inspirowany objawieniami w Fatimie) zdobył I miejsce w Archidiecezjalnym Konkursie Form Teatralnych, po czym został nagrany dla TVP i wyemitowany 13 maja w setną rocznicę objawień w Fatimie. Drugi – „Orkiestra” – zyskał uznanie publiczności podczas artystycznych spotkań osób niepełnosprawnych i był już kilkakrotnie wystawiany w Goleniowie, a także na zaproszenie Państwowej Inspekcji Pracy dla przedstawicieli biznesu w Teatrze Pleciuga.
Pani Izabela jest człowiekiem drugiego planu, skromnym i pracowitym, ale w niesamowitymi pomysłami (każdy jej spektakl to perełka) i z niezwykłym podejściem do dzieci, z którymi pracuje. To daje efekty w postaci nagród dla teatru i promuje Goleniów poza jej granicami, ale przede wszystkim sprawia, że niepełnosprawne dzieci i młodzież nie czują się odrzucone.
Sebastian Łapot
Wielki człowiek trzeciego planu. Wielki nie tylko fizycznie – kto wie, czy nie największy obywatel Gminy Goleniów. Ale przede wszystkim wielki duchem.
Pan Sebastian jest człowiekiem o wyjątkowej wrażliwości na ludzkie potrzeby. Obecny przy wielu inicjatywach charytatywnych, służący pomocą w ich organizacji, w transporcie, wnoszeniu darów, skromny, bywa anonimowym sponsorem. Odkąd w Goleniowie prowadzona jest akcja „Szlachetna Paczka”, S. Łapot uczestniczy w niej przewożąc dary do miejsca zbiórki i rozwożąc je później do osób obdarowanych. Współorganizował charytatywny „Bieg dla Justyny” – młodej goleniowianki od roku leżącej w śpiączce w jednym z zakładów opiekuńczych. Chętnie, z własnej inicjatywy udziela się przy okazji imprez, w których formalnie nie jest organizatorem – ostatnio był Mikołajem na gwiazdkowym festynie na Plantach 6 grudnia.
Nigdy nie dbał o wyrazy wdzięczności za to, co robi. Działa z potrzeby serca, a serce w tym wielkim człowieku z pewnością jest ogromne. Nie ma na koncie jakichś spektakularnych dokonań, które by można wskazać i westchnąć: „wooooow…!”. Ale bez niego wiele dokonań, o których czytamy i słyszymy, byłoby trudniejszych do przeprowadzenia.
Z takimi ludźmi jak pan Sebastian świat jest piękniejszy!
Wydarzenie roku 2017
Archidiecezjalne Dni Młodych
– Największa ubiegłoroczna impreza w Goleniowie: 3 dni, ponad 1500 dziewcząt i chłopców z całej archidiecezji, drugie tyle goleniowskiej młodzieży i mieszkańców;
– Bogaty program, tak jeśli chodzi o część religijną, jak i rekreacyjno-rozrywkową,
– Kilkaset osób zaangażowanych w organizację tego spotkania młodych,
– Perfekcyjna organizacja i piękna oprawa.
Efekt: Goleniów jeszcze dwukrotnie będzie organizatorem Archidiecezjalnych Dni Młodych – w 2018 i 2019 roku.
Słowa uznania kierujemy pod adresem księdza dra Piotra Skiby, dyrektora Wydziału Duszpasterskiego Kurii Szczecińskiej, koordynatora ze strony kościelnej oraz burmistrza Roberta Krupowicza i pracowników Urzędu Gminy z koordynatorem Marzeną Domańską, dyrektorem Wydziału Administracji i Spraw Społecznych.
You must be logged in to post a comment Login